• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

STRAZ MERCEDES-BENZ DLK23/12

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#1
Wlasnie dostalem kolejny model do zrobienia/poprawy po poprzednim koledze modelarzu. Praca zaczeta i tak to wygląda na dzien dzisiejszy . Uwaga na modelarzy - malarzy - lakierników , grill z przodu jest zniszczony , kabina wygieta i zdeformowana od ciepła, chyba ktoś próbował suszyć lakier opalarką .
002.JPG
003.JPG
004.JPG
005.JPG
006.JPG
007.JPG
008.JPG
009.JPG
010.JPG
011.JPG

model docelowo ma wyglądać tak :
012.JPG

wiele pracy przy pozbyciu sie lakieru którym pojazd został potraktowany , dorobieniu kilku elementów które zostały zgubione/połamane .
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#4
Brodagaz Myślę że dam radę , a że zdupiony totalnie to widać . arko5 , dzięki za pozytywne podejście .Od jutra zaczynam walkę , teraz muszę zobaczyć czego dokładnie brak , co można samemu wystrugać , a co skompletować z innych modeli/składanek .
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#5
... pierwsza walka wygrana , kabina odmoczona i pomalowana kolorem docelowym , zabudowa nadwozia też odmoczona i pomalowana podkładem .Czas zabrać się za resztę .

012.JPG
013.JPG
014.JPG
015.JPG
016.JPG
017.JPG
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#7
Dzieki Irokez46 , no masz racje , walka była ,no ale już (chyba) najgorsze poszlo . Teraz trzeba pomyslec nad dorobieniem nowego grilla na przod kabiny , stary jak widać na wcześniejszych fotkach został potraktowany chyba opalarka podczas suszenia (idiota)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#11
Masakra, ktos go ładnie zalał farba, ale to jak go odnawiasz to niebo a ziemia, swietnie Ci wychodzi, szkoda ze czerwien wyszła na srebrny lakier na ostatniej fotce. Jakies srebrnej farby uzywasz (firma i nr ;) )?
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#13
Już wszystko poprawione , nic nigdzie kolor na kolor włazi . To co wylazło to farba która podciekla pod tasme maskujaca " tamiya" . Farby to "TROTON " http://www.troton.pl/lakier-akrylowy-srebrny/
Dzieki za informacje, uzywalem humbroli zawsze i nie wiem jak oni je teraz produkuja ze pedzelkiem taka lipa wychodzi a aero tylko troszke lepiej, to samo revell, a z tamiyi tez nie jestem zadowolony. Kiedys ten srebrny sie pieknie kladl, nie wiem czy teraz nowe wymogi weszly ale napewno produkowane są inaczej.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#16
Abarth kwestia doboru dobrego thinnera pod srebne i problem znika. Tamiya i Gunze wygrywaja chwilowo
Uzywam od zawsze tych samych i widzie ze farbki sie zmieniły, ale mozesz podac nr tamiya i gunze jakich uzywasz? Chce miec fajny srebrny kolor jasny a nie taki a'la aluminium. Do malowania głownie felg. Taki kolor jak Mattia tutaj ma.
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#18
Kabina straży pożarnej Mercedes-Benz moczona w płynie hamulcowym R 3 , czas około 3h.Tylna zabudowa podobnie , ale nie mam fotek . To co zostało na kabinie i zabudowie zostało usunięte za pomocą wykałaczki .


 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:24 4

Podobne wątki