• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Stare, zapomniane sprzęty rolnicze

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
Jeszcze na chodzie. Mogłaby jakaś firma zrobić taki model w naszej skali:

IMG_0138.jpg
IMG_0139.jpg
IMG_0140.jpg
 
OP
OP
dkmgtc88

dkmgtc88

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
T-25 jest jeszcze sporo:) Już myślałem przez te opony, że to rzadka wersja z przednim napędem ale brakuje przedniego mostu;p
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
Miłoszyce , też jeszcze działa , tylko konika brakuje do tego śiewnika . :)
010.jpg 011.jpg 012.jpg 013.jpg 014.jpg
I coś jeszcze dla osłody , stare drewniane radło i jednoskibowy metalowy pług konny .;)
015.jpg 016.jpg 017.jpg
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0

Chłopowo mam pytanie do czego jest ten kombajn ???


A może to jest "podkaszarka " tak się to popularnie nazywa , ale myślę że fachowcy od sprzętu rolniczego coś więcej powiedzą .
 

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
Tak to sieczkarnia do kukurydzy ale nie tylko po odpowiednim przystosowaniu można było zebrać nią również słomę na sieczkę ,oraz trawę.Niektórzy ludzie zbierali nią rzepak ścięty na pokos
 
OP
OP
dkmgtc88

dkmgtc88

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Ta pierwsza zielona to samobieżna sieczkarnia Fortschritt model 280 lub 281, do zbioru zielonek,kukurydzy na kiszonke lub słomy. To drugie niebieskie to inna maszyna tego producenta- Fortschritt E302/303 samobieżna pokosówka do cięcia trawy lub rzepaku na pokosy.
Sa to dwie rózne maszyny o zupełnie różnych zastosowaniach, z tego co widze sieczkarnia zielona jest dość niekompletna
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 35
Skala 1:1 738

Podobne wątki