• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Strychowo podłogowa kolejka przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Pozwólcie, że i ja pochwałę się swoimi "zabawkami"
20170115_184611.jpg

Całość bazuje na wyrobach Piko choć z drobnymi dodatkami. Sterowanie Roco Multimaus
20170115_184543.jpg

To na razie początki
Może z czasem powstanie jakaś makieta w końcu mam trochę miejsca

Ostatnio edytowane:

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Jak taki układ A-Gleisów sprawuje się pod względem spadku napięć na dłuższych odcinkach? Dla mnie istnienie tego czynnika był najbardziej dokuczliwy w tym systemie torów. Chociaż kiedyś bawiłem się tylko w analogu, a nie w cyfrze. Może przy większym napięciu sterowania cyfrowego, ten problem po prostu nie występuje?

Brawo przemek77, przedstawiony przez Ciebie drugi układ daje wg mnie większe możliwości zabawy - więcej składów na niekolidujących ze sobą trasach. Chciałbym mieć makietę z takim układem torów, albo chociaż tyle miejsca na podłodze, żeby coś takiego ułożyć. Niestety podłoga do jakiej mam dostęp nie pozwala na takie ekscesy :cry:. Czy przygotowując się do nie bójmy się tego słowa zabawy, idziesz na żywioł i układasz z głowy, czy masz może przygotowane np. w Scramie schematy rozłożenia torów, którymi się posiłkujesz? Jeżeli masz schemat drugiego układu i chciałbyś go udostępnić będę wdzięczny. Oczywiście z uwagi na szczupłość mojej podłogi będę musiał to i owo skrócić, żeby zmieścić u siebie.

OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Wszystko jest budowane na żywca. Zresztą cały układ jest dziełem przypadkowych - często okazyjnych - zakupów na portalach aukcyjnych. Nie mam jego planu ale postaram się go zrobić