• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Statki

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Wiem że statki z modelarstwem samochodowym nie mają za wiele wspólnego, ale bądź co bądź to również 1:1 więc mam nadzieję, że administracja przymknie na to oko.
Na początek kilka fotek ode mnie. :)

Trader Bulk - Gdynia (PL)
Trader_Bulk.jpg


Celebrity Equinox - Wenecja (I)
189246.jpg


I na koniec wisienka na torcie. Statek VIDAR należący do Hochtief Solutions obsługuje cały proces instalacji farm wiatrowych, od załadunku turbin oraz masztów, po ich instalację w miejscu przeznaczenia. Warto dodać że wybudowany został w gdyńskiej stoczni Crist. Statek może pracować na głębokości nawet do 50 m, unosi się nad lustro wody opierając się na "nogach" (widocznych na zdjęciu) o dno.
Vidar - Sassnitz (D)
SAM_5855.jpg


Pozdrawiam! :)
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#3
Dobry. dziś mam kilka fotek z brytyjskiej bazy Marynarki Wojennej w Portsmouth. Fotki strzeliłem z takiej wieży widokowej o nazwie Spinacer Tower. Sama wieża to ciekawy obiekt, z którego można postrzelać fotki. W oddali znajduję się baza Brytyjskiej Marynarki Wojennej, gdzie cumują głównie niszczyciele oraz jednostki transportujące śmigłowce. Poniżej tyłem jednostka transportująca śmigłowce HMS Illustrious Royal Navy oraz zaraz za nim HMS Ducan Royal Navy niszczyciel typu 45. Ten drugi jest stosunkowo nowym niszczycielem ponieważ wszedł do służby w październiku 2010 roku:

Picture 052.jpg


Picture 038.jpg
[DOUBLEPOST=1406986010,1406985187][/DOUBLEPOST]Tu jeszcze ujęcie z taką starą "łódką" i kilka starych '' łódek":

Poniżej "łódka" w porcie:

Picture 039.jpg


Ta sama od przodu:

Picture 060.jpg


Tu jeszcze taka w porcie tzw.: muzealnym:

Picture 074.jpg


Picture 078.jpg


Tutaj tyłem:

Picture 083.jpg


Tutaj jednostka Brytyjskiej Marynarki Wojennej w stanie spoczynku:

Picture 086.jpg


Jeszcze miałem gdzieś pasażerski to wstawię jak się doszukam
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#4
Port jachtowy w Portsmouth (jakość fotki średnia bo strzelona z wieży):

Picture 050.jpg


I ten pasażerski:

Picture 058.jpg


Tutaj z innej beczki. Kiedyś jak byłem w Łebie (chyba) to wpływał taki rupieć, więc strzeliłem na szybkiego:

Tu jak wpływa ten rupieć:

Picture 056.jpg


A tu tyłem:

Picture 064.jpg


Później gdzieś w okolicy wydm- patrzę, a tam płynie łódka z drewna, więc szybko ciach fotkę i o to jest:

Picture 072.jpg

Milego oglądania.;)[DOUBLEPOST=1406987704,1406986835][/DOUBLEPOST]Potem byłem w Gdańsku, a tam też stoi taki rupieć no to bach fotke;):

Picture 059.jpg


Jak widzicie jestem wszechstronnie uzdolniony:D. A tu impreza na Helu:

Picture 127.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#13
To nie prom, a okręt desantowy. Na jednym zdjęciu widać nawet działka przeciwlotnicze.

Potem byłem w Gdańsku, a tam też stoi taki rupieć no to bach fotke;):

Zobacz załącznik 218469
Ten "rupieć", to "Sołdek", pierwszy zbudowany w Polsce po II wojnie światowej statek pełnomorski, zachowany jako pomnik. Proponuję więcej szacunku dla historii i zabytków techniki.