• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

sterowanie analogowe

Gimb

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Od kilku miesięcy przeglądam to forum. Teraz i ja chcę zbudować swą makietę. Wybrałem sterowanie analogowe ze względu na koszty. Jednak tory do tego sterowania mają połączenie z zasilaczem koło szyn. Zwrotnice, które posiadam również mają połaczenie tak usytuowane. Czy da się jakoś te połączenie ukryć?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#2
Nie ma torów "do sterowania analogowego" czy "do cyfrowego". Wszystkie tory muszą mieć połączenie z zasilaniem, nieważne czy analogowe, czy cyfrowe. Zawsze będą to dwa przewody od dwóch szyn. Także napędy zwrotnic muszą być jakoś podłączone do elektryki. Jak to jest wykonane, zależy od producenta torów. Nie da się tego całkiem ukryć w torach do rozkładania na podłodze, przy torach na makiecie można przewody przylutować od spodu do szyn i ukryć w podsypce.
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#3
Po tym co autor napisał daje 100% że kolega ma stare tory których już nikt nie poleca do budowy makiet. Rozjazdy także mają niefortunne mocowania i nie wygląda to fajnie.
 

Podobne wątki