• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Strażackie - Foto998

OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#61
Poniżej prezentacja ostatniego z zakupionych we wrześniu modeli. Produkt firmy Rietze - gaśniczy Mercedes Benz Atego. Prezentacje specjalnie zaplanowałem na weekend, aby forumowicze w wolnym czasie mogli zajrzeć do mojego wątku. Zapomniałem tylko o fakcie, że w ten weekend koledzy zajęci oglądaniem modeli na żywo nie będą mieli specjalnie czasu na oglądanie strażackich miniatur w sieci :p

1.jpg


6.jpg


8.jpg
9.jpg


991.jpg
992.jpg


DSC_0012-1.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#65
Herpa robi ładniejsze wozy, ale Rietze ma przewagę bo robi wersje, których u Herpy nie zobaczymy.Wtym modelu dwa detale mi się nie podobają tylko.Koła i te tylne lampy nadrukowane.Reszta jest ok.
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#66

Odebrana przed momentem przesyłka z toysandmodels.pl, a w niej świeżo wydany Volkswagen Transporter 5 w barwach Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Producentem modelu jest Rietze, który niestety poszedł na łatwiznę i zamiast postarać się o wierne odwzorowanie któregoś z VW T5 z PSP stworzył model, który nie ma swojego odpowiednika w rzeczywistości. Ogólnie bardzo przyjemny modelik, a jego dużym plusem jest oczywiście fakt, że jest to polonik.

P.S Zdjęcia na szybko z telefonu. W najbliższym czasie wrzucę coś lepszego.

1.jpg


2.jpg


3.jpg
 
Ostatnio edytowane:

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#69
Tak myślałem że to model fikcyjny bo nie doszukałem się zdjęć 1:1 w sieci. Dla mnie zatem wydany kompletnie bez sensu... Ale fakt faktem wykonanie i barwy PSP bardzo mu pasują.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#73
Tak myślałem że to model fikcyjny bo nie doszukałem się zdjęć 1:1 w sieci. Dla mnie zatem wydany kompletnie bez sensu... Ale fakt faktem wykonanie i barwy PSP bardzo mu pasują.
Jak bez sensu wydany to po prostu go nie kupuj , firma Rietze tak się przejmie że następnym razem zrobi model zgodny z oryginałem w 100%. :) :) :)

Model bardzo dobrze wykonany i dziś dotarł do mnie , gratuluję nabytku!
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#74
Jak bez sensu wydany to po prostu go nie kupuj , firma Rietze tak się przejmie że następnym razem zrobi model zgodny z oryginałem w 100%. :) :) :)

Model bardzo dobrze wykonany i dziś dotarł do mnie , gratuluję nabytku!
Nie kupię ale raczej ze względu że nie pasuje tematycznie do mojej kolekcji ;) Zastanawia mnie tylko sam proces powstawania takiego modelu, kto go projektował i czym się kierował. :gwizd:
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#75
Dziś w prezentacji Mercedes Benz Unimog U1300L wyprodukowany przez Roco.Wóz typowo gaśniczy z uwagi na bardzo dobre właściwości jezdne podwozia Unimoga wykorzystywany był do gaszenia pożarów w terenie trudnodostępnym - lasy, łąki, teren górzysty. Jego liczne egzemplarze znajdowały się na wyposażeniu Ochotniczych Straży Pożarnych w Niemczech. W naszym kraju znajdziemy kilka egzemplarzy, które zostały odkupiony od sąsiadów z zachodu. W mojej kolekcji model przejdzie kilka przeróbek, które pocznę od przemalowania białego podwozia na czarne... :D

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#77
W ostatnich dniach dotarło do mnie parę strażackich nowości. Pierwsza z nich to Mercedes Benz Actros wydany przez Herpe. Dużym plusem modelu jest nietypowa konfiguracja budowy - MB Actros połączony z zabudową pożarniczą, która wyposażona jest w kabinę dla załogi. Mało jest takich "rodzynków" w ofertach firm modelarskich. Oko cieszy także bogato wyposażony dach w tym wysuwane działko gaśnicze, otwierana skrytka autopompy i dodatkowe wyposażenie w postaci wózków wężowych, masztu oświetleniowego i sprzętu pożarniczego.

1-1.jpg


2-1.jpg


3-1.jpg


4-1.jpg


5-1.jpg


6-1.jpg


7-1.jpg

 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#78
To prawda jest świetny(y) ten Mercedes u mnie także parę takich stoi w różnych barwach ..Bardzo ładnie się prezentuje także VW T 5 w naszym polskim malowaniu ..(y)
 

Podobne wątki