• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta strychowa

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Tak, buduję całoroczne spotkanie przy makiecie ;) Jakby ktoś chciał pomóc to oferuję darmowe karnety na jazdy ;)
Wczoraj nie mogłem wytrzymać i koniecznie chciałem wypróbować oświetlenie hali. Spiąłem "na krótko" przewody i się udało:
IMG_20180911_214212.jpg
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Przyszedł czas na dach. Prace rozpoczęły się od zamocowana obróbki blacharskiej:
IMG_20180912_181654.jpg

następnie ułożyłem papę
IMG_20180912_221400.jpg

Teraz czas na świetliki i kominy wentylacyjne. Pozostaje jeszcze do wykonania obróbka na ścianach szczytowych.
IMG_20180912_221440.jpg

Pozostaje jeszcze dopieszczenie (np. wycieki lepiku)
IMG_20180912_221321.jpg


Wewnątrz są już obrabiarki, kilka szaf i półek na klamoty. Chcę dorobić jeszcze imitację instalacji elektrycznej i oświetlić te maszyny oraz zrobić instalację grzewczą.
IMG_20180911_212814.jpg


IMG_20180911_212825.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
110 0 0
Obrabiarki zawsze są w odpowiednich warsztatach, z dostępem do suwnic lub małych dźwigników. Drzwi warsztatu obrabiarek powinny być na tyle szerokie, by wjechać wózkami transportowymi ;) Zobaczę czy dzisiaj w pracy będzie tokarz, jak będzie, to zrobię Ci zdjęcia jak taki przykładowy warsztat wygląda :)
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Powalczyłem trochę z dachem, dobudowałem zwieńczenia ścian szczytowych (płyty granitowe) i zająłem się świetlikami. Świetliki to gotowce od Auhagena, wymagają jedynie pomalowania przestrzennych ramek odlanych w masie. Ramki są cieniutkie, precyzyjne pomalowanie ich pędzelkiem trwałoby miesiąc, wymagałoby anielskiej cierpliwości i benedyktyńskiego spokoju no i mnóstwa czasu. Z racji tego że w/w cech nie posiadam, z pewnością w połowie roboty bym zwariował albo je roztrzaskał, dlatego dla usprawnienie procesu posłużyłem się cienkopisem z czarną farbą 0,8mm. Generalnie po kilku próbach udało mi się wszystkie świetliki pomalować w godzinę. Nie do końca jestem zadowolony z efektu, wyszło tak jak wyszło, nie jest źle, ale oczekiwałem czegoś więcej. No nic, dam im czas, może się "uleżą" i opatrzą. Poza tym chcę je jeszcze zwaloryzować, niestety na świeżo wash'e reagują z tą farbą z markera. Odczekam, niech lepiej wyschnie.


Zdjęcia w kolejnym poście gdyż obecnie nie wchodzą na serwer.
 

Podobne wątki