• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Sprzedam SU45-079 Piko - Sprzedawca zgłoszony na policji za oszustwo. Inni oszukani powinny uważnie przeczytać ostatnie wpisy!

tak zglosilem sprawe na allegro i zgloszenie idzie na policje. Allegro obiecalo mi przelac do dwoch dni gotowke. Wiec zglaszajcie to na policje im wiecej osob to zrobi byc moze podejda do tego tematu sensownie

wojt34

Nowy użytkownik
Jak pisałem we wcześniejszym wątku gdzie osobiście kupiłem od niego SU45 079 Przewozy Regionalne i w tym samym dniu odebrałem i nie było problemu to już kolega @levis miał z nim problem w kwestii wysyłki pikowskich papug co jednak doszło do skutku i sprawa się zakończyła.

W tym że ogłoszeniu ta niby ostatnia SU45 taka sama jak kupiłem Ja to prawdopodobnie podpucha a fizycznie wcale on tego modelu nie ma a próbuje uwieść kolejną ofiarę tak więc UWAŻAJCIE.

Ps: czy kolega który padł ofiarą tego łobuza podjął już jakieś stosowne działania w tej sprawie ?
Nie tak jak pisałem wcześniej w poniedziałek zgłaszam sprawę na Policję.

wojt34

Nowy użytkownik
No więc sprawa już zgłoszona na Policję teraz poczekamy na dzialania . dziękuję wszystkim którzy podesłali mi numer do niego , oraz problemy jakie z nim mieli.

mikl

Znany użytkownik
Prosiłem administrację aby zmieniła opis bądź wydzieliła dyskusję tego tematu ku przestrodze dla innych forumowiczów. Na razie bez odzewu

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Inne osoby oszukane przez użytkownika Pikoroco1978 oraz helix450 powinny podczas zgłaszania sprawy na policji podać nr zgłoszenia podanego przez użytkownika wojt34 (można uzyskać taką informację na PW), dzięki temu do jednej osoby spłyną wszystkie zgłoszenia. Będzie to dużym plusem podczas prowadzenia sprawy.

aquirlan

Użytkownik
KSK Wrocław
Ja się zgadzam na złożenie zeznań, chociaż otrzymałem zwrot pieniędzy. Dla mnie jednak to powinno być podciągnięte pod uczynienie sobie z działalności przestępczej metody na życie, która trwa od lat, więc im wiecej osób, tym lepiej.

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Obawiam się że jeżeli zwrócił Ci środki to nie możesz tego zgłosić. Ale poproś Wojtka o nr zgłoszenia i spróbuj.

jack_flash

Aktywny użytkownik
Moze tez przy okazji pozbierac oszukanych przez niejakiego Marka P. znanego niegdys pod @Rubikus? Mnie jest winnien 240 PLN lub model od poczatku wrzesnia 2016 roku. Jesli uzbiera sie 500+ to nie bedzie juz wykroczenie. Ja, niestety mam ograniczone mozliwosci udania sie na policje osobiscie, ale moge dostarczyc oswiadczenie oraz dokumentacje, jesli ktos sie podejmie sprawe ruszyc.
Czesto wystarczy sama grozba skierowania zazalenia do wladz by dana osoba wywiazala sie z umowy lub oddala kase.

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Jeżeli przekazałeś mu środki na model i go nie otrzymałeś to jest to oszustwo (przestępstwo) i jest ścigane od 1zł. 525 zł dotyczy kradzieży.
Oświadczenie nic to nie da musisz osobiście udać się na policję i złożyć doniesienie razem z dowodami. Oświadczyć można wszystko i na każdego.

Art. 286. Oszustwo
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

jack_flash

Aktywny użytkownik
Jeżeli przekazałeś mu środki na model i go nie otrzymałeś to jest to oszustwo (przestępstwo) i jest ścigane od 1zł. 525 zł dotyczy kradzieży.
Oświadczenie nic to nie da musisz osobiście udać się na policję i złożyć doniesienie razem z dowodami. Oświadczyć można wszystko i na każdego.

Art. 286. Oszustwo
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Dzieki za info. Jesli nie mozna bez osobistej wizyty to poczekam do lata tego roku, kolejnych odwiedzin w kraju.
Tak sie sklada, ze obok sklepu LokoModel jest komenda rejonowa policji w Warszawie na Wilczej. Polaczenie przyjemnego z pozytecznym.

borczy

Nowy użytkownik
Gość jest z Warszawy lub okolicy, zachodnia cześć. Będę co jakiś czas sprawdzał IP miał też 3-cie konto ale tylko 4 logowania.
Co do zgłoszenia na policję to tak jak było napisane wyżej nie jest kradzież tylko oszustwo, więc jest ścigane od 1zł, zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Ja na waszym miejscy zgłosiłbym to na policji.
Ostatnio miałem podobną sytuację ale na FB
Helix450 jest z Warszawy a dokładnie z Bemowa, okolice ulicy Wrocławskiej. Bodajże ze trzy lata temu odbierałem modele od niego osobiście ponieważ kolega nie mógł się doprosić wysyłki. Kilka miesięcy temu widziałem go również przez chwilę na giełdzie w Stacji Muzeum.
Jak widać działa nieuczciwie od dłuższego czasu. Zazwyczaj tłumaczył ,że ktoś mu w rodzinie umarł :). Ja na szczęście nic od niego kupowałem.

404W

Znany użytkownik
Moze tez przy okazji pozbierac oszukanych przez niejakiego Marka P. znanego niegdys pod @Rubikus? Mnie jest winnien 240 PLN lub model od poczatku wrzesnia 2016 roku. Jesli uzbiera sie 500+ to nie bedzie juz wykroczenie. Ja, niestety mam ograniczone mozliwosci udania sie na policje osobiscie, ale moge dostarczyc oswiadczenie oraz dokumentacje, jesli ktos sie podejmie sprawe ruszyc.
Czesto wystarczy sama grozba skierowania zazalenia do wladz by dana osoba wywiazala sie z umowy lub oddala kase.
A jednak dobrze byłoby dać przywieszony post "Na tych klientów uważaj". O ile dobrze pamiętam, jest to drugie podejście Rubikusa. Po raz pierwszy kłopoty z tym typem ludzie mieli już wcześniej [np. nasz administrator], jakoś trochę po 2010. Była cisza, Januszek wrócił po przerwie i jak widać znów nawywijał.
Mnie też naciął pewien recydywista. Ale ponieważ to on miał kupić ode mnie, to straciłem tylko czas i opłatę na allegro.

Ostatnio edytowane:

wojt34

Nowy użytkownik
Helix450 jest z Warszawy a dokładnie z Bemowa, okolice ulicy Wrocławskiej. Bodajże ze trzy lata temu odbierałem modele od niego osobiście ponieważ kolega nie mógł się doprosić wysyłki. Kilka miesięcy temu widziałem go również przez chwilę na giełdzie w Stacji Muzeum.
Jak widać działa nieuczciwie od dłuższego czasu. Zazwyczaj tłumaczył ,że ktoś mu w rodzinie umarł :). Ja na szczęście nic od niego kupowałem.
Policja już prawdopodobnie ma jego namiary , wczoraj dostałem potwierdzenie o wszczeciu postepowania przez komende Policji w Wodzislawiu Śląskim pod nadzorem Prokuratury.Teraz tylko czekać na efekty , taka mała przestroga do amatorów łatwej kasy tak jak napisał Artur to jest art.286 i nie ma znaczenia jaką kwotę straciliśmy.