• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sterowanie sygnalizacja

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Witam Przyszedł czas na sterowanie wygnalizacją na mojej górce hmmm już nie górce a stacji towarowej przelotowej z przystankiem osobowym zakowa góra ( taki mały ukłon w strone poczatków)
Szukam systemu który pozwoli w jakis sposób na scentralizowane sterowanie sygnalizacja i uzależnienie ch w jakiś sposób od siebie chce uniknąc przekaźników
Pomożcie

Przesyłam obecny stan
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#2
No niestety, ale na moje kolejowe doświadczenie to ten układ torowy przy takim osygnalizowaniu jest niestety bez sensu. Np; tor 101 ma być torem komunikacyjnym, ale tak naprawdę to co ma nim jeździć, tor 110a nie może być torem wyciągowym bo są po nim przebiegi pociągowe. Jeśli grupa torów 6 - 12 ma służyć do przeróbki składów to jak one tam się mają znaleźć i jak z tamtąd wyjechać? Jaki jest status nastawni, wygląda, ze obie są dysponujące, tyle, że nastawnia dysponująca i to mechaniczna na dwa rozjazdy i jeden semafor to by się w rzeczywistości nie utrzymała. To tak na szybko.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#3
Witam :D . A gdyby zamienić Tm 7 i 8 oraz 13 i 14 na semafory z komorą dla światła manewrowego, to może wtedy 101 stałaby się rzeczywiście torem komunikacyjnym, a tory 6 - 12 przyjazdowymi i wyjazdowymi. Oczywiście wtedy będzie kłopot z górką rozrządową, no bo spychać rozrząd na tory wyjazdowe/przyjazdowe :? . Rzeczywiście jest trudno.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 114
Elektryka 12
Elektryka 44
Elektryka 20
Elektryka 2

Podobne wątki