• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Strażackie - Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#1
Witam! W poniższym temacie zamierzam prezentować samochody pożarnicze w skali 1:87, które rozpocząłem nabywać. Na pierwszy rzut idzie dość prosty model drabiny mechanicznej Magirus Deutz 170D12, która w pożarniczym żargonie nosi nazwę SD-30 (Samochód Drabina o wysięgu 30 metrów). Wikingowska produkcja była dla mnie testem czy mam w sobie modelarską żyłkę. Oryginalny model, pozbawiony wielu detali postanowiłem nieco przerobić i nadać mu życia. Jako wzór do odzwierciedlania wybrałem niemal identyczny pojazd, który należy do wrocławskiej straży pożarnej -> KLIK.
Model czeka jeszcze na poprawkę kierunkowskazów, znaczku Magirusa na przodzie i nałożenie kalkomanii z numerem operacyjnym. Zanim to jednak nastanie oddaje Wam do oceny efekt aktualnie wykonanych prac. Liczę na sugestie oraz porady z Waszej strony. W poniższym linku zostawiam kilka zdjęć przed i po, które oddają porównanie oryginalnego i przerobionego modelu -> LINK.

5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg

Pozdrawiam :)
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#3
Witaj na forum ..także kiedyś miałem taki model .teraz zmieniły się upodobania i został zastąpiony nowoczesnymi autami ..
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#4
Witaj na forum ,baw się dobrze.
Co do Magirusa osobiście wole ten model z Roco , ale na początek do treningu może być Wiking.
 

wujcik

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#5
Całkiem niezły ten Magirus.Jak dokończysz jeszcze detale tak jak pisałeś będzie bardzo dobrze jak na Wikinga.
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#6
Witam! Dziękuje za serdeczne powitanie i sugestie odnośnie Magirusa. Poniżej kolejna prezentacja - pożarniczy Steyr 680 (Roco), którego nabyłem pod koniec zeszłego roku. Aktualnie oczekuje na remizę, która jest w trakcie "budowy".

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#13
Witam! Dotarła do mnie świeża dostawa strażackich modeli i jeden z trzech nowych nabytków to prezentowany poniżej furgon na podwoziu Iveco TurboDaily 49-10 w malowaniu zawodowej straży pożarnej miasta Dortmund. W rzeczywistości pojazd stacjonował w jednostce numer 2 (Dortmund-Lindenhorst), gdzie od 1992 do 2003 roku pełnił funkcję samochodu przewożącego aparaty powietrzne i zapasowe butle z powietrzem dla strażaków pracujących przy długotrwałych akcjach gaśniczych.



1.jpg

2.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#18
Kolejny z serii nabytych ostatnio czerwonych modeli to gaśniczy Magirus Deutz 170D11 w wykonaniu Roco. Aktualnie perełka w kolekcji :)

1-2.jpg


2-2.jpg
4-2.jpg

5-2.jpg
6-2.jpg
7-2.jpg
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#20
Ostatnio podczas "przygotowań" do matury postanowiłem doposażyć strażaków w łączność. Na dachach czerwonych aut pojawiły się anteny, które starałem się odwzorowywać (wysokość i umiejscowienie) na przykładzie rzeczywistych pojazdów danego typu. Oto efekt, jak oceniacie?

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
 

Podobne wątki