• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stocznia PRL

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
Na zawodach, modeli szkutniczych w latach 90, był to dość często spotykany model jednostki ratowniczej.
Cieszę się że pomogłem.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Na zawodach, modeli szkutniczych w latach 90, był to dość często spotykany model jednostki ratowniczej.
No właśnie wtedy przestałem się "udzielać" szkutniczo, bo mnie znużyły okręty i dopiero w kolejnej dekadzie zaczałem bawić się w handlówkę. Do dziś nie mogę patrzeć na lufy i szare albo kamuflowane jednostki ;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Stocznia to nie tylko jednostki pływające. To także infrastruktura. W tym tygodniu w wolnych chwilach zaprojektowałem skrzynki elektrycznie które mają wylądować na nabrzeżu portowym. Wzorowałem się na skrzynkach z Władysławowa, gdzie ten typ jest standardem.
IMG_4369.JPG


Element trochę uprościłem i niektóre elementy przeskalowałem. Pozostawiłem dwa rodzaje gniazd - 220 i 360V
IMG_4801.JPG
IMG_4802.JPG
IMG_4803.JPG
 

NaNu

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Stocznia to nie tylko jednostki pływające. To także infrastruktura. W tym tygodniu w wolnych chwilach zaprojektowałem skrzynki elektrycznie które mają wylądować na nabrzeżu portowym. Wzorowałem się na skrzynkach z Władysławowa, gdzie ten typ jest standardem.
Zobacz załącznik 766721

Element trochę uprościłem i niektóre elementy przeskalowałem. Pozostawiłem dwa rodzaje gniazd - 220 i 360V
Zobacz załącznik 766724 Zobacz załącznik 766725 Zobacz załącznik 766726
Pamiętam te elementy. Tak się składa, że kierowałem flotą ponad 20 Storemów i KŁ we Władysławowie w latach 80 tych.
Obecnie jako modelarz kolejowy odtwarzam elementy naszego wybrzeża jako Teodorowo.
Dlatego proszę o kontakt.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Doszły dwa typy polerów, które planuję na swoje nabrzeże rybackie
- wersja pierwsza - w kształcie grzyba
- wersja druga - z grzybem w kształcie... owalnego trójkąta:podstepny:

Wersja druga to w tej chwili standard (Gdynia, Łeba, Władek, Hel). W Jastarni są oba typy. Prezentuję je ze skrzynkami elektrycznymi.
IMG_4858.JPG
IMG_4859.JPG
IMG_4853.JPG
IMG_4856.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Artur
Twoje to tradycyjne "grzyby", tylko ewidentnie węższe. Napisz ile ich potrzebujesz i jak je chcesz montować - klejone na płasko, czy będziesz je wpuszczał w grunt (jeśli tak to na ile?).
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Ale te w T też bym chciał. Po 10 szt. na płasko. Tam będzie jakieś 3,5m nabrzeża to powinno wystarczyć ;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Artur
Pamiętaj, że na dziobie i rufie powinieneś podać przynajmniej dwie liny - cumę i szpring. Chociaż może na rzekach było inaczej niż w portach morskich.
 

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
799 2 0
No tego mi brakowało. Pachołki cumownicze. Niezbędny element każdego nabrzeża portowego.
Z dziecięcych wspomnień wydaje mi się, że występowały też w malowaniu biało - czarnym.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Doszły mnie słuchy, że kanał portowy we Wrocławiu jest za płytki. Trzeba by zadzwonić do PRCiP czyli do Przedsiębiorstwa Robót Cierpliwych i Powolnych, a tak na poważnie do Przedsiębiorstwa Robót Czerpalnych i Podwodnych i ten kanał pogłębić.
1421CD83-0E4E-46EB-BE1D-A5D704D816D3.jpeg
8E28FC16-A9EC-420A-8037-F83893F6EF00.jpeg
EF8D3A25-0BF4-4C3E-94D0-865166AF0863.jpeg
9BEB27D2-2699-49B0-A32F-821BAAD32976.jpeg
1C1F43EC-E5FE-49E6-8037-A95308D7DE20.jpeg
5D1814EE-E9B1-48E6-A8BA-BA9F5D35CCDD.jpeg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
No wiem, narobiłem dymu tym kutrem R-36 - nawet już zacząłem dłubać zestaw waloryzacyjny do STOREMa, no ale jednak nie zagrało. Zapał się ulotnił. Tak już mam, że nie umiem robić czegoś co mnie nie pochłania całkowicie. Szary kadłub to jednak nie dla mnie - gdyby było malowanie białe, pewnie już bym go miał prawie gotowego, a kalki jechałyby do druku... A póki co zacząłem jedną z najzgrabniejszych jednostek pływających spod znaku krzyża maltańskiego:love:

Model będę tworzył niespiesznie (w zasadzie w czasie wolnym) używając mieszanych technik - druku, ręcznej roboty i trawionek. Biorąc pod uwagę, że mogą być na niego chętni muszę to przewidzieć już na początku (podzielić model tak bym łatwiej mógł zrobić formy odlewnicze). Inaczej niż ze STOREMem, raczej nie będę czekał z drukiem na koniec, tylko będę zapuszczał maszynę sukcesywnie. Projekt będę konsultował z @Artur bo tej jednostki nie mogę zrobić nieoświetlonej:podstepny:

No to ruszamy z "Halnym".
Zeskanowałem plany otrzymane od kolegi @kozaa (po raz kolejny dziękuję bardzo). Plany są wręcz za dobre;) Pewnie niebawem odeślę je właścicielowi. Na razie zacząłem od kadłuba i linii teoretycznych. Zależało mi zwłaszcza na charakterystycznym załamaniu wręg w części dziobowej. Nie wygląda to na razie imponująco, ale to jeden z najważniejszych etapów. Potem jak kadłub zacznie nabierać kształtów na korekty krzywizn będzie za późno.

Mogę powiedzieć, że wirtualna stępka została położona:cool:
Halny.jpg
Halny1.jpg
Halny2.jpg
Halny3.jpg
 

Podobne wątki