• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sterowanie

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#1
Witam Wszystkich

Mam na imię Andrzej i od jakiegoś czasu próbuję, zrobić małą makietę do mojego pokoju. Dzięki pomocy forum, udało mi się przebrnąć aby rozpocząć projekt mojej makiety. I zapoznać się bardziej z kolejnictwem.
Czytałem forum, i nadal przeglądam. Nie tylko forum ale również i ofertę w sklepie co kupują modelarze do sterowania swoimi modelami. Nowinki elektroniczne są tak obszerne, że mam z tym problem. Niestety pamiętam stare czasy analogowe i dzisiejsze możliwości to dla mnie olbrzymi przeskok.

Bardzo podoba mi się opcja sterowania DCC, dlatego mój krok poszedł w zestaw ROCO Z21. Zastanawiałem się czy go nie rozszerzyć do opcji WIFI, sterowania lokomotywą z tabletu, ale nie wiem czy na potrzeby naprawdę bardzo małej dioramy warto inwestować?

Kolejna sprawa to sterowanie tą małą dioramą. Tutaj mam olbrzymi problem.
Rozjazdy zaproponowano mi zakupienie dekodera, wówczas będę mógł sterować za pomocą multiMAUS. Natomiast co z semaforami, na mojej dioramie, przewidziane są semafory kształtowe. Nie zbyt skomplikowane do podłączenia (mam nadzieję). Wszystkie elementy mają pod makietowe napędy, system oparty na Weinert. Myszka ma troszkę za mało funkcji, aby próbować dostawić semafory. Może wydać się, śmieszny trochę mój problem, ale naprawdę, dla mnie to wielki przeskok. Moją kolejkę pierwszą dostałem ponad 30 lat temu, a ponownie zainteresowałem się teraz.

Podejrzewam, że lepsza opcja to zbudowanie pulpitu, który będzie można podłączyć do modułu. Możliwości jest bardzo dużo, ja bym potrzebował rady szanownych forumowiczów, co lepiej zbudować, aby mieć większą frajdę na początku. Wszelkie informacje odnośnie doboru przycisków lub przełączników znajdę zapewne na tym forum, dlatego nie będę tematu powielał. W gdybym nie znalazł to podepnę się pod stary temat.

Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 8
DCC 16
DCC 6
DCC 3
DCC 29

Podobne wątki