• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Strychowo podłogowa kolejka przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#1
Pozwólcie, że i ja pochwałę się swoimi "zabawkami"
20170115_184611.jpg

Całość bazuje na wyrobach Piko choć z drobnymi dodatkami. Sterowanie Roco Multimaus
20170115_184543.jpg

To na razie początki
Może z czasem powstanie jakaś makieta w końcu mam trochę miejsca
 
Ostatnio edytowane:

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#7
Jak taki układ A-Gleisów sprawuje się pod względem spadku napięć na dłuższych odcinkach? Dla mnie istnienie tego czynnika był najbardziej dokuczliwy w tym systemie torów. Chociaż kiedyś bawiłem się tylko w analogu, a nie w cyfrze. Może przy większym napięciu sterowania cyfrowego, ten problem po prostu nie występuje?
 

bob4ten

Użytkownik
Reakcje
11 1 0
#10
Brawo przemek77, przedstawiony przez Ciebie drugi układ daje wg mnie większe możliwości zabawy - więcej składów na niekolidujących ze sobą trasach. Chciałbym mieć makietę z takim układem torów, albo chociaż tyle miejsca na podłodze, żeby coś takiego ułożyć. Niestety podłoga do jakiej mam dostęp nie pozwala na takie ekscesy :cry:. Czy przygotowując się do nie bójmy się tego słowa zabawy, idziesz na żywioł i układasz z głowy, czy masz może przygotowane np. w Scramie schematy rozłożenia torów, którymi się posiłkujesz? Jeżeli masz schemat drugiego układu i chciałbyś go udostępnić będę wdzięczny. Oczywiście z uwagi na szczupłość mojej podłogi będę musiał to i owo skrócić, żeby zmieścić u siebie.
 
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#11
Wszystko jest budowane na żywca. Zresztą cały układ jest dziełem przypadkowych - często okazyjnych - zakupów na portalach aukcyjnych. Nie mam jego planu ale postaram się go zrobić
 
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#14
Dawno nic nie pisałem w temacie. W tym czasie wszedłem w posiadanie większej ilości używanych torów, do parku maszynowego dojechał "Gagarin" od Piko i kilka wagonów towarowych. Niestety część strychu zaanektowała żona stąd też pętla dookoła fotela i doniczki z kwiatkiem
IMG_20190311_195946.jpg
IMG_20190311_200111.jpg
 
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#15
W ramach #zostańwdomu oraz tego, że mój bratanek miał obiecaną w święta zabawę "zabawkami" wujka postanowiliśmy odkurzyć tabor. Co prawda "młody" siedział przed ekranem kompa jakieś 300km ode mnie ale aktywnie podpowiadał wujkowi co i jak ułożyć, myślę, że układ torowy wyszedł całkiem ciekawy i cztery składy mogą poruszać się całkowicie bezkolizyjnie. Budownictwo to "znienawidzona" gazetka "Kolejka elektryczna" kupione na taniej prasie.
_DSC2963.JPG
_DSC2957.JPG
_DSC2975.JPG

Gdyby ktoś miał ochotę obejrzeć to tu krótki filmik
https://photos.app.goo.gl/3tgz2ADuSDdrDLjC8
 

Załączniki

OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#19
Laskowik zrzucił Smoleniowi z parowozu a ten jeszcze nie zdążył wrzucić do piwnicy :) Tak na poważnie to na próbę kupiłem posypkę z gazetki i niestety opakowanie okazało się uszkodzone, nie chcąc wyrzucać (strata 1zł ale zawsze) usypałem taką mini hałdę... akurat przydział na zimę przywieźli...
 

Podobne wątki