• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Sterowanie i zasilanie

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.071 20 1
#21
Jak zacznie powstawać makieta to sie dowiecie
Lepiej pytaj przed powstawaniem makiety. Jeśli zaczniesz bez upewnienia się, możesz popełnić dużo kosztownych błędów.
Nie jestem pewien, czy na taką makietę jak Twój plan zakłada Digikeijs nie jest zbyt rozbudowany. W Roco też możesz mieć 2 myszki, czy tablet a są w zestawach startowych Roco. Rozważ sobie to.
Powodzenia.
 
Ostatnio edytowane:

Yaro

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#22
Mam obecnie piko SMarta light wiec zastanawiałem sie co tu do tego adoptować aby mieć sterowanie z dwóch myszy ( Łukasz na filmie pokazuje ze rozgałeziacz + mysz tez działa ) lub ewentualnie tablet. Musze rozeznać jak to trzeba optymalnie połączyć i jak wyglądają różne rozwiązania kosztowo.
pytac bede zanim wystartuje z makieta bo boje sie błędów. obecnie czytam i oglądam chłonąc wiedzę.
myslalem o cyfrowym sterowaniu kolejkami a analog z pulipitu do osprzętu, ale widzę ze cyfrowe jest łatwiejsze do podpięcia , ale czy sterowanie równie wygodne? Hmm.
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
762 0 0
#23
myslalem o cyfrowym sterowaniu kolejkami a analog z pulipitu do osprzętu
To jest rozwiązanie dobre i wygdne
cyfrowe jest łatwiejsze do podpięcia , ale czy sterowanie równie wygodne?
Zgadza się, jest łatwiejsze do podpięcia ale wygodniejsze od klasycznego pulpitu z przyciskami tylko przez program i ekran dotykowy.
Dużą zaletą takiego rozwiązania jest bezawaryjność i możliwość szybkiego wprowadzania zmian.
 

Yaro

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#24
Czyli porzucić „piko smartcontrol light” i przejść na Digikejs DR5000 ? Wtedy sterowanie poprzez DR z myszek i z tableta osprzęt? Dobrze ogarnalem?
 

tkarkady

Aktywny użytkownik
Reakcje
762 0 0
#25
Przeczytaj cały swój wątek spokojnie jeszcze raz, nie ma idealnego rozwiązania bo każdy ma inne wymagania/oczekiwania.
Zostań na razie przy swoim "Piko Light" , zmontuj wstępnie układ torowy makiety i zrób najprostszy/najtańszy analogowy pulpit do sterowania napędami rozjazdów. Zacznij się tym bawić i po kilku godzinach już będziesz wiedział czego Ci brakuje, co jest nie wygodne i co musisz zmienić.
Nie wiem czy myszka + tablet będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem , wypróbuj to się przekonasz.
Na przykład dla mnie dobrym rozwiązaniem jest myszka wifi + laptop z Gbbkalejką lub Rocrailem, ale dla kogoś innego to może być absolutnie nie do zaakceptowania bo woli Lenza na kablu i pulpit kostkowy jak w prawdziwej nastawni.
 

Yaro

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#26
W sumie racja. teoria do praktyki to przepaść. Dzieki , racja trzeba spróbować żeby zobaczyć jak potoczy sie wizja dalsza. Potem dostosować. Dzieki
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.071 20 1
#27
analog z pulipitu do osprzętu, ale widzę ze cyfrowe jest łatwiejsze do podpięcia , ale czy sterowanie równie wygodne? Hmm.
1617806931664.png

Możliwości:
  • Obsługa 24 diod LED
  • Obsługa 16 przełączników On/OFF
  • Obsługa 8 przycisków chwilowych typu „Tact Switch”
  • Komunikacja z centralą DCC za pomocą magistrali XpressNet
  • Automatyczne zapamiętywanie adresów.
Zastosowanie
Moduł służy do „cyfryzacji” pulpitów analogowych. Umożliwia sterowanie dekoderami akcesoriów (dekodery zwrotnic, semaforów, itp.) za pomocą przycisków i przełączników analogowych wbudowanych w pulpit sterowniczy.

Nie żebym reklamował, bo nie wiem do końca jak to może pracować, ale może to być dobre rozwiązanie.
Link do strony.
 

tibi

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#28
Bardzo fajne rozwiązanie. Wstępnie też myślałem o przeznaczeniu starego laptopa jako sterownik/pulpit , ale taki moduł może stanowić alternatywę jesli chodzi o sterowanie zwrotnicami i semaforami, no i pozniej moge dobudować sobie pulpit i w prosty sposob go podłączyć zamiast laptopa.
Pytanie: jak to spiąć z Digikejsem? Laptopa mialem wpinac po USB, tutaj tez widze ze jest USB ale nie wiem, czy to tylko serwisowy czy cos? Jakoś instrukcji nie mogę się dokopać...
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.071 20 1
#29
Jest tylko pokazane jak to podłączyć do skrzyneczki Roco. Co z innymi to nie wiem.
W ogóle nie mam pojęcia jak te przełączniki popodłączać do tego modułu. Rysunki są jak widać tylko poglądowe i brak jakichś schematów podłączenia wszystkiego. Przełączniki ON/OFF oraz chwilowe, a co z ON/ON...? Jak i z czym się to je to naprawdę nie wiem.
Czy USB jest użyteczne też nie mam pojęcia. Dobrze by było, aby to działało jakoś z kompem. Zastanawiam się jak można to skutecznie wykorzystać?
Kupować w ciemno mi się nie podoba.
Chciałbym to sobie zainstalować, ale jak...?
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 73
Planuję 4

Podobne wątki