• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sterowanie rozjazdami w Piko Digi1

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Witajcie Panowie. Ja początkujący - wiec proszę nie bić... W którymś poście polecono mi Martinezie, żeby spytać Pana o sterowanie dcc zwrotnicami (ewentualnie też semaforami). Chyba gbb_soft napisał, że od Pana się czegoś więcej dowiem na ten temat. Jak to jest z tymi dekoderami do napedów? Mam pikowskie dcc (digi 1 + digi fern) na torowisku A-gleis i jestem przed kupnem zwrotnic. Zastanawiam się co musiałbym jeszcze skompletować, żeby sterować zwrotnicami za pomocą pilota? I oczywiście czy jest to możliwe w piko? A propos -myśle o założeniu ok. 8-10 zwrotnic na makiecie (w projekcie :D ), prostych i łukowych (4 łukowe już mam, muszę kupić proste). Ile musiałbym mieć też dekoderów i ile one kosztują. Będę wdzięczny za info. Pozdrawiam wszystkich. Przemo.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Jeżeli to co masz potrafi sterować akcesoriami - MS8ACC Rev.2 może sterować ośmioma napędami.
Można też zastosować pojedyńcze dekodery do każdej zwrotnicy - AccUni.
Wtedy nie ma pod makietą kabelków ;)

info - emil ;)
 
OP
OP
arch_przemo

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#3
martinezo napisał(a):
Jeżeli to co masz potrafi sterować akcesoriami - MS8ACC Rev.2 może sterować ośmioma napędami.
Można też zastosować pojedyńcze dekodery do każdej zwrotnicy - AccUni.
Wtedy nie ma pod makietą kabelków ;)

info - emil ;)
No cóż - prawdę mówiąc to nie wiem jak to sprawdzić. :neutral: Nie pamiętam, zeby takie informacje były wyspecyfikowane w opisie zestawu...
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#4
arch_przemo napisał(a):
No cóż - prawdę mówiąc to nie wiem jak to sprawdzić. Nie pamiętam, zeby takie informacje były wyspecyfikowane w opisie zestawu...
No i to jest kolejny problem z Piko na podczerwień - my też nie wiemy... :cry:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 0
DCC 8
DCC 16
DCC 6
DCC 29

Podobne wątki