• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sterowanie serwem z multimaus

Witam ; posiadam sterowanie multimaus i dokupiłem taki dekoder "Dcc sterownik dekoder 4 x serwo dcc" daje się zaprogramować pod określony adres ,natomiast nie daje się zmieniać parametrów ustawień serwa tzn. prędkości orczyka i jego wychylenia. Stąd moje pytanie do kolegów może ktoś też miał z tym problemy i pomoże mi rozwiązać mój.

PiotrK

Aktywny użytkownik
Podałeś zbyt ogólne dane.
Podaj producenta i oznaczenie tego dekodera. Jeśli jest to jakiś niefirmowy to umieść chociaż wyraźne zdjęcie.
Bez takich informacji nie licz raczej na sensowną pomoc.

OP
OP
W

wadliwiec

Nowy użytkownik
Podałeś zbyt ogólne dane.
Podaj producenta i oznaczenie tego dekodera. Jeśli jest to jakiś niefirmowy to umieść chociaż wyraźne zdjęcie.
Bez takich informacji nie licz raczej na sensowną pomoc.
Taki Dekoder kupiłem na allegro i jest załączona instrukcja ,ale coś muszę robić nie tak ,albo czegoś nie rozumiem patrząc na instrukcję.

Załączniki

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Dekoder od Bogosa, a sam układ ze strony Paco.
Na czas programowania masz założoną zworkę.
Dla serwa 1 - CV515, mniejsza wartość od 50 (wartość domyślna) powinna spowodować mniejszy obrót orczyka, wyższa wartość - większy obrót.
Spróbuj wpisać pod CV3 dla serwa nr.1.

Cześć Kolego
Niedawno kupiłem taki sam moduł i jest naprawdę dobry. Sterowanie programowanie - bajka. Jak to jest wyżej powiedziane, sprawdź czy masz prawidłowo założona zworkę na oba piny, a nie na jedną założoną tylko tak żeby zworka nie spadła. Programujesz Multimousem tak samo jak lokomotywy i po prawidlowym "wysłaniu" wartości do modułu podłączony serwo zrobi lekki szybki skok- masz potwierdzenie że ustawienie zostalo zmienione. W instrukcji masz podane dla jakiego seria CV zmienia ustawienie prędkości obrotu i wychylenie orczyka, podpowiem tylko ze prędkość zmieniałem bardzo delikatnie i na niskich wartościach (szlabany przejazdu kolejowego) i gdy dawałem wysokie wartości z zakresu wogole nie było reakcji. A zauważyłem że gdy zostawiłem zworkę założoną i przestawialem zwrotnice na zupełnie innych adresach to przeprogramowalem ten moduł, wniosek - nie zostawiaj zworki po zakończeniu programowania.

OP
OP
W

wadliwiec

Nowy użytkownik
No nie wiem co robię nie tak że nie mogę zaprogramować , może po kolei :
1. podłączam moduł i zakładam zworkę.
2. naciskam - menu -programowanie-zmiana serwo pierwsze CV- 515 - W np. 70.
3. serwo potwierdza przyjęcie zmian jednym ruchem orczyka a po krótkim czasie drugim.
4. wychodzę "stopem" i zdejmuję zworkę.
I niestety nic się nie zmienia , co robię źle ?

OP
OP
W

wadliwiec

Nowy użytkownik
Cześć Kolego
Niedawno kupiłem taki sam moduł i jest naprawdę dobry. Sterowanie programowanie - bajka. Jak to jest wyżej powiedziane, sprawdź czy masz prawidłowo założona zworkę na oba piny, a nie na jedną założoną tylko tak żeby zworka nie spadła. Programujesz Multimousem tak samo jak lokomotywy i po prawidlowym "wysłaniu" wartości do modułu podłączony serwo zrobi lekki szybki skok- masz potwierdzenie że ustawienie zostalo zmienione. W instrukcji masz podane dla jakiego seria CV zmienia ustawienie prędkości obrotu i wychylenie orczyka, podpowiem tylko ze prędkość zmieniałem bardzo delikatnie i na niskich wartościach (szlabany przejazdu kolejowego) i gdy dawałem wysokie wartości z zakresu wogole nie było reakcji. A zauważyłem że gdy zostawiłem zworkę założoną i przestawialem zwrotnice na zupełnie innych adresach to przeprogramowalem ten moduł, wniosek - nie zostawiaj zworki po zakończeniu programowania.
Kolego ,Twoja wypowiedź niczego nie wniosła do mojego problemu. Wyżej opisałem jak ja próbuję ten moduł zaprogramować - skoro Tobie się udało to skoryguj mój błąd lub opisz prawidłowe programowanie.

No nie wiem co robię nie tak że nie mogę zaprogramować , może po kolei :
1. podłączam moduł i zakładam zworkę.
2. naciskam - menu -programowanie-zmiana serwo pierwsze CV- 515 - W np. 70.
3. serwo potwierdza przyjęcie zmian jednym ruchem orczyka a po krótkim czasie drugim.
4. wychodzę "stopem" i zdejmuję zworkę.
I niestety nic się nie zmienia , co robię źle ?
Kolego, jeszcze raz spróbuję Ci pomóc bo akurat jakoś mi ten temat leży.
A czy wogole serwa się wychylają?

1) tak jak koledzy powyżej piszą sprawdź na dwóch skrajnych wartościach CV-515 ale nie 70, bo akurat to jest środek. W instrukcji zakres masz 1-105. I wcale nie do końca to tak funkcjonuje bo to też zależy od typu serwo, mi skrajne wartości jakoś kiepsko działały.
2) sprawdź proszę tą prędkość dla serwo 1- CV 547 - czy cokolwiek się zmienia, to będzie łatwiej zaobserwować, tylko nie daj bardzo niskich wartości z zakresu bo będzie tak wolno że ruchu nie da się zaobserwować. I tu mi przychodzi do głowy że może właśnie te ustawienie masz na bardzo niskim poziomie.
3) masz wszędzie podpięte 4 serwa?

OP
OP
W

wadliwiec

Nowy użytkownik
Kolego, jeszcze raz spróbuję Ci pomóc bo akurat jakoś mi ten temat leży.
A czy wogole serwa się wychylają?

1) tak jak koledzy powyżej piszą sprawdź na dwóch skrajnych wartościach CV-515 ale nie 70, bo akurat to jest środek. W instrukcji zakres masz 1-105. I wcale nie do końca to tak funkcjonuje bo to też zależy od typu serwo, mi skrajne wartości jakoś kiepsko działały.
2) sprawdź proszę tą prędkość dla serwo 1- CV 547 - czy cokolwiek się zmienia, to będzie łatwiej zaobserwować, tylko nie daj bardzo niskich wartości z zakresu bo będzie tak wolno że ruchu nie da się zaobserwować. I tu mi przychodzi do głowy że może właśnie te ustawienie masz na bardzo niskim poziomie.
3) masz wszędzie podpięte 4 serwa?
Tak wszystko podpięte ,serwa ruchem orczyka potwierdzają przyjęcie nowych parametrów , ale po zdjęciu zworki nie ma żadnych zmian. Chyba odpuszczę ,albo to urządzenie jest za mądre dla mnie ,albo ja za głupi do niego

PiotrK

Aktywny użytkownik
Proponuję po zdjęciu zworki odłączyć na chwilę zasilanie. Możliwe, że nowe ustawienia zadziałają po restarcie systemu.

Jeśli jesteś z okolic Poznania, to zapraszam z dekoderem do wizyty w Poznańskim Klubie Modelarzy Kolejowych. Może zdołamy Ci pomóc.

Cześć.Też mam ten dekoder dziś się nim pobawiłem programowanie bez problemu ale jak chcę zmienić wychylenie orczyka to wyskakuje error 2 ale po trzecim razem już się zmienia na nowy parametr i cały czas mam zwore założoną

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 8
DCC 16
DCC 6
DCC 3
DCC 29