• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie Sterowanie rozjazd+napięcie w szynach

lukas76

Aktywny użytkownik
Dzień dobry- szukam prostego, taniego,estetycznego rozwiązania sterowania przełączaniem zwrotnic i za jednym zamachem podania napięcia na odpowiedni tor. niestety z elektryką jest u mnie dość słabo wiec szukam gotowego rozwiązania. Może jakieś moduły Viessmana? Dodam , że to skala N rozjazdy i tory Fleischmann, ma to działać w analogu .
Jak narazie doszedłem do rozwiazania kłopotliwego czyli dwie klawiatury jedna do zwrotnicy a druga do torów: Viessmann 5547 i 5549
Ale znalazłem też coś takiego jak Viessmann 5552 lub (5551 ale nie jest nigdzie dostępny) . Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Misiek

Znany użytkownik
sterownik serw plus "krańcówka"
proste do bólu

i działa z flejszmanem,, po drugiej stronie jest właśnie taki.
podłączenie banalnie proste - dasz radę ;-)

20181011_175217.jpg

Zdjęcie powinno być w pionie, ale coś forum odwróciło.

OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
ten napęd podmakietowy potrzebuje tylko inpulsu? I rozumiem żejak sie przesunie to przełącza dźwignie przełącznika i prą płynie do szyn? Czy to jest nie zawodne? jaki to napęd?
Dzięki za informacje

OP
OP
lukas76

lukas76

Aktywny użytkownik
To jeszcze raz:
-mam rozjazd który steruje dwoma torami (teraz nie zależnie od położenia zwrotnicy na obu torach jest napięcie)
zakładam , że na obu torach stoi lokomotywa. Chciałbym osiagnąć taki efekt: jeżeli przełączam zwrotnicę w położenie A to przesuwa się zwrotnica (czyli impuls) i szyna A dostaje napięcie (czyli ciągły prąd zasilający tor) i jedzie lokomotywa na torze A (zgodnie z kierunkiem przełączenia zwrotnicy jednocześnie drugi tor B nie jest zasilany). Analogicznie jak przełączę w drugi położenie to działa na odwrót (zwrotnica przełącza się w położenie B, tor B jest zasilany a tor A nie . Chciałbym to osiągnąć za przyciśnięciem jednego przycisku na jedna pozycję (jeden na A i jeden na B). Nie chcę stosować 2 przycisków na każde położenie czyli jeden na impuls do zwrotnicy i drugi hebelek na zasilanie toru- raczej myślałem o impulsie ,który przełącza zwrotnice i przełącza jakiś stycznik, który zasila tor)

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 12
Elektryka 44
Elektryka 20
Elektryka 2
Elektryka 17