• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sterowanie analogowe Piko.

szelicjusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,mam na imię Piotr.Mój problem chyba dla nikogo poza mną nie stanowi jakiejkolwiek trudności.
Dzisiaj kupiłem sobie su45 cargo H0,tory oraz oczywiście zasilacz i sterowanie kierunkiem i prędkością.
Teraz nie wiem czy prawidłowo włożyłem kabelki do "takiego czegoś" z blaszkami wchodzącymi pod tory.Nie mówiąc już o tym,że mam problem z postawieniem lokomotywy na tory,bo zapomniałem dokupić takie urządzonko do stawiania taboru na tory.Proszę o pomoc jak wsadzić te kabelki.
Pozdrawiam.
 

RedBuster102

Nowy użytkownik
TEST
Reakcje
0 0 0
#2
Podłączenie kabelków do klipsa jest proste: wciskasz wystający do góry "przycisk" i wkładasz przewód w otwór z boku, po czym puszczasz "przycisk". Zabieg powtórzyć dla drugiego "przycisku". Tyle.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#4
Czy my jesteśmy w żłobku czy w przedszkolu? 32-letni chłop nie potrafi wymyślić, jak podłączyć dwa przewody do zacisków i nie umie postawić modelu na torze...:eek: Dokąd zmierza nasza cywilizacja?

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.
 
OP
OP
S

szelicjusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Podłączyłem kabelki jak trzeba,wsadziłem blaszki pod tory i podłączyłem zasilacz do kontaktu.Niestety pociąg nie chce jechać.Robię coś źle albo coś jest uszkodzone. Obstawiam raczej, że ja coś nie zrobiłem tak jak trzeba
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#6
1. Uszkodzony zasilacz. Sprawdź przy pomocy jakiegoś innego odbiornika prądu. Może być żarówka 12V.
2. Lokomotywa a) z dekoderem czy b) bez?
2a) Dekoder nie obsługuje jazdy w analogu (chociaż to dzisiaj niespotykane raczej), albo jest ustawiony tylko na DCC (strzelam, nie jestem pewien czy to możliwe) albo jest uszkodzony.
2b) Czy w gnieździe jest zaślepka? Jeśli nie, to nie pojedzie i już.
3. Uszkodzona lokomotywa. Oddać do sklepu w ramach gwarancji.
 
Reakcje
16 2 0
#8
1. Uszkodzony zasilacz. Sprawdź przy pomocy jakiegoś innego odbiornika prądu. Może być żarówka 12V.
2. Lokomotywa a) z dekoderem czy b) bez?
2a) Dekoder nie obsługuje jazdy w analogu (chociaż to dzisiaj niespotykane raczej), albo jest ustawiony tylko na DCC (strzelam, nie jestem pewien czy to możliwe) albo jest uszkodzony.
2b) Czy w gnieździe jest zaślepka? Jeśli nie, to nie pojedzie i już.
3. Uszkodzona lokomotywa. Oddać do sklepu w ramach gwarancji.
Brawo za prostą, być może dla wielu trywialną, ale ad vocem odpowiedź
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#9
OP
OP
S

szelicjusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Dobry wieczór, wróciłem niedawno ze sklepu modelarskiego i tam sprawdziłem u nich że wszystko działa.Potem facet mi pokazał w czym rzecz:trzeba blaszki wcisnąć pod tory ale chyba nad podkładami.Nie wiem. Tam nie ma nic na tym torze,co wskazywałoby że można w nim coś przesunąć,że jest miejsce na te blaszki.Pomocy :(
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#11
trzeba blaszki wcisnąć pod tory ale chyba nad podkładami
No, to chyba oczywiste, że blaszki stykowe muszą dotykać szyn. Jeżeli blaszki były pod podkładami, to plastikowe podkłady skutecznie izolowały je od szyn i prąd nie mógł płynąć. Chyba nikt z podpowiadających nie wpadł na to, że to mogło być problemem...
 

Podobne wątki