• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Strychowa makieta modułowa

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Kratownice pomalowane, ustawione na sucho na swoich miejscach:
IMG_20180829_200950.jpg

IMG_20180829_201004.jpg

Ostatecznie zdecydowałem, że dźwigary będą przyklejone do dachu. Jak już wspominałem pomiędzy kratownice dodam jeszcze belki poprzeczne.
IMG_20180829_230535.jpg

Bez oświetlenia za dużo nie widać, ale klimat jest. Teraz muszę dopracować "maskownice" by pozbyć się prześwitów na łączeniu dach - mury.
IMG_20180829_230725.jpg

Od frontu dojdzie jeszcze ściana szczytowa wyższa od dachu, więc tej szpary się pozbędę.
IMG_20180829_210456.jpg

Pracy zostało jeszcze dużo, ale po dachu odstawiam ten moduł i dla odreagowania wracam do torów.

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
A tak przez przypadek deski nie powinny być równoległe do kalenicy?No chyba że potraktujemy te jako "podbitkę"dla ozdoby ale wtedy
nie trzeba już krokwi,łat,kontrłat bo i tak ich nie widać.A tak na marginesie to dawniej łaty były przybijane do krokwi,bez kontrłat.

Ten dach robi naprawdę niesamowite wrażenie :) Z tego co zrozumiałem wpisy na poprzedniej stronie będzie zdejmowany. Czyli będzie szansa go podziwiać również po złożeniu całości?

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Tak, bedzie ściągany.

Pierwotnie dach mial być uproszczony, ale dalem się zwieść na pokuszenie i zrobilem kratownice.
Kiedy je przylozylem do gładkiego dachu, stwierdzilem, że zrobię deskowanie...
... i sam wpadlem w pułapkę upiekszania rzeczy mało widocznych. No cóż, traktuję to jako rozgrzewke przed halą dworcowa, która będzie bardziej transparentna

Ostatnio edytowane:
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Dorabiam szczyty. Tu jeszcze bez ceglanego gzymsu na skosie. Płyciny są tynkowane. Szczyt jest połączony z dachem, więc będzie ściągany.
IMG_20180905_215625.jpg
Żeby nie przeinwestować wnętrza, a zwłaszcza jego mało widocznych z zewnątrz elementów postanowiłem zrobić lampy wiszące sam - z diód (1zł/szt.)
IMG_20180905_223007.jpg
Widok ogólny. Papa już się robi.
IMG_20180905_223031.jpg
Kolejnego wieczoru dobudowałem gzyms. Teraz dojdzie jeszcze rolka z cegły i zwieńczenie.
IMG_20180906_224745.jpg

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Instalacja elektryczna do zasilania lamp.
IMG_20180907_112112.jpg

Przy okazji zaprezentuję szybką konwersję cysterny ROCO 76697:

Nie mogłem patrzeć na te wózki, więc znalazłem dawcę i zrobiłem "machniom" :
IMG_20180907_111035.jpg

Szmaciak nie ucierpiał, a cysterna wygląda "bardziej" :) Obaj pacjenci żyją i czują się dobrze.
IMG_20180907_111044.jpg

Ostatnio edytowane:
OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Budynek jest już po pierwszym brudzeniu. Wrota pasują. Musze tylko zamontować od spodu małe podkładki, by nie ocierały o posadzkę.
IMG_20180911_111122.jpg

IMG_20180911_111312.jpg

Bramy mają u dołu mają cięgna, przechodzące pod płytę. W przyszłości zamontuję tam serwa.
IMG_20180911_111345.jpg

OP
OP
tomekkor

tomekkor

Znany użytkownik
Do tej pory były tory, tory, tory... Zużyłem już prawie 3 paczki flexów (!)
Ta lokomotywownia to była taka mało odskocznia, choć zjadła mi prawie miesiąc. Do torów muszę jeszcze wrócić, pozostało kilka metrów do ułożenia, a potem zabieram się za malowanie szyn i szutrowanie, potem elektryka i sterowanie, by uzyskać przejezdność. Ręce mnie świerzbią, żeby sobie pojeździć, a tu końca nie widać. Może przed zimą zdążę, bo tabor śniedzieje ;)

Ostatnio edytowane: