• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Stare ciężarówki Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#1
Nowy temat zakładam bo trochę się tego nazbierało i tu będę pokazywał stare, klasyczne ciężarówki powiedzmy do lat 80-tych, ale to tak tylko informacyjnie.
Zaczynam od jednego z najlepszych modeli starych ciężarówek Bussing 8000 producent Herpa ( osobiście mi się wydaje że ktoś te modele dla nich robił ).
Dla porównania fotki 1-1.
hauserFoto003.jpg

800px-Buessing002.jpg
IMG_3605.JPG
IMG_3603.JPG
IMG_3608.JPG
IMG_3607.JPG
IMG_3610.JPG
IMG_3616.JPG
IMG_3613.JPG

A takie spotkanie na drodze w latach 50-tych XX wieku , nie było niczym dziwnym , Gogomobil wygląda jak zabawka a jednak mógł pomieścić 2 dorosłe osoby i dwójkę dzieci. :)
IMG_3620.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#4
Pięknie zrobiony model. Normalnie jak nie Herpa, no chyba że to specjalna edycja, bo oni naprawdę potrafią zrobić model jak tylko chcą.
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#6
Dałeś mi do myślania z tym, że "ktoś je dla Herpy wykonał". Tak siedzę, patrzę, zerknąłem na Brekiny, których ostatnio nakupiłeś na allegro (i mi się 4 sztuki skapnęły) i wydaje mi się, że te staruchy na zlecenie Herpy zrobiła BREKINA. Wszystkie formy pasują, koła, detale - to chyba nie dziwne, że za odpowiednią sumką mogli im to zrobić. Tak to widzę, tym bardziej, że nikt prócz Brekiny nie miał takich form (albedo stare, ale to bez porównania).
Sądzę, że taniej było Herpie na potrzeby tych kilku tys. miniatur wykupić znak Brekiny i im zlecić robótkę, niż samemu zaczynać z formami. 99% wykonanie to Brekina.

Dlatego też model jest genialny. Uwielbiam nieproporcjonalność tych ciężarówek - wielkie koła, wielkie maski, wielkie silniki i maluteńkie kabinki. Detale robią robotę, choć jest jeszcze co podmalować :D
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#7
Dałeś mi do myślania z tym, że "ktoś je dla Herpy wykonał". Tak siedzę, patrzę, zerknąłem na Brekiny, których ostatnio nakupiłeś na allegro (i mi się 4 sztuki skapnęły) i wydaje mi się, że te staruchy na zlecenie Herpy zrobiła BREKINA. Wszystkie formy pasują, koła, detale - to chyba nie dziwne, że za odpowiednią sumką mogli im to zrobić. Tak to widzę, tym bardziej, że nikt prócz Brekiny nie miał takich form (albedo stare, ale to bez porównania).
Sądzę, że taniej było Herpie na potrzeby tych kilku tys. miniatur wykupić znak Brekiny i im zlecić robótkę, niż samemu zaczynać z formami. 99% wykonanie to Brekina.

Dlatego też model jest genialny. Uwielbiam nieproporcjonalność tych ciężarówek - wielkie koła, wielkie maski, wielkie silniki i maluteńkie kabinki. Detale robią robotę, choć jest jeszcze co podmalować :D
Przyjacielu mylisz się okrutnie to na pewno nie jest Brekina, po pierwsze są skręcane małym wkrętem , Brekina tego nigdy nie robiła, druga sprawa koła , zupełnie inne niż Brekina, dodatki typu lusterka czy kierunkowskazy ramieniowe zupełnie inna forma , a do tego jeszcze wielkość , wydaje mi się że model jest delikatnie przeskalowany , za duży.
Takie moje wnioski , Brekina to to nie jest na 100% .
A i jeszcze reflektory , niestety Brekina takich nie robi , jeśli chodzi o samodzielne reflektory.
Jednak jest jeden model Brekiny który wygląda bardzo podobnie do tego niby z Herpy i w nim się wszystko prawie zgadza tylko jest jedno małe ale , ten model Brekiny nie pasuje do reszty ciężarówek które robią.
Więc wydaje mi się że w tym wypadku i Brekina i Herpa kupiła od kogoś ten model.

Poza tym cieszę się że ruszyła dyskusja (y)
[DOUBLEPOST=1440421531,1440420865][/DOUBLEPOST]W wolnej chwili zrobię fotki dla porównania.;):)
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#8
Jak widać za mało mam brekiny do porównań, bardzo chętnie zobaczę Twoje zdjęcia, choć już patrząc na detale, które opisałeś widzę, że sporo różnią się od tych Brekinowskich.
Kurczę, a może to jakieś stare wygrzebane z podziemi formy Albedo (których Herpa "odziedziczyła" wiele) i udoskonalone przez Herpę?

Bardzo ciekawa sprawa.

PS. Od pierwszej premiery serii starych ciężarówek z Herpy miałem wrażenie ze one w całości są trochę przeskalowane. Potwierdzasz to?
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#9
Jak widać za mało mam brekiny do porównań, bardzo chętnie zobaczę Twoje zdjęcia, choć już patrząc na detale, które opisałeś widzę, że sporo różnią się od tych Brekinowskich.
Kurczę, a może to jakieś stare wygrzebane z podziemi formy Albedo (których Herpa "odziedziczyła" wiele) i udoskonalone przez Herpę?

Bardzo ciekawa sprawa.

PS. Od pierwszej premiery serii starych ciężarówek z Herpy miałem wrażenie ze one w całości są trochę przeskalowane. Potwierdzasz to?
Tak mi się wydaje że są Ciut za duże .
Musiał bym je pomierzyć by mieć pewność.
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#14
Tu chyba dobitnie widać przeskalowanie (nadkola przyczepy), raczej zniekształcone proporcje kabiny. Mimo wszystko to jeden z moich ulubionych dziadków z Herpy- kocham te stare zabudowy izotermy/chłodnie. A widziałbym go u siebie bo jest miliard detali do picowania, to duży + tych modeli!
 

Podobne wątki