• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Strażackie - Foto998

OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#22
Samochód ratownictwa technicznego (według niemieckich oznaczeń RW/ według polskich SRt) na podwoziu Iveco EuroFire 140E28. Zabudowa pożarnicza została wykonana przez niemiecką firmę Magiurs. Poniżej model w skali 1:87 wykonany przez firmę Wiking. Czeka go jeszcze parę modyfikacji :)



3-1-3.jpg
4-1-4.jpg
2-1-2.jpg
5-1-6.jpg
6-1-5.jpg
1-1-1.jpg
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#24
Oczywiście. Koła to jawna porażka w tym modelu, ale i parę detali trzeba wydobyć. Muszę przeszukać internet celem zakupu najbardziej pasujących kół do tego modelu Iveco, ewentualnie innych, które nadadzą realizmu.
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#28
Steyr 791 w roli ciężkiego samochodu gaśniczego zabudowanego przez firmę Rosenbauer. Według niemieckich oznaczeń TLF-A, a polskich GCBA.
Jaskrawy pomarańcz bardzo oryginalnie zdobi model, jednakże muszę upolować jeszcze standardową czerwień ;)


1-1.jpg

2-2.jpg

3-5.jpg

4-3.jpg

5a-4.jpg

7-6.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.396 47 0
#29
Model, który pamiętam z dzieciństwa, ale to bardzo miłe wspomnienia.Teraz zresztą posiadam i tego i zwykłego czerwonego, o którym piszesz.Zdecydowanie warto je mieć.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.827 386 20
#35
Jak nie przepadam za "Strażakami" tak powiem, że ten mi się podoba. Może dlatego, że to Steyr, a tą ciężarówkę lubię.
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#36
Druga w mojej kolekcji drabina strażacka. Tym razem model firmy Wiking to Iveco EuroFire zabudowany przez niemieckiego Magirusa. W rzeczywistości identyczne drabiny znajdują się także na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej na terenie naszego kraju i noszą one oznaczenia SD-30 lub SD-37 (Samochód Drabina o wysięgu 30/37 metrów). Poniższy model już jakiś czas temu przypadł mi do gustu. Na szczęście nie musiałem na niego długo polować i jest już mój :p


1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg


8.jpg


9.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.827 386 20
#38
Fajna ta drabina. Jeszcze żeby Wiking zaczął robić dobre światła z przodu to byłby bardzo dobry model.
 

Podobne wątki