• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Strychowa makieta modułowa

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Tak, buduję całoroczne spotkanie przy makiecie ;) Jakby ktoś chciał pomóc to oferuję darmowe karnety na jazdy ;)
Wczoraj nie mogłem wytrzymać i koniecznie chciałem wypróbować oświetlenie hali. Spiąłem "na krótko" przewody i się udało:
IMG_20180911_214212.jpg

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Przyszedł czas na dach. Prace rozpoczęły się od zamocowana obróbki blacharskiej:
IMG_20180912_181654.jpg

następnie ułożyłem papę
IMG_20180912_221400.jpg

Teraz czas na świetliki i kominy wentylacyjne. Pozostaje jeszcze do wykonania obróbka na ścianach szczytowych.
IMG_20180912_221440.jpg

Pozostaje jeszcze dopieszczenie (np. wycieki lepiku)
IMG_20180912_221321.jpg

Wewnątrz są już obrabiarki, kilka szaf i półek na klamoty. Chcę dorobić jeszcze imitację instalacji elektrycznej i oświetlić te maszyny oraz zrobić instalację grzewczą.
IMG_20180911_212814.jpg

IMG_20180911_212825.jpg

Ostatnio edytowane:
Obrabiarki zawsze są w odpowiednich warsztatach, z dostępem do suwnic lub małych dźwigników. Drzwi warsztatu obrabiarek powinny być na tyle szerokie, by wjechać wózkami transportowymi ;) Zobaczę czy dzisiaj w pracy będzie tokarz, jak będzie, to zrobię Ci zdjęcia jak taki przykładowy warsztat wygląda :)

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Powalczyłem trochę z dachem, dobudowałem zwieńczenia ścian szczytowych (płyty granitowe) i zająłem się świetlikami. Świetliki to gotowce od Auhagena, wymagają jedynie pomalowania przestrzennych ramek odlanych w masie. Ramki są cieniutkie, precyzyjne pomalowanie ich pędzelkiem trwałoby miesiąc, wymagałoby anielskiej cierpliwości i benedyktyńskiego spokoju no i mnóstwa czasu. Z racji tego że w/w cech nie posiadam, z pewnością w połowie roboty bym zwariował albo je roztrzaskał, dlatego dla usprawnienie procesu posłużyłem się cienkopisem z czarną farbą 0,8mm. Generalnie po kilku próbach udało mi się wszystkie świetliki pomalować w godzinę. Nie do końca jestem zadowolony z efektu, wyszło tak jak wyszło, nie jest źle, ale oczekiwałem czegoś więcej. No nic, dam im czas, może się "uleżą" i opatrzą. Poza tym chcę je jeszcze zwaloryzować, niestety na świeżo wash'e reagują z tą farbą z markera. Odczekam, niech lepiej wyschnie.

Zdjęcia w kolejnym poście gdyż obecnie nie wchodzą na serwer.