1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Strażackie - Foto998

Dyskusja w 'Pojazdy specjalistyczne' rozpoczęta przez użytkownika Foto998, 24 Lutego 2016.

1. Foto998

Foto998 Aktywny użytkownik

Witam! W poniższym temacie zamierzam prezentować samochody pożarnicze w skali 1:87, które rozpocząłem nabywać. Na pierwszy rzut idzie dość prosty model drabiny mechanicznej Magirus Deutz 170D12, która w pożarniczym żargonie nosi nazwę SD-30 (Samochód Drabina o wysięgu 30 metrów). Wikingowska produkcja była dla mnie testem czy mam w sobie modelarską żyłkę. Oryginalny model, pozbawiony wielu detali postanowiłem nieco przerobić i nadać mu życia. Jako wzór do odzwierciedlania wybrałem niemal identyczny pojazd, który należy do wrocławskiej straży pożarnej -> KLIK.
    Model czeka jeszcze na poprawkę kierunkowskazów, znaczku Magirusa na przodzie i nałożenie kalkomanii z numerem operacyjnym. Zanim to jednak nastanie oddaje Wam do oceny efekt aktualnie wykonanych prac. Liczę na sugestie oraz porady z Waszej strony. W poniższym linku zostawiam kilka zdjęć przed i po, które oddają porównanie oryginalnego i przerobionego modelu -> LINK.

5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg

Pozdrawiam :)

• Doceniam Doceniam x 7

2. pacek23

pacek23 Znany użytkownik

Fajny Magirus.Czekamy na więcej :)

3. lotus102

lotus102 Znany użytkownik

Witaj na forum ..także kiedyś miałem taki model .teraz zmieniły się upodobania i został zastąpiony nowoczesnymi autami ..

4. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Witaj na forum ,baw się dobrze.
    Co do Magirusa osobiście wole ten model z Roco , ale na początek do treningu może być Wiking.

5. wujcik

wujcik Znany użytkownik

Całkiem niezły ten Magirus.Jak dokończysz jeszcze detale tak jak pisałeś będzie bardzo dobrze jak na Wikinga.

6. Foto998

Witam! Dziękuje za serdeczne powitanie i sugestie odnośnie Magirusa. Poniżej kolejna prezentacja - pożarniczy Steyr 680 (Roco), którego nabyłem pod koniec zeszłego roku. Aktualnie oczekuje na remizę, która jest w trakcie "budowy".

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

• Super! Super! x 6
    • Doceniam Doceniam x 1
  7. Brodagaz

Model Roco jest rewelacyjny , gratuluję nabytku i jedna prośba wstawiaj duże zdjęcia ;)

8. lotus102

Wykonanie tego modelu jest na wysokim poziomie co widać na zdjęciach .

9. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Piękny jest ten Steyr chłopaków od Św. Floriana .

10. kozaa

kozaa Aktywny użytkownik

Piękny klasy. Pokazany ze smakiem.

11. maniac64

maniac64 Znany użytkownik

Podoba mi sie ten model (y)(y) fajne fotki miniatury

12. wujcik

wujcik Znany użytkownik

Steyr bardzo ładny.Gratuluję.

13. Foto998

Witam! Dotarła do mnie świeża dostawa strażackich modeli i jeden z trzech nowych nabytków to prezentowany poniżej furgon na podwoziu Iveco TurboDaily 49-10 w malowaniu zawodowej straży pożarnej miasta Dortmund. W rzeczywistości pojazd stacjonował w jednostce numer 2 (Dortmund-Lindenhorst), gdzie od 1992 do 2003 roku pełnił funkcję samochodu przewożącego aparaty powietrzne i zapasowe butle z powietrzem dla strażaków pracujących przy długotrwałych akcjach gaśniczych.

1.jpg
    2.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

• Super! Super! x 3
    • Doceniam Doceniam x 2
  14. Lec Go (Bartek)

Klasyka ciężkich busów . Bardzo fajny i chętnie bym go i u mnie w kolekcji widział .

• Doceniam Doceniam x 1
  15. Brodagaz

Bardzo dobrze wykonane Iveco , gratuluję nabytku.(y)

• Doceniam Doceniam x 1
  16. SCYZOR

SCYZOR Znany użytkownik

Model warty zakupu.

• Doceniam Doceniam x 1
  17. lotus102

Ciekawy model Iveco .

• Doceniam Doceniam x 1
  18. Foto998

Kolejny z serii nabytych ostatnio czerwonych modeli to gaśniczy Magirus Deutz 170D11 w wykonaniu Roco. Aktualnie perełka w kolekcji :)

1-2.jpg

2-2.jpg 4-2.jpg
    5-2.jpg 6-2.jpg 7-2.jpg

• Super! Super! x 2
    • Doceniam Doceniam x 1
  19. Lec Go (Bartek)

Bardzo fajnie się prezentuje ten magirus . Teraz takie maszyny często się w OSP spotyka .

• Doceniam Doceniam x 1
  20. Foto998

Ostatnio podczas "przygotowań" do matury postanowiłem doposażyć strażaków w łączność. Na dachach czerwonych aut pojawiły się anteny, które starałem się odwzorowywać (wysokość i umiejscowienie) na przykładzie rzeczywistych pojazdów danego typu. Oto efekt, jak oceniacie?

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

• Super! Super! x 4
    • Doceniam Doceniam x 1

Udostępnij