• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sterowanie rozjazd+napięcie w szynach

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#1
Dzień dobry- szukam prostego, taniego,estetycznego rozwiązania sterowania przełączaniem zwrotnic i za jednym zamachem podania napięcia na odpowiedni tor. niestety z elektryką jest u mnie dość słabo wiec szukam gotowego rozwiązania. Może jakieś moduły Viessmana? Dodam , że to skala N rozjazdy i tory Fleischmann, ma to działać w analogu .
Jak narazie doszedłem do rozwiazania kłopotliwego czyli dwie klawiatury jedna do zwrotnicy a druga do torów: Viessmann 5547 i 5549
Ale znalazłem też coś takiego jak Viessmann 5552 lub (5551 ale nie jest nigdzie dostępny) . Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#3
sterownik serw plus "krańcówka"
proste do bólu

i działa z flejszmanem,, po drugiej stronie jest właśnie taki.
podłączenie banalnie proste - dasz radę ;-)

20181011_175217.jpg

Zdjęcie powinno być w pionie, ale coś forum odwróciło.
 
OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#4
ten napęd podmakietowy potrzebuje tylko inpulsu? I rozumiem żejak sie przesunie to przełącza dźwignie przełącznika i prą płynie do szyn? Czy to jest nie zawodne? jaki to napęd?
Dzięki za informacje
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#5
I rozumiem żejak sie przesunie to przełącza dźwignie przełącznika i prą płynie do szyn?
Nie do końca, wtedy popłynie napięcie. Prąd popłynie dopiero kiedy na torze pojedzie lokomotywa czyli do napięcia zasilania podasz obciążenie.
Trochę niedokładnie opisałeś co chcesz zrobić, styk przy rozjeździe ma odcinać i zasilać odcinki toru?
 
OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#6
To jeszcze raz:
-mam rozjazd który steruje dwoma torami (teraz nie zależnie od położenia zwrotnicy na obu torach jest napięcie)
zakładam , że na obu torach stoi lokomotywa. Chciałbym osiagnąć taki efekt: jeżeli przełączam zwrotnicę w położenie A to przesuwa się zwrotnica (czyli impuls) i szyna A dostaje napięcie (czyli ciągły prąd zasilający tor) i jedzie lokomotywa na torze A (zgodnie z kierunkiem przełączenia zwrotnicy jednocześnie drugi tor B nie jest zasilany). Analogicznie jak przełączę w drugi położenie to działa na odwrót (zwrotnica przełącza się w położenie B, tor B jest zasilany a tor A nie . Chciałbym to osiągnąć za przyciśnięciem jednego przycisku na jedna pozycję (jeden na A i jeden na B). Nie chcę stosować 2 przycisków na każde położenie czyli jeden na impuls do zwrotnicy i drugi hebelek na zasilanie toru- raczej myślałem o impulsie ,który przełącza zwrotnice i przełącza jakiś stycznik, który zasila tor)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 12
Elektryka 44
Elektryka 20
Elektryka 2
Elektryka 17

Podobne wątki