• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Strażacki Świat – Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#1
Witam w moim kolejnym temacie na łamach naszego forum. Ten wątek poświęcony będzie dioramom i makietom w skali 1:87. Ich tematyka dotyczy głównie pożarnictwa, a na moich pracach prezentowane będą scenki z codziennego życia strażaków w niemieckim mieście Gelbstad (nazwa fikcyjna J). Główni bohaterzy to strażacy oraz ich czerwone samochody z charakterystycznymi żółtymi paskami. Miasto to bardzo zróżnicowana metropolia nad której bezpieczeństwem czuwa dziewięć oddziałów zawodowej straży pożarnej. Wśród nich funkcjonuje sześć specjalistycznych grup ratowniczych, które zajmują się danymi grupami zagrożeń.

. Na przysłowiowy „pierwszy ogień” niewielka makieta, na której mieści się jednostka IX Oddziału Zawodowej Straży Pożarnej miasta Gelbstad. Poza siedzibą i wyposażeniem jednostki oraz kawałkiem uliczki przy której mieści się remiza główną akcją jest przeprowadzany przez strażaków – dzień gospodarczy.


1-1.jpg

2-1.jpg

3A-1.jpg

4-1.jpg

5-1.jpg

6-1.jpg

7-1.jpg

8-1.jpg

10-1.jpg

11-1.jpg
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#9
Z tego co kojarzę to produkt Vollmer ;)
Dzięki za info. Przyznam, że stację masz brilliant, podobnie jak wozy i mnóstwo innych szczegółów. Przydałby się jaki pożar albo wypadek, nie wiem może kot na drzewie. U mnie miałem kiedyś taką scenkę jak mały Antek Partacz wszedł na drzewo i nie mógł zejść. To strażacy musieli przyjechać i go ściągnąć z tego drzewa. Więcej może wstaw jakieś scenki chętnie podpatrzę. Hehe:D
 
OP
OP
Foto998

Foto998

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#11
Po sierpniowej prezentacji makiety siedziby zawodowych strażaków przyszedł czas na mniejszą pracę, którą ukończyłem w ostatnich tygodniach. Niewielka i skromna diorama z przeznaczeniem prezentacji modeli pojazdów pożarniczych ze starszych epok. Typowa wiejska remiza w otoczeniu zieleni ;) Przy lepszej pogodzie i większych możliwościach czasowych postaram się o lepszą prezentacje.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#13
Fajna dioramka, w sam raz do eksponowania pojedynczych modeli, a nawet zaaranżowania jakieś małej scenki.