• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta strychowa

tibi

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
Raczkuje, nie wiedziałem ze te parametry są definiowalne z poziomu dekodera, myslalem, ze tylko komenda idzie, a reszte zalatwia napęd np. na zasadzie wyłączników krańcowych.
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Do serw chcę zastosować płytki Arduino, sterowane z komputera. Na tych płytkach można zaprogramować pozycje skrajne serw. Dwa lata temu przetestowane pomyślnie: KLIK. W elektonice pomoże mi znajomy i ogarnie programowanie.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Roboty elektryczne mozolnie, ale systematycznie postępują do przodu.
Okablowanie serw pod poszczególnymi modułami sprowadzam w jedno miejsce, w których znajdą się sterowniki.
20191209_225135.jpg

... a w tym czasie na wiadukcie pozują nowe wagony:
20191209_225730.jpg

20191209_230126.jpg
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Mam wielką prośbę o pomoc w nazwaniu / ponumerowaniu rozjazdów.
Muszę je jakoś nazwać, by w programie przypisać im odpowiednie serwa.
Chciałbym to zrobić fachowo - po kolejowemu.
W załączeniu plan:
ACAD oryginal 3 po zmianie nr rozjazdów.png


(Tory główne są ciemniejsze)
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Na razie robię...
Tory już są ułożone i zasilone. Już niedługo będzie sterowanie rozjazdów i będzie można jeździć, choćby po gołych dechach. Potem pomału, ale systematycznie biorę się za malowanie szyn i szuter.
Skala przedsięwzięcia jest duża więc postępu są niezauważalne. Gdybym robił 3 modułu z 2 torami, to pewnie już bym skończył.
Jak już wyjdę z ziemi, to zacznie się modelowanie :p
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Korzystając z okazji, że całość jest rozmonowana i można podejść do każdego modułu z dowolnej strony, rozpocząłem przygotowania do zabudowania terenu parowozowni
20200110_212859.jpg

Pierwotnie miałem zamiar zbudować szopę z dwóch różnych budynków, ale upływ czasu spowodował, że zdecydowałem się ułatwić sobie robotę i zbuduję szopę z jednego typy budynku - tj. Faller 120277 W związku z powyższym model szopy Flaischmann'a czeka na nowego właściciela (w dziale giełda jest moja oferta). Obecnie uzupełniam nawierzchnie betonowe w obrębie kanału oczystkowego i nawęglania:
20200110_193636.jpg


20200110_212835.jpg
 
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Wylano fundamenty pod szopę, na 3 stanowiskach wybudowano kanały rewizyjne z oświetleniem, 4 z 6 torów jest już ułożone.
20200114_213313.jpg

Poucinałem szwy między segmentami, by nie przeszkadzały w montażu posadzki betonowej na całości. Pozostawiłem je tylko w miejscu ustawienia ram podtrzymujących dach. Wyciąłem także elementy łączące pod torami, tak by mogły leżeć bezpośrednio na podłożu.
20200114_195807.jpg

Widok od strony obrotnicy.
20200114_213041.jpg
 

Podobne wątki