• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK SU46 - ST46

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
Powoli trwają prace ... niestety nie złożeniowe.... tylko przygotowawcze w poszukiwaniu barw na suki. Jest nadzieja że to co trzeba już prawie kompletne. Niestety farby Hataki mnie nie zadowalają :/
20181204_003342.jpg
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
A z jakiej palety szukasz?
Tylko Mr. Hobby?
Może jak masz zamiar malować większą ilość sztuk to zamów w lakierni samochodowej odpowiednie RAL.
Na pewno lakiery będą dużo bardziej trwalsze.
Owszem będziesz musiał albo się przenieść albo pozbyć rodziny na czas malowania:)
Jakby co to mam garaż :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
Farb szukam w ofercie MrHobby, Tamiya i Gunze i Valejo i Hataka. Maluję w piwnicy tym czym umiem. Farby dobieram z wzornikiem ral. Póki co to się udaje ;)
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.585 33 4
Kolego @pado, jakimi farbami kolega maluje swoje maleństwa? Pytam z czystej ciekawości bo malowałem graffiti przez 25 lat, i jakaś praktyka jest, widziałem tu w innych postach jakieś farby, więc przede wszystkim ciekawość, bo na modelach w takiej skali trudno osiągnąć idealną malaturę, we większych skalach w sumie też. No chyba, że aero :)
Pozdrawiam, i przede wszystkim podziwiam za cierpliwość, ja bym zwariował z modelami mniejszymi od chomika :)
Maciej
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
@Magic głównie używam MrHobby seria C, oraz H. Posiłkuje się także czasem Hataką(choć bardzo niechetnie) oraz Valejo. Jako bezbarwny lakier pod kalki daje Tamiya. A jako półmat zwukły Altax do paneli :)

Całość nakładam aerografem.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.585 33 4
@pado, Dzięki za info, wiem, że skala mikroskopijna jest, ale zastanawiam się czy nie można do tego użyć tuszy na bazie akrylu, jedna firma grafficiarska ma własnie tusze na bazie akrylu, nie żebym wciskał, ale ja sobie zakupiłem na testy czarny i biały taki tusz, jak chcesz mogę podlinkować na PW firmę, i powiem Ci ze akurat biały ma niezwykłe właściwości krycia i w zasadzie nie robi warstwy :) Kto wie, może by Ci się przydały, ja użyłem do testów ale na papierze , kartonie i już nie pamiętam czym, ale krycie białej rewelacja, żadnych bąbli czy cokolwiek. A w ofercie mają chyba kilkanaście kolorów co idealne jest do mieszania sobie samemu dowolnej barwy. Jedyna sprawa, nie mam pojęcia czy taśma nie będzie zrywać tego z modeli w trakcie maskowania różnych warstw.
Pozdrawiam :)
Maciej
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
Nie dziękuję za propozycję. Testować nowych materiałów nie będę, tylko dlatego że średnio mam czas na eksperymenty. Farby które stosuje całkowicie mnie zadowalają. Mają dużą paletę kolorów i co najważniejsze-też świetnie kryją. Zwłaszcza te od MrHobby. Ale jak możesz to wrzuć tu linka tych tuszy. Może inni przetestują.