• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Elektryka i DCC Sterowanie DCC Semaforami Zwrotnicami i rozprzęgami z MM

lukas65

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Prosze o pomoc jestem poczatkującym w tej dziedzinie nie dawno zakupiłem tory GEOline wraz z rozjazdami do których kupiłem mechanizmy elektryczne podpiałem je po dekoder Roco (10775) i działają natomiast nie potrafie uruchomić rozprzęgu czy ten dekoder moze nim steroować? czy potrzebny jest inny dekoder? np Roco (61197) czy ma ktoś moze schematy jak powinno sie podłanczać rocowskie systemy DCC semafory zwrotnice rozprzegi pentle oświetlenia makiet tip moze źle szukam na forach i google (moze podaje złe hasła) ale nigdzie nie moge znależć tego co potrzebuje bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#2
No początek zacznij proszę stosować znaki interpunkcyjne oraz sprawdzać swoje posty pod względem ortograficznym. Z tego słowotoku trudno coś zrozumieć.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#4
Podłączenie semaforów do 10775 jest opisane w instrukcji do tego dekodera.
Jeśli chodzi o rozprzęgacz, to nie wiem w jaki sposób tam działa napęd, czy na zasadzie przełączania pozycji (jak w napędach do rozjazdów), czy chwilowo. Jeśli chwilowo, to 10775 raczej się nie będzie nadawał.
 
OP
OP
L

lukas65

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Z zwrotnicami to pół biedy bo działają tylko właśnie chodzi o ten nieszczęsny rozprzęgacz nie potrafie go uruchomic, a co do instrukcji to jest tylko że - nie dość że po niemiecku to jeszcze bardzo skompa, wiem że jesli bym chciał podpiąć pod ten dekoder semafory to musze jeszcze coś tam dokupić (narazie w to nie wnikam) i zacząłem sie zastanawiać czy przypadkiem z rozprzęgiem nie jest tak samo, w najgorszym wypadku dokupie dekoder montowany pod tory tylko i wyłącznie do tego rozprzęgu :(
 
OP
OP
L

lukas65

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#7
Próbowałem i nic zaczynam się zastanawiać czy nie jest zepsuty tylko jak to na 100% sprawdzić ? dla 100% pewności wystarczy mu podać bezpośrednio prąd i jak nie zadziała tzn że zepsuty czy to za mało ?
 

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#10
Prosze o pomoc jestem poczatkującym w tej dziedzinie nie dawno zakupiłem tory GEOline wraz z rozjazdami do których kupiłem mechanizmy elektryczne podpiałem je po dekoder Roco (10775) i działają natomiast nie potrafie uruchomić rozprzęgu czy ten dekoder moze nim steroować? czy potrzebny jest inny dekoder? np Roco (61197) czy ma ktoś moze schematy jak powinno sie podłanczać rocowskie systemy DCC semafory zwrotnice rozprzegi pentle oświetlenia makiet tip moze źle szukam na forach i google (moze podaje złe hasła) ale nigdzie nie moge znależć tego co potrzebuje bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje
PODLĄCZAĆ!!! nie podłanczać Czym WYŁANCZNIKIEM???
 

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 0 0
#12
Przez przypadek, przeglądając forum trafiłem na temat mnie interesujący i nie patrząc na datę jego edycji napisałem o tym co mnie bardzo razi. Wiem, że my w Galicji wychodzimy na pole, nie na dwór, chodzimy na nogach a nie piechotą itd, itp. Może to kogoś razi, trudno. Ale podłanczać a nie podłączać???
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#13
Przez przypadek, przeglądając forum trafiłem na temat mnie interesujący i nie patrząc na datę jego edycji napisałem o tym co mnie bardzo razi. Wiem, że my w Galicji wychodzimy na pole, nie na dwór, chodzimy na nogach a nie piechotą itd, itp. Może to kogoś razi, trudno. Ale podłanczać a nie podłączać???
Wtórny analfabetyzm to plaga.
Niestety, od błędów się roi bo piszący nie znają poprawnej formy. Nie możliwe aby nie zauważyć czerwonego szlaczka czy innej formy sygnalizacji błędu, po prostu, 90% ludzi nie umie pisać a "szczycą" się tytułami "magystra" itp.
 

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 1 0
#14
Wtórny analfabetyzm to plaga.
Niestety, od błędów się roi bo piszący nie znają poprawnej formy. Nie możliwe aby nie zauważyć czerwonego szlaczka czy innej formy sygnalizacji błędu, po prostu, 90% ludzi nie umie pisać a "szczycą" się tytułami "magystra" itp.
Zdajesz sobie sprawę z tego, ile błędów popełniłeś w swoim wpisie?
 

Podobne wątki