• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SU46 od MTB by Sello

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#42
Generalnie to na fotce makro kiepsko wygląda. W rzeczywistości jest znacznie lepiej.
Farb nie polecam, to że widać z bliska takie paprochy to wina farb.
Dwa razy zmyłem, bo mi się nie podobało, za trzecim razem wyszło "akceptowalnie" i nie chciało już mi się zmywać.
Pierwszy i ostatni raz malowałem Hataką.
Wycieraczki jadą.
Ogólnie model mi się podoba. Na imprezy jak znalazł, bo jeździ przepięknie.
Hataka to jest bardzo dobra farba. Jest stosunkowo gęsta i przed pierwszym użyciem należy bardzo dobrze wymieszać i po rozcieńczeniu też dobrze wymieszać. Rozcieńczać można nawet 1:1 i nic nie spłynie. Stosuje często 3(farby):1(wody) i nic nie zapycha dyszy Spokojnie można używać wody, nie musi być rozcieńczalnik Hataka, można też używać ten od Vallejo.
Nie jest tak łatwa w użyciu jak Vallejo czy akrylowy Revell, ale po próbach maluje się nią bardzo ładnie, i dodatkowo można nią łatwo cieniować.
Pod Hatakę warto używać białe podkłady.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#44
Przykro mi, ale ja dalej nie jestem pewien, czy rozumiem, o co chodzi koledze Bernardowi. Czyżby o to, że w oryginale pomost jest wyłożony blachą ryflowaną, która minimalnie wystaje poza krawędź "półki", na której leży? Innych niezgodności modelu z oryginałem w tym miejscu nie widzę, ale czepianie się tego wydaje mi się przesadą. Oczywiście, można użyć arkusza cieniutkiej blaszki czy folii, żeby wykonać imitację takiej blachy ryflowanej, ale czy cały model MTB jest warty aż tak daleko idących zabiegów? To jest oczywiście bardzo indywidualna kwestia i nie ma tu "obiektywnej prawdy". Niżej fragmenty zdjęć oryginału (ze strony, do której link podał kolega Bernard) i zamieszczonych wyżej zdjęć modeli.

A poza tym, ta blacha nie może i nie przykrywa uchwytów na lampy awaryjne (bo chyba o to chodzi), to nie są ani skrzynki elektryczne, ani gniazda. To po prostu blaszane obejmy ("uszka"), w które od góry wkłada się nóżkę lampy. Gdyby pomost to przykrył, lampy nie dałoby się włożyć.

7664.jpg

20180209_185348.jpg

DSCN4544.JPG
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
#45
Ojojoj brak tej dodatkowej półki to nie jest niezgodność z oryginałem to raz. :) wg. Mnie uzupełnienie tego elementu podniosło (przynajmniej wg mnie i w moim modelu) walory wizualne. :) co nie znaczy że jest źle bo model kolegi Sello podoba mi się. A dwa chciałem przytoczyć bardziej fakt, że każdy zwraca uwagę na co innego :)
Tu mam prośbę do kolegi Sello aby zaprezentował model z włączonym oświetleniem :) chciałbym zobaczyć i porównać efekt podrasowania reflektorów :)
Co do gniazdek. Oczywiście nie miały to być elektryczne! Gniazdka/gniazda do montażu/włożenia blachy sygnału końcowego Pc5. :)

Nie czułem, nie czuję i nie będę się czuł specjalistą od spraw lokomotyw spalinowych aczkolwiek sentyment do SU46 pozostał od czasu gdy w czasach licealnych zamieszkały na wiele lat w Gdyni, będąc ikoną ruchu lokalnego na linii 201 i 213:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 341
Tabor 4
E
Tabor 3
Tabor 0
Tabor 60

Podobne wątki