• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stosunek producentów do polskiego rynku modelarstwa kolejowego

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
#81
A ja jeszcze do tej ciekawostki - uważajcie, bo to pewnie wcale nie okaże się, że te wagony będą tak wyglądały. Niedawno ukazał się zestaw limitowany 12 wagonów RBH. Na stronie Roco wygląda to bardzo podobnie, co ten Captrain:

Roco-76150.jpg

Widzicie napis "Stacja Dąbrowa Górnicza Towarowa..."? Widzicie. To teraz spójrzcie na rzeczywisty model (zdjęcie z ebay):


s-l1600.jpg

Adres tu podany jest zdecydowanie niemiecki i nie ma w sobie żadnych polskich elementów.

Podobnie pewnie będzie również i z tymi węglarkami Captrain. W zasadzie to można to przyjąć niemalże ze 100% pewnością - widać, że jak zwykle Roco wizualizuje wygląd wagonu korzystając z jakiegoś tam mniej więcej pasującego wzorca i nie dba o to, że czasami wychodzi totalna bzdura.

No. To był jeszcze jeden, kolejny już jak widać kamyczek do ogródka Roco...
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#83
Filozofia Roco się nie zmieni póki schodzą im te malowanki. Pamiętam jak się cieszyłem jak zapowiedzieli Falns-y w malowaniu PKP Cargo. Wtedy jeszcze myślałem że to jest solidna firma. Kiedy się okazało że te wagony to de facto modele wagonów niemieckich i nie mają nic wspólnego z naszymi szybko anulowałem zamówienie, choć marzył mi się długi skład z tych wagonów. No ale ile osób postąpiło podobnie jak ja? Pewnie niewielki procent. A zestawów było 2 czy 3, tak im szły. No to jak im tak idą to będą ponosić koszty związane z opracowaniem nowych form? No nie, bo po co!!!
Niewielki procent nabywców modeli jest tu na forum i wie. Ale ogromna ilość nie wie, nie ma pojęcia i kupi takie wagony. Sytuacja z Roco się nie zmieni raczej nigdy. Nie ma co tracić energii na komentowanie ich wynalazków.
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#84
Nie zgodzę się z przed mówca. Właśnie dzięki kolega komentarza się uczymy nowych rzeczy. Widzimy na co zwracać uwagę i na czym polega modelarstwo. Gdyby wszyscy przyjmowali to c produkują bez słowa to standardem na modelarskich szlakach byłyby lokomotywy tj ST43 OD MTB
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#85
Ależ ja również nie jestem ekspertem i jestem bardzo wdzięczny jak ktoś mi udowodni, że ten wagon to przemalowanka. Mnie bardziej chodziło o to, że użytkownicy forum stanowią zbyt małą grupę aby bojkot modeli Roco coś dał. Trzeba po prostu skupić się na modelach od innych firm, które się starają robić modele które faktycznie odpowiadają temu co się porusza po naszych torach.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#86
Trzeba po prostu skupić się na modelach od innych firm, które się starają robić modele które faktycznie odpowiadają temu co się porusza po naszych torach.
Niech nam żyją Robo i Schlesienmodelle :) - no, przynajmniej ja traktuję nowe wieści o kontynuacji produkcji modeli wagonów jak i ostatnie zajawki o dostępności modeli EU07-400 i EU07-424 z nadzieją na lepsze "jutro".
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#87
A ja jeszcze do tej ciekawostki - uważajcie, bo to pewnie wcale nie okaże się, że te wagony będą tak wyglądały. Niedawno ukazał się zestaw limitowany 12 wagonów RBH. Na stronie Roco wygląda to bardzo podobnie, co ten Captrain:

Zobacz załącznik 504032
Widzicie napis "Stacja Dąbrowa Górnicza Towarowa..."? Widzicie. To teraz spójrzcie na rzeczywisty model (zdjęcie z ebay):


Zobacz załącznik 504033
Adres tu podany jest zdecydowanie niemiecki i nie ma w sobie żadnych polskich elementów.

Podobnie pewnie będzie również i z tymi węglarkami Captrain. W zasadzie to można to przyjąć niemalże ze 100% pewnością - widać, że jak zwykle Roco wizualizuje wygląd wagonu korzystając z jakiegoś tam mniej więcej pasującego wzorca i nie dba o to, że czasami wychodzi totalna bzdura.

No. To był jeszcze jeden, kolejny już jak widać kamyczek do ogródka Roco...
To było do przewidzenia. Niestety w Roco jest bałagan, wynikający z braku prawdziwego zarządcy i ten bałagan uderza nie tylko w polski rynek, ale - dla Roco - przede wszystkim w niemiecki. To kolejny przykład, że nie wyrabiają się nawet z projektami do katalogu i wizualizacje modeli wagonów, nie tylko PKP, wyglądają tam inaczej niż produkt finalny.
 

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.300 3 0
#92
Nie wiem, co to konkretnie za defekt i czego dotyczy (nie wiem o co pytać i gdzie miałby tę linijkę przyłożyć), jest coś krzywe i tyle wiem, a stronę wcześniej była rozmowa o tych platformach, dlatego zapytałem tu. Jeśli jest temat traktujący o tym konkretnym modelu, to proszę o odnośnik i usunięcie mojego pytania (ja nie znalazłem)

Zadałem jedno proste pytanie, a zaraz rozpęta się dyskusja "a nie możesz to, a nie możesz tamto, a możesz gdzieś indziej..."
Kto tu zaśmieca wątek? Skoro nie znam odpowiedzi, to się nie odzywam.
 
Ostatnio edytowane:

akinomrz

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 10 2
#93
Nie wiem, co to konkretnie za defekt i czego dotyczy (nie wiem o co pytać i gdzie miałby tę linijkę przyłożyć), jest coś krzywe i tyle wiem, a stronę wcześniej była rozmowa o tych platformach, dlatego zapytałem tu. Jeśli jest temat traktujący o tym konkretnym modelu, to proszę o odnośnik i usunięcie mojego pytania (ja nie znalazłem)

Zadałem jedno proste pytanie, a zaraz rozpęta się dyskusja "a nie możesz to, a nie możesz tamto, a możesz gdzieś indziej..."
Kto tu zaśmieca wątek? Skoro nie znam odpowiedzi, to się nie odzywam.
Platformy Res z pierwszej dostawy były wygięte w banana, następna partia wagonów ( ten sam nr katalogowy) w tym samym roku była juz oki.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
#94
Nie wiem z którego roku pochodzi ta "krzywa" partia platform Res ale chodzi o to, że są one wygięte w łuk. Jak przyłoży się do nich wzdłuż burt coś prostego (np. linijkę) to można zobaczyć czy końce wagonu nie "uciekają" od tego przedmiotu.
 

Podobne wątki