• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sterownik serw

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#1
Witam. Poszukuję sterownika serw którego nie trzeba programować. Chiałbym przełączać zwrotnice za pomocą serw a sterować tym za pomocą przełączników hebelkowych na pulpicie.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Witam. Poszukuję sterownika serw którego nie trzeba programować. Chiałbym przełączać zwrotnice za pomocą serw a sterować tym za pomocą przełączników hebelkowych na pulpicie.
Odszukaj w Google "sterownik micro serwo " za 23 zł masz sterownik z regulacją szybkości ,wychylenia ustawiane przy pomocy trzech potencjometrów , jeden od szybkości ,drugi od wychylenia w prawo ,trzeci w lewo, , zwarcie do masy chwilowe powoduje przestawienie ramienia , może być jeden przycisk i mogą być dwa (lub jeden dwu pozycyjny chwilowy ) zasilanie 5V. jak nie znajdziesz ,napisz na P W dam ci namiar.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#7
Ten sterownik z Avt jest interesujący. Tam są wyjścia na 2 serwa? Jak się tym steruje?
Sterowniki kolegi Marqusa są niestety za drogie jak dla mnie. Mam do obsłużenia 13 rozjazdów więc pojedyncze układy wyjdą bardzo drogo.
[DOUBLEPOST=1423742370][/DOUBLEPOST]
To jest super, ale trzeba kupować w Anglii i jest trochę drogo z przesyłką.
 

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#8
Ten sterownik z Avt jest interesujący. Tam są wyjścia na 2 serwa? Jak się tym steruje?
Sterowniki kolegi Marqusa są niestety za drogie jak dla mnie. Mam do obsłużenia 13 rozjazdów więc pojedyncze układy wyjdą bardzo drogo.
[DOUBLEPOST=1423742370][/DOUBLEPOST]
To jest super, ale trzeba kupować w Anglii i jest trochę drogo z przesyłką.
Wiesz cena to pojęcie względne. Ja wziąłem na raz 10 takich sterowników od kolegi i steruje nimi poprzez serwa semaforami kształtowymi.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#9
Powiem tak- cena sterownika pololu 16 kanałów to koszt około 120 złotych. Jeżeli za tą cenę można mieć 3 pojedyncze to z całym szacunkiem jest to zbyt droga zabawa. Nie umiem programować więc chcę zapłacić dodatkowe pieniądze za tę robotę, ale nie 200 czy 300 złotych.
Ten angielski sterownik kosztuje 50 funtów więc szukam coś za porównywalną kwotę.
 

drab

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#11
A co sądzicie o takich serwo-napędach Fallera i sterowniku do nich?
Napędy - Faller 180726
http://www.faller.de/App/WebObjects...id.1127.1203.1234/atid.6790/ecm.at/Servo.html

Sterownik - Faller 180725
http://www.faller.de/App/WebObjects...203.1234/atid.6753/ecm.at/Servosteuerung.html

Nie jest może to tanie, ale czy funkcjonalne, bez awaryjne (w polskich sklepach Makieciarz, Modelmania odpowiednio ok.35 i 160 zł)?
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=56652
Warto w to inwestować?
Ze swej strony tez byłbym zainteresowanym sterowaniem analogowym, czyli z przycisków/przełączników.
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#12
Zwykle servo sg90(czy jakoś tak) kosztuje 10, ale złotych, nie euro więc servo fallera odpada. Co do sterownika to drogo! Może jeżeli ktoś ma mało rozjazdów to się sprawdzi, ale dla mnie cena za wysoka, bo ja mam 14 rozjazdów.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#15
Zwykle servo sg90(czy jakoś tak) kosztuje 10, ale złotych, nie euro więc servo fallera odpada. Co do sterownika to drogo! Może jeżeli ktoś ma mało rozjazdów to się sprawdzi, ale dla mnie cena za wysoka, bo ja mam 14 rozjazdów.
A czy za 23 zł 1 sterownik z regulacją szybkości i wychylenia ,możliwość sterowania jednym lub dwoma przyciskami mogł by być ?
 
OP
OP
Marcin Kempa

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#16
A czy za 23 zł 1 sterownik z regulacją szybkości i wychylenia ,możliwość sterowania jednym lub dwoma przyciskami mogł by być ?
Porzuciłem pomysł, bo wychodzi za drogo jak dla mnie. Jeżeli bym miał coś kupować to wcześniej wspomniany "Mega Point Controller". Obsługuje dużo serw, łatwy w obsłudze a cena przyzwoita.
 
Reakcje
554 7 0
#17
Mam sterownik i serva Fallera.
Łatwo programują się przez przyciski (ustawianie zakresów i skrajnych położeń). Do każdego serva można wybrać, czy ma działać w cyklu powtórzeń (można zaprogramować przerwę), czy przez przycisk.
Niestety jest pewien problem. Po włączeniu zasilania wszystkie serva wykonują nagły ruch do krańcowych położeń. Może ktoś podpowie, czy to normalne, czy sterownik ma jakąś usterkę? Niestety przy użyciu do poruszania pojazdów obawiam się ich destrukcji...
Czy do tego sterownika mogę podłączyć "zwykłe SG90", czy mechanizm musi być dedykowany do centrali?
Pozdrawiam!
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#18
Niestety jest pewien problem. Po włączeniu zasilania wszystkie serva wykonują nagły ruch do krańcowych położeń. Może ktoś podpowie, czy to normalne, czy sterownik ma jakąś usterkę?
To jest normalne w serwach analogowych. Każdorazowo po włączeniu zasilania serwo musi wykonać ruch tak jakby zerujący.
Problem częściowo można usunąć stosując serwa cyfrowe, najtańsze już od 20zł. Piszę częściowo, bo przy pierwszym włączeniu też musi się ustawić. Jednak każde kolejne wyłączenie zasilania i włączenie, nie powoduje już ruchu serwa. Serwo cyfrowe zapamiętuje położenie.
 
Reakcje
554 7 0
#19
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź!:)
Czyli te drogaśne serwa Fallera są analogowe...
A czy masz pomysł , jakie konkretne serwo cyfrowe mogłoby współpracować z moja centralą?..
Czy centrala też jest do wymiany?
 

Podobne wątki