• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sterowanie lokomotyw

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
884 1 0
#1
Witam mam pytanie czy ktoś umie przerobić lokomotywy; 2xfaller, 1x lima, skala 0 na sterowanie radiowe w załączniku foto.
Lokomotywy nie mają silników, chodzi mi o to aby za pomocą nadajników radiowych można nimi sterować niezależnie na makiecie makietę wybudowałem wspólnie z synem, tory nie są zamknięte, jak sprawdzałem inną lokomotywę to po przejechaniu około 3 metrów gubiła prąd z torowiska.
Jaki koszt jest przerobienia jednej lokomotywy?
w załączniku podgląd na makietę.
Jeżeli źle umieściłem temat proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
 

Załączniki

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#2
Witam mam pytanie czy ktoś umie przerobić lokomotywy; 2xfaller, 1x lima, skala 0 na sterowanie radiowe w załączniku foto.
Lokomotywy nie mają silników, chodzi mi o to aby za pomocą nadajników radiowych można nimi sterować niezależnie na makiecie makietę wybudowałem wspólnie z synem, tory nie są zamknięte, jak sprawdzałem inną lokomotywę to po przejechaniu około 3 metrów gubiła prąd z torowiska.
Jaki koszt jest przerobienia jednej lokomotywy?
w załączniku podgląd na makietę.
Jeżeli źle umieściłem temat proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Strasznie zagmatwałeś ten temat ;)
Musisz się zdecydować, czy zasilanie lokomotyw jest z torów, czy jakieś alternatywne ( akumulatory ??? )
Zdjęcia, które umieściłeś w niczym nie przybliżają rozwiązania tematu :(
 
OP
OP
kuba007

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
884 1 0
#5
Przepraszam za zagmatwanie opisu.;)
Lokomotywy były kupione bez silników, zasilanie było z torów.
Moje pytanie;
Czy można założyć np silniki z samochodów RC i sterować lokomotywy drogą radiową tak jak samochody jazda tył przód stopniowe ruszanie?
Chodzi mi o tanie rozwiązanie, czyli zasilanie z akumulatorów i sterowanie jazdy pilotem nadajnikiem, żeby syn miał frajdę z zabawy a przy okazji także tata.:)
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#6
Lokomotywy były kupione bez silników, zasilanie było z torów.
Teraz to się już całkiem pogubiłem - do czego było to zasilanie ?

Czy można założyć np silniki z samochodów RC i sterować lokomotywy drogą radiową tak jak samochody jazda tył przód stopniowe ruszanie?
Chodzi mi o tanie rozwiązanie, czyli ładowanie z akumulatorów i sterowanie pilotem, żeby syn miał frajdę z zabawy.:)
W takim wypadku polecam zapytać w dziale samochodowym - tam koledzy robią różne cuda z RC ;)
... ale czy to wyjdzie taniej - śmiem wątpić :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 13
Elektryka 12
Elektryka 44
Elektryka 20
Elektryka 2

Podobne wątki