• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Strażackie - Foto998

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#81
Ciekawy model, ale szkoda, że przy tak dużej dokładności zrobienia anten nie przyłożyłeś się do dokładnego wycięcia lusterek. No i malowanie na srebrno stopnia od strony kierowcy też mało dokładne. A poza tym to naprawdę super.
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#82
@mafo Stopień będzie poprawiany, niestety pośpiech złym doradcą :) Planuje jeszcze nadać mu polskie kalkomanie (oznaczenia, numery operacyjne i tablice), tak więc model nieco zmieni swój wygląd.
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#84
Aktualnie największy "strażak" w kolekcji to Mercedes Benz klasy NG. Na czteroosiowym podwoziu znajduje się cysterna na środek gaśniczy o pojemności kilkunastu tysięcy litrów. Chyba unikatowy bo nie widziałem go u nikogo. Czeka na gruntowną przeróbkę i przełożenie cysterny na inne podwozie. Zapraszam do prezentacji :)

1-2.jpg


2-1.jpg


3-3.jpg


4-4.jpg


5-5.jpg


6-6.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#87
Nie wyznaję się na "strażakach" ale ten wygląda bardzo ciekawie. Jakby jeszcze elementy pod klapą miał pomalowane na inny niż czerwony kolor to byłby dużo fajniejszy.
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#91
Prezentowany końcem października model MB Unimoga z firmy Roco przeszedł zaplanowane modyfikacje i aktualnie prezentuje się tak, jak oceniacie? Przyznam, że produkty Roco to wspaniała baza do wszelkiego rodzaju przeróbek.

P.S Czy ktoś z użytkowników lub Waszych znajomych korzystał może z produktów: Herpa 082532 lub Herpa 08406? Są to kabiny i podwozia do samodzielnego składania. Potrzebuje po prostu ich dokładnych wymiarów bo nie wiem czy będą pasować pod zabudowe, którą chce przełożyć i szukam kogoś kto by wiedział.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
W0.jpg
W1.jpg
W2.jpg
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#93
Mi również podoba się bardziej ten z czarną atrapą , wygląda bardziej żywy.Bardzo dobrze się prezentuje,a Twoje przeróbki tylko na plus :) Gratuluję
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#96
Wszystkim użytkownikom forum chciałbym życzyć spokojnych i spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia! Oby pod Waszymi choinkami znalazły się prezenty w skali 1:87, a forum zapełniło się poświątecznymi prezentacjami. Tymczasem zostawiam Was z Żuczkiem, który jako prezent przywędrował pod choinkę dzień za wcześnie :p


6.jpg
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#98
Dotarł do mnie już w listopadzie, ale zabrakło czasu na jego prezentacje. Z uwagi na jego duże gabaryty myślałem, że jest przeskalowany, ale w rzeczywistości pojazd również jest większy, więc w stosunku do innych modeli jest on rzeczywiście proporcjonalny :) Model firmy Wiking przedstawia najpopularniejszy lotniskowy samochód ratowniczo-gaśniczy Panther produkowany przez firmę Rosenabuer. Pojazd ten służy w jednostkach Lotniskowej Straży Pożarnej na terenie całego świata. Również w naszym kraju zapewnia bezpieczeństwo dla podróżnych portów lotniczych w Bydgoszczy, Radomiu, Warszawie (Lotnisko Chopina i Modlin), Katowice i Krakowie. Poniższy model przedstawia Panther 6x6 służący w Lotniskowej Straży Pożarnej Portu Lotniczego w Dortmundzie (Berufsfeuerwehr Dortmund).

Model zakupiony od kolegi @lotus102, którego serdecznie pozdrawiam. Zapraszam do prezentacji :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg
 

Podobne wątki