• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Statki

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.605 25 0
Dźwig pływający Lodbrok.
Armatorem dźwigu jest Marine Crane Sp. z o.o. wchodząca w skład Marine Group (Szwecja).
IMG_7271AA.jpg


IMG_7275AA.jpg


IMG_7269AA.jpg

Szczecin, Wały Chrobrego.
 
Reakcje
5 0 0
Ponton: UR 8 Ugland Construction AS (DWT: 9,700 Ton, GT: 4,067 Ton) & Partner-1, ładunek sekcja jachtu - 3,000 Ton, holowniki: Fenja (DWT: 229 Ton GT: 453 Ton) Euros (GT: 280 Ton)

 

viator

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Wawric, to Twoje pierwsze zdjęcie to mistrzostwo, na konkurs albo na kalendarz! Aż się czuje mroźną bryzę na twarzy oglądając w dużej rozdzielczości (y)
 
Reakcje
5 0 0
W mijającym tygodniu na nabrzeżu Angielskim w Szczecińskim Porcie miał miejsce przeładunek kolejnego ciężkiego transformatora energetycznego wyprodukowanego przez ABB (ZGT3). Wspominany transformator do Szczecina został przywieziony na specjalistycznym kilkunastu osiowym burtowym wagonie kolejowym znanej firmy Felbermayr świadczącej usługi w zakresie kombinowanego transportu specjalnego.

W akcji uczestniczył znany nam już żuraw pływający Lodbrok (Q: 260 ton), który podniósł transformator a następnie przepłynął z nim kilkaset metrów do nabrzeża gdzie cumował statek Fast Sus (88,98 m x 12,5 m, DWT: 3,268 Ton GT: 2,055 ton). Transformator został opuszczony do ładowni (wymiary: 63 x 10,20 m) statku. Kilka godzin później Fast Sus wypłynął do portu Shoreham w Wielkiej Brytanii.
 

Sebastian.W

Aktywny użytkownik
Reakcje
43 0 0
Koledzy ze Szczecina i okolic. Powiedzcie czy w Stoczni Szczecińskiej obecnie cokolwiek jest budowane na pochylniach?(n) W lecie będę w pobliżu Gorzowa i kusi mnie podjechać do Szczecina i popatrzyć na port, statki noi przedewszystkim na stocznie:rolleyes:. Jestem spawaczem i lubię podpatrywać pracę innych a stocznia jest idealnym miejscem:).
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.605 25 0
Koledzy ze Szczecina i okolic. Powiedzcie czy w Stoczni Szczecińskiej obecnie cokolwiek jest budowane na pochylniach?(n) W lecie będę w pobliżu Gorzowa i kusi mnie podjechać do Szczecina i popatrzyć na port, statki noi przedewszystkim na stocznie:rolleyes:. Jestem spawaczem i lubię podpatrywać pracę innych a stocznia jest idealnym miejscem:).
Na terenie dawnej stoczni (obecnie Szczeciński Park Przemysłowy) działa około 50-ciu firm. Budują one małe jednostki, sekcje, konstrukcje stalowe itp. Pochylnie stoją praktycznie puste - teraz chyba stoi na Wulkanie jakaś mała jednostka pływająca. Przy nabrzeżu stoją na remontach większe jednostki. Kilka jednostek stoi na remontach w Gryfii.

Kilka zdjęć z nowego mostu Brdowskiego:
IMG_8425AA.jpg

Balbina płynie do stoczni MSR Gryfia.
IMG_8429AA.jpg


IMG_8424AA.jpg


Zakład Usług Żeglugowych
IMG_8420 AA.jpg

Zeus

IMG_8421 AA.jpg

Arion

IMG_8438AA.jpg

Od lewej: Amon, Cyklop?, Arion.