• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Sterowanie. Zmiana z analogowego na cyfrowe.

matt s

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Takie pytanie. Mam lokomotywy i zwrotnie z napędami. Kupowałem to 15 lat temu z myślą o sterowaniu analogowym. Czy wszystko to pójdzie do śmieci jak bym chciał zamienić sterowanie na cyfrowe?
 
OP
OP
matt s

matt s

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Dzięki. A co ze zwrotnicami i z napędem do nich? W zasadzie dopiero zaczynam robić makietę i zastanawiam się czy warto robić otwory na napędy do zwrotnic jeśli bym zmienił. Możecie podesłać konkretne linki jak z cyfrowym zrobić makietę. Nie mam pojęcia. Przymocowałem dopiero tory i zwrotnice do deski.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#5
Jak rozjazdy mają już elektryczne napędy, to masz dwa rozwiązania.
Sterowanie analogowe rozjazdami lub montaż dekoderów akcesoriów i masz sterowanie DCC.
Sterowanie analogowe rozjazdami nie kłóci się ze sterowaniem DCC lokomotyw.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
#18
Rozumiem, że koledze Przemkowi chodzi o napędy silnikowe? Ale o ile wiem, cyfrowo, za pośrednictwem dekodera, można sterować również napędy elektromagnetyczne (cewkowe), nie tylko silnikowe. Tak więc wydaje mi się, że każdy napęd elektryczny, niezależnie, czy z silnikiem, czy z cewką (solenoid) może być sterowany dekoderem.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#19
Rozumiem, że koledze Przemkowi chodzi o napędy silnikowe? Ale o ile wiem, cyfrowo, za pośrednictwem dekodera, można sterować również napędy elektromagnetyczne (cewkowe), nie tylko silnikowe. Tak więc wydaje mi się, że każdy napęd elektryczny, niezależnie, czy z silnikiem, czy z cewką (solenoid) może być sterowany dekoderem.
Masz rację.
Odpowiedni dekoder obsłuży silnikowe, cewkowe, servo itp.
 

Podobne wątki