• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta strychowa

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Tak, to wiem, myślałem że zrobisz coś innego, ja te oryginalne wywaliłem i myślę nad podmakietowym mechanizmem. Masz pięknie zrobione wnętrze, szkoda trochę je zepsuć tym napędem.
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
To jest jeszcze kwestia otwarta. Inna sprawa że ta szopa będzie prawie 1m od krawędzi modułu i nie będzie szans zobaczyć co się dzieje pod sufitem.
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Zamontowałem wrota i po analizie czasu potrzebnego na nietypowe, ambitniejsze rozwiązanie pod-makietowe,
zdecydowałem się jednak na fabryczne mechanizmy, ale je trochę zmodernizowałem i przystosowałem do serw sg90.
20200210_205716.jpg

20200210_203611.jpg

Mechanizmy są powyżej światła bram, pod samym dachem i od frontu są prawie niewidoczne. Dodatkowo pomalowałem ich krawędzie na brązowo, tak by imitowały belki drewniane. Z tej perspektywy dojrzy je jedynie maszynista.
20200210_203650.jpg

Tak szopa prezentuje się od frontu, z zamkniętymi wrotami.
20200210_205737.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
No to pozostaje tylko ukryć wiązki kabli. A z tym chyba za prosto nie będzie. Przepraszam, taka łyżka dziegciu w tej beczce miodu...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Wczoraj montowałem oświetlenie. Zasilanie zostało rozprowadzone 3mm listwami z dwustronnego laminatu, do którego przylutowałem momalowane diody, imitujące lampy.
20200211_201130.jpg


Po zamontowaniu 3 rzędów lamp laminaty pomalowałem - tak jak ramy - na brązowo.
20200211_233529.jpg

Pozostało jeszcze doprowadzenie zasilania do listew.
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Listwy podłączone, wszystko się świeci jak należy. (Zdjęcie niewyraźne, bo robione przez okno). Jak widać mechanizmy nie rzucają się w oczy.
20200212_193820.jpg

Nie mniej jednak, na zakończenie zamontowałem dodatkowo ściankę z desek by od przodu ukryć "bebechy".
20200212_203147.jpg

Teraz czas na dach, który fabrycznie miał być przyklejony na stałe, a ja chcę mieć dostęp od góry, przynajmniej w części gdzie znajdują się mechanizmy. Zastanawiam się jak to zrobić, gdyż płytki dachowe nie chcą przylegać ściśle do ścian i "wyją" do góry...
Chyba je potnę na 3 kawałki i przykleję na stałe dach z przodu i z tyłu budynku, a środek będzie można ściągać.
Ale to w następnym odcinku - już niedługo :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Dachy, które pierwotnie przykrywały w całości po jednym stanowisku zostały pocięte i posklejane w segmenty: Tylni (na zdjęciu), środkowy i przedni. Segmenty skrajne będą przyklejone na stałe, środkowy segment będzie ściągany.
Opórcz tego ponacinałem nożykiem paski imitujące pasy papy. Na łączeniach przykleję jeszcze pasy papy, by zasłonić szparę. Całość przed przyklejeniem zostanie potraktowana czarnym, matowym w spray-em.
20200213_213320.jpg
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Roboty dekarskie:
20200214_193211.jpg

Dach, pomalowany, sekcje przednia i tylnia przyklejone. Na łączeniach podklejone zakładki (by światło nie przebijało)
20200215_114602.jpg

Ściągana, środkowa sekcja dachowa przykręcana jest do reszty budynku kominami. Szyby w świetlikach pobrudzone.
20200218_001840.jpg

Pozostało jeszcze spatynować papę, bo dalej jest trochę "syntetyczna".
20200218_003017.jpg

Łączenie z bliska jest widoczne, jak mi się nie opatrzy, to coś wymyślę.
20200218_003048.jpg

Jeszcze rury spustowe do rynien i inne ozdobniki, ale to przykleję w fazie przyozdabiania całego modułu, by się na razie nie połamały.
20200218_003005.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Świetny pomysł z tymi kominami-śrubami. Ale czy kominy nie powinny stać pionowo, a nie prostopadle do (ukośnej) powierzchni dachu? Mam wrażenie, że są w pośredniej pozycji, między pionem, a prostym kątem do dachu. Ale może to złudzenie, spowodowane perspektywą obiektywu.
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Kominy stoją na specjalnych podstawach, które teoretycznie powinny je wypionować po przyklejeniu.
Moje kominy są obracane - niewielki przechył to składowa osiowości otworu w dachu i otworu w budynku, osiowość wklejenia śruby w komin i dokładości odlewu obu składanych elementów komina - rury i podstawy. 1-4 - 1/2 obrotu kominem może sytuację poprawić.
 

Podobne wątki