• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Sprzedam SU45-079 Piko - Sprzedawca zgłoszony na policji za oszustwo. Inni oszukani powinny uważnie przeczytać ostatnie wpisy!

Nie wiem na co Wy czekacie? Wydrukować maile, rozmowy, wiadomości czy co tam macie, na posterunek, złożenie zeznań zajmuje może z pół godziny.
Już oni będą wiedzieli jak mu się do dupy dobrać.

Ja daję mu czas do piątku jeżeli nie otrzymam paczki lub pieniędzy to w poniedziałek zgłaszam sprawe na Policję.
Miesiąc temu po raz drugi opisałem na forum moją "przygodę" z Pikoroco1978 :mad: ostrzegając innych i zachęcając od razu iść na policję. Jeśli prawdą jest, że użytkownik Pikoroco 1978 = helix450 to również kilka osób potraktował w ten sam sposób. Niestety jak to w życiu, ludzie są różni i zawsze każdemu trzeba dać szansę ale jeśli 'typ" tak się zachowuje po raz kolejny to bym nawet godziny nie czekał tylko sprawę zgłosił na policję.

aquirlan

Użytkownik
KSK Wrocław
Po wielu interwencjach helix450 został zbanowany za wyłudzenia. Jak zobaczyłem to ogłoszenie, to wydało mi się dziwnie podobne do tego, które helix450 wrzucił niedługo przed banem. Podobieństwa niby się zdarzają, ale jak widać to akurat nie było przypadkowe.

Przypominam - tylko na tym forum jest kilka osób oszukanych przez tę osobę, a na Facebook kolejnych kilka(naście). Dla mnie sprawa karna + ban na IP, maile - wszystko na co pozwala silnik forum.

KoVaL

Znany użytkownik
Szczerze wam współczuje ,ale od takiego co dopiero się zarejestrował w życiu by nic nie kupił , od razu gość jest na przegranej . Skoro ktoś się tu rejestruje żeby sprzedać to coś jest nie tak. Brak czujności was zgubił i nic więcej.

...coś jest nie tak. Brak czujności was zgubił i nic więcej.
Kolego KoVaL pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoją tezą gdyż według niej każdy nowy użytkownik potencjalnie jest podejrzany i winny jest kupujący. Uważam, że kluczowa jest uczciwość lub jej BRAK oraz zamiary sprzedającego. Dawno temu na Allegro kupiłem sterowanie do kolejki od sprzedającego z 8-letnim "stażem" który miał ponad 300 komentarzy i 100% pozytywnych. Finał zakupu skończył się zgłoszeniem na policji i po ponad 2 latach odzyskaniem od oszusta gotówki. Życie pisze różne scenariusze ;)

Lyntog

Aktywny użytkownik
@Statens Järnvägar, takie przypadki niestety też się zdarzają :( Ja też się ostatnio naciąłem na użyszkodnika, który najpierw handlował uczciwie, by potem "zniknąć" z kasą.

A opisywany problem z "nowymi" polega na tym, że tak naprawdę jeśli się go nie zna, to nie wiadomo z kim mamy do czynienia - właśnie dlatego trzeba uważać. A już zwłaszcza nie robić z nimi od razu w ciemno interesów na duże kwoty.

Bolesław 102

Aktywny użytkownik
Ja daję mu czas do piątku jeżeli nie otrzymam paczki lub pieniędzy to w poniedziałek zgłaszam sprawe na Policję.
Obyś się kolego podobnie jak ja nie zdziwił działaniami "miśków":X3:
Swego czasu przez 2,5 roku prowadziłem spór ze znanym sklepie w mieście Chorzowie.Po wyczerpaniu wszystkich możliwości polubownego dogadania się jak mi się wtedy wydawało złożyłem na komisariacie wniosek o ściganie.W końcu suma sporu to 550 zł.Jakież było moje zdziwienie gdy policjanci z Chorzowa dopiero po pół roku wreszcie zdołali przesłuchać obie panie.Po następnych pół roku ustalono że jedno z kont bankowych znajduje się na terenie Niemiec.Od prowadzącego policjanta usłyszałem że suma sporu jest zbyt niska aby prokurator wystąpił z wnioskiem do tamtejszego banku o informację.Za taką informację prokuratura musiałaby zapłacić.W końcu śledztwo umorzono. Złożyłem pozew do tamtejszego sądu o zwrot gotówki,bądź towaru.Sprawę w pierwszej instancji wygrałem.Panie złożyły odwołanie,ale model przysłały.Oczywiście masz prawo złożyć wniosek o ściganie i zrób to, jednak musisz wziąć pod uwagę że rezultat może być różny.

Ostatnio edytowane:
Ale równie dobrze, może być jak w moim przypadku, zawiadomienie w Chorzowie, cwaniaczek w Poznaniu. W porównaniu z Twoim przypadkiem załatwili szybko i sprawnie w 2 miesiące bo takich zawiadomień było kilka i już niektóre w trakcie więc po prostu mnie "dopięli" do sprawy. A może będą mieli szczęście bo ktoś podjął temat wcześniej.

Ostatnio edytowane:

KoVaL

Znany użytkownik
Dlatego napisałem o sprzedaży z konta forumowego ,bo gorzej jest namierzyć takiego osobnika ,na allegro ,są wymagane pewne dane ,jest ochrona kupujących , a tu hulaj dusza piekła nie ma .

mariow-m1

Aktywny użytkownik
Bolesław 102 ma rację, jeśli chodzi i międzynarodowe pomoce prawne , to szkoda musi być wyższa niż 1000 Euro. Jeśli konto jest w innych kraju, a szkoda niska to nawet "Miśki" nie pomogą.

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Jeśli zgłosicie do Policji sprawę o kradzież to rzeczywiście niska suma tzn. poniżej 500 zł to jedynie wykroczenie. Dopiero powyżej 500 zł to jest traktowane jako przestępstwo. Jest też przepis, który mówi cyt. „odpowiada jak za jeden czyn zabroniony wyczerpujący znamiona przestępstwa ten, kto w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, jeżeli łączna wartość mienia uzasadnia odpowiedzialność za przestępstwo”.
Zatem jak będzie kilka zgłoszeń to Policja musi się zająć taką sprawą jako przestępstwem.

Engineer

Aktywny użytkownik
Jeśli zgłosicie do Policji sprawę o kradzież to rzeczywiście niska suma tzn. poniżej 500 zł to jedynie wykroczenie. Dopiero powyżej 500 zł to jest traktowane jako przestępstwo.
To o czym piszesz, to odnosi się do kradzieży np: w sklepie, autobusie, ale nie do oszustwa internetowego.

OSZUSTWA INTERNETOWE (bo z takim mamy tutaj do czynienia) są traktowane jak PRZESTĘPSTWO!!! NIE ZALEŻNIE OD KWOTY Panowie!
Może to być 1 (słownie JEDEN) złoty.
Allegro, czy forum - jeden piernik.

Zatem jak będzie kilka zgłoszeń to Policja musi się zająć taką sprawą jako przestępstwem.
A jak nie, to nie musi???o_O
Nawet jednym zgłoszeniem Policja się zajmuje i ma obowiązek się zająć - każde przestępstwo to przestępstwo, niezależnie od ilości, różnorodności i liczby pokrzywdzonych. Oczywiście im więcej facio nawywija tym lepiej.

Przy okazji zgłoszeń takich "drobnych" spraw jak oszustwo internetowe (przestepstwo), wychodzą przy okazji inne grzeszki takich "cfaniakuf", a wtedy robi się jeszcze ciekawiej.
Zgłaszać dziada na Policję, a oni powiedzą Wam co i jak.
Każda dokumentacja, czy to korespondencja mailowa, czy przelewy etc. do wydrukowania i pozostawienia jako materiał dowodowy.

Obyś się kolego podobnie jak ja nie zdziwił działaniami "miśków":X3:
Nie wiem jak u Ciebie, ale w Katowicach "Miśki" radzą sobie z tym całkiem sprawnie (zależy od sprawy i możliwości ujęcia delikwenta).
W zalezności jak długo zwlekacie ze zgłoszeniem, tak długo może (nie musi) ciągnąć się sprawa. Ale im później tym gorzej ująć delikwenta - facet mógł już dziesięc razy wyjechać do Anglii.
Sprawa może zostać także zawieszona (nie umorzona) - sprawca namierzony (miejsce pobytu), ale nie przebywający - np: zamieszkuje tam matka, żona i nie wie nic gdzie przebywa oszust (nie wie faktycznie, albo chroni rzezcz jasna przestepcę) i siłą rzeczy się przeciąga.

.

Ostatnio edytowane:

lenorek39

Nowy użytkownik
Ja swoja sprawe zglosilem poprzez allegro poniewaz platnosc byla robiona przez ten portal wiec skorzystalem z tej opcji. Oni zglaszaja sprawe na policje w moim imieniu. Panowie nie piszcie nic zlego o nowych uzytkownikach bo ja akurat takim jestem. Przez mysl mi nigdy nie przyszlo aby kogos oszukac. Robie transakcja na tym portalu czasami na kilka tysiecy i wplaty dokonuje po pieciu minutach od kontaktu ze sprzedajacym. Lecz mozna zrobic maly kroczek w przyszlosc i moderatorzy powinni stworzyc dwie zakladki na gieldzie osoby godne polecenia i druga z oszustami i kretaczami. Podajac nick pod jakim sie loguja nie ujawniamy danych osobowych. To tylko taka informacja ktora bedzie pomocna kupujacym w ocenie sytuacji. Chociaz ten oszust ktory nas tak zrobil na allegro akurat byl przez 11 lat i mial pozytywne opinie w wiekszosci wiec jak widac reguly nie ma.

"Reguły nie ma" a "system ocen" nie jest gwarancją i zabezpieczeniem, że nie mamy do czynienia z osobą nieuczciwą (wcześniej o tym pisałem). Wprowadzenie systemu ocen ma swoje "plusy" i "minusy" bo jak to w życiu bywa zaczną się spory pomiędzy stronami i kto będzie je rozwiązywał?
Forum ma zupełnie inną "misję", nie jest platformą handlową i jak to w życiu bywa nie ma rozwiązań idealnych.

Podsumowując optymistycznym akcentem wydaje mi się, że jednak 99,9 % transakcji przynajmniej tu na forum kończy się pomyślnie z zadowoleniem obu stron bo łączy Nas wspólne hobby :love::giggle::) a na przyszłość jeśli mamy problemy tak jak w tym przypadku i podobnych nie czekajmy tylko zgłaszajmy sprawę na policji.

Ostatnio edytowane:

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Sprawdzę IP i zobaczę powiązania.
Blokowanie IP się nie sprawdzi bo są obecnie głownie dynamiczne.

Ostatnio edytowane:

wojt34

Nowy użytkownik
Dokładnie tak jak mówi kolega @Statens Järnvägar to jest kwestia zaufania , kupowałem i zamieniałem modele nie jednokrotnie na zasadzie zaufania i nigdy nie było żadnych problemów a to że ktoś ma status nowy uzytkownik nie oznacza że jest oszustem , wczoraj dzwoniłem do niego oczywiscie nie odebrał po którejs próbie napisal sms-a jestem na delegacji jutro wysyłam, słyszałem to już w zeszłym tygodniu a rezultat znacie . Jeżeli chodzi @Artur o IP to ja szukałem poprzez google mając jego imię i nazwisko oraz nr tel. znalazłem jego zawieszone konto na allegro i poczytałem komentarze , ale dostałem też kilka prywatnych wiadomości od ludzi którzy mieli z nim problemy.

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Gość jest z Warszawy lub okolicy, zachodnia cześć. Będę co jakiś czas sprawdzał IP miał też 3-cie konto ale tylko 4 logowania.
Co do zgłoszenia na policję to tak jak było napisane wyżej nie jest kradzież tylko oszustwo, więc jest ścigane od 1zł, zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Ja na waszym miejscy zgłosiłbym to na policji.
Ostatnio miałem podobną sytuację ale na FB

Zonek

Aktywny użytkownik
Jak pisałem we wcześniejszym wątku gdzie osobiście kupiłem od niego SU45 079 Przewozy Regionalne i w tym samym dniu odebrałem i nie było problemu to już kolega @levis miał z nim problem w kwestii wysyłki pikowskich papug co jednak doszło do skutku i sprawa się zakończyła.

W tym że ogłoszeniu ta niby ostatnia SU45 taka sama jak kupiłem Ja to prawdopodobnie podpucha a fizycznie wcale on tego modelu nie ma a próbuje uwieść kolejną ofiarę tak więc UWAŻAJCIE.

Ps: czy kolega który padł ofiarą tego łobuza podjął już jakieś stosowne działania w tej sprawie ?

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Giełda 0
Giełda 0
Giełda 1
Giełda 1