• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

SU46 od MTB by Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#1
Tu będzie opis moich zmagań z tą straszną lokomotywą SU46 ze stajni MTB ;)
Napiszę kilka słów o moich wrażeniach z tego modelu, który wbrew wszelkim narzekaniom sobie kupiłem.
Jest to mój pierwszy model ze stajni MTB, rumuna nie kupiłem bo już miałem, elektryki i prywaciarze to nie moje klimaty.
Jestem pod ogromnym wrażeniem napędu, nie mam ŻADNEGO modelu, który by tak płynnie jeździł. Model na minimalnej prędkości dosłownie pełznie licząc podkłady, tak że ledwo widać że się przesuwa - w/g mnie dla napędu wielka 6.
Oczywiście nie jest pozbawiony wad o których już pisali moi "przedpiścy", więc nie będę pisał powtórnie.
Ale! Jeśli to ma być model, który ma jeździć na imprezach, a nie stać w gablocie to myślę że na niektóre "niedoskonałości" można przymknąć oko, bo napęd tego modelu na imprezie to z nawiązką zrekompensuje. Jeśli natomiast ktoś chce mieć model "idealny" do gablotki, żeby nie szło odróżnić od oryginału, to niech tego nie kupuje i tyle.
Do modelu doszedł dekoder ESU z autorskimi dźwiękami i światłami E1 od Karola ze sklepu DCC24.pl i powiem wam .... jak dla mnie model teraz jest na db+. A to nie koniec.
Postanowiłem, że będzie malowaniu fabrycznym HCP z '77 dostanie numer 035 i że trochę go podrasuję i pozbędę się tych strasznych świateł, które moim zdaniem są największą szpetotą tego modelu, dam przestrzenne wentylatorki, wózki też dostaną trochę biżuterii itp.
Prace ruszyły - ogołociłem model ze wszystkiego.
Chciałem zmyć w wamodzie - po 20min moczenia nawet tampony nie zeszły- mimo że zacząłem go szorować szczotką.
Będzie trzeba pomalować jedno na drugie ...

Nowe oczy od Kluby
20180218_122826.jpg

Usunięte wentylatory
20180218_122836.jpg

Myślę że jak skończę, to model będzie na bdb- ale będzie jeździł obłędnie i pięknie mruczał i świecił.
Ja go polecam, jeśli ma ktoś trochę chęci przy nim pogrzebać.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
#3
Chciałem zmyć w wamodzie - po 20min moczenia nawet tampony nie zeszły- mimo że zacząłem go szorować szczotką.
Będzie trzeba pomalować jedno na drugie ...
Może KOH pomoże. U mnie żadna farba się temu nie oparła. Tylko przy mieszaniu z wodą trzeba pamiętać, że roztwór potrafi się nieźle nagrzać. Ale jak ostygnie, można żywicę czy delikatny plastik swobodnie moczyć.
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#4
Raczej pomaluję jedno na drugie, zwłaszcza że odcięcia kolorów są w tych samych miejscach
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#7
Nie wiem.
Ma cenę na którą było mnie stać, zrobię sobie fajny model, ja jestem usatysfakcjonowany zakupem.
Jakość i cena to są bardzo indywidualne sprawy.
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#8
Wyprułem z "suki" fabryczne imitacje wentylatorów, chcąc zrobić przestrzenne i .... natrafiłem na problem.
Nie mogę znaleźć nigdzie - a sporo pomęczyłem wujka Googla - sensownych fotek lub rysunków wentylatorów na dachu.
Moje pytanie do kolegów, ma ktoś może jakieś fajne zdjęcia lub rysunki pokazujące jak one są skonstruowane?
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#15
Panowie czy ktoś może mi pomóc. Ile łopat mają te wirniki?
Na fotkach które są załączone w tym wątku jak liczę to co widzę to wychodzi mi że 12 (chyba że mam kaprawe oko).
Natomiast patrząc na ten rysunek techniczny wychodzi że 8 - http://para.zonk.pl/303D.52a.001.png
To ile ich jest ???
 

uboottd

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 0 0
#16
Weź pod uwagę, że po wydaniu tych planów mogły wejść modernizacje. Także jak bardzo Ci zależy to musiałbyś poszukać fotki danej lokomotywy z interesującego Cię czasu, lub znaleźć info o zmianach produkcyjnych czy modernizacjach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 341
Tabor 4
E
Tabor 3
Tabor 0
Tabor 60

Podobne wątki