1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Stare ciężarówki Brodagaz

Dyskusja w 'Samochody ciężarowe' rozpoczęta przez użytkownika Brodagaz, 22 Sierpnia 2015.

1. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Nowy temat zakładam bo trochę się tego nazbierało i tu będę pokazywał stare, klasyczne ciężarówki powiedzmy do lat 80-tych, ale to tak tylko informacyjnie.
    Zaczynam od jednego z najlepszych modeli starych ciężarówek Bussing 8000 producent Herpa ( osobiście mi się wydaje że ktoś te modele dla nich robił ).
    Dla porównania fotki 1-1.
    hauserFoto003.jpg
    800px-Buessing002.jpg IMG_3605.JPG IMG_3603.JPG IMG_3608.JPG IMG_3607.JPG IMG_3610.JPG IMG_3616.JPG IMG_3613.JPG
    A takie spotkanie na drodze w latach 50-tych XX wieku , nie było niczym dziwnym , Gogomobil wygląda jak zabawka a jednak mógł pomieścić 2 dorosłe osoby i dwójkę dzieci. :)
    IMG_3620.JPG

• Super! Super! x 8
    • Doceniam Doceniam x 2
    • Kocham to! Kocham to! x 1

2. Adam66

Adam66 Znany użytkownik

Chyba nie ma ciężarówki, którą bym lubił bardziej.

• Doceniam Doceniam x 1
  3. DamLen

DamLen Znany użytkownik

Faktycznie ciężko uwierzyć, że Herpa tak się postarała, model jest bardzo szczegółowo wykonany.

• Doceniam Doceniam x 1
  4. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Pięknie zrobiony model. Normalnie jak nie Herpa, no chyba że to specjalna edycja, bo oni naprawdę potrafią zrobić model jak tylko chcą.

• Doceniam Doceniam x 1
  5. kubass2

kubass2 Znany użytkownik

Właśnie to jest temat który uwielbiam :D(y). Bussing faktycznie super wykonany , na bogato ;).

• Doceniam Doceniam x 1
  6. BoBi

BoBi Znany użytkownik

Dałeś mi do myślania z tym, że "ktoś je dla Herpy wykonał". Tak siedzę, patrzę, zerknąłem na Brekiny, których ostatnio nakupiłeś na allegro (i mi się 4 sztuki skapnęły) i wydaje mi się, że te staruchy na zlecenie Herpy zrobiła BREKINA. Wszystkie formy pasują, koła, detale - to chyba nie dziwne, że za odpowiednią sumką mogli im to zrobić. Tak to widzę, tym bardziej, że nikt prócz Brekiny nie miał takich form (albedo stare, ale to bez porównania).
    Sądzę, że taniej było Herpie na potrzeby tych kilku tys. miniatur wykupić znak Brekiny i im zlecić robótkę, niż samemu zaczynać z formami. 99% wykonanie to Brekina.

Dlatego też model jest genialny. Uwielbiam nieproporcjonalność tych ciężarówek - wielkie koła, wielkie maski, wielkie silniki i maluteńkie kabinki. Detale robią robotę, choć jest jeszcze co podmalować :D

7. Brodagaz

Przyjacielu mylisz się okrutnie to na pewno nie jest Brekina, po pierwsze są skręcane małym wkrętem , Brekina tego nigdy nie robiła, druga sprawa koła , zupełnie inne niż Brekina, dodatki typu lusterka czy kierunkowskazy ramieniowe zupełnie inna forma , a do tego jeszcze wielkość , wydaje mi się że model jest delikatnie przeskalowany , za duży.
    Takie moje wnioski , Brekina to to nie jest na 100% .
    A i jeszcze reflektory , niestety Brekina takich nie robi , jeśli chodzi o samodzielne reflektory.
    Jednak jest jeden model Brekiny który wygląda bardzo podobnie do tego niby z Herpy i w nim się wszystko prawie zgadza tylko jest jedno małe ale , ten model Brekiny nie pasuje do reszty ciężarówek które robią.
    Więc wydaje mi się że w tym wypadku i Brekina i Herpa kupiła od kogoś ten model.

Poza tym cieszę się że ruszyła dyskusja (y)
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 24 Sierpnia 2015, Data oryginalnego wpisu: 24 Sierpnia 2015 ---
    W wolnej chwili zrobię fotki dla porównania.;):)

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  8. BoBi

BoBi Znany użytkownik

Jak widać za mało mam brekiny do porównań, bardzo chętnie zobaczę Twoje zdjęcia, choć już patrząc na detale, które opisałeś widzę, że sporo różnią się od tych Brekinowskich.
    Kurczę, a może to jakieś stare wygrzebane z podziemi formy Albedo (których Herpa "odziedziczyła" wiele) i udoskonalone przez Herpę?

Bardzo ciekawa sprawa.

PS. Od pierwszej premiery serii starych ciężarówek z Herpy miałem wrażenie ze one w całości są trochę przeskalowane. Potwierdzasz to?

9. Brodagaz

Tak mi się wydaje że są Ciut za duże .
    Musiał bym je pomierzyć by mieć pewność.

10. Bartek123

Bartek123 Użytkownik

Model bardzo mi się podoba.Bardzo dużo detali.Jest super.Nic dodać nic ująć.Będę śledził temat bo na pewno tutaj pojawi się wiele ciekawych modeli.:)

• Doceniam Doceniam x 1
  11. Brodagaz

Dziś następny model Herpy .
    Nie znalazłem 1-1 dokładnie takiego jak trzeba więc fotka tylko poglądowa.
    Bussing 11/16.
    L00390-Buessing-LU11-16-Pritschenlastzug-Wandt-hellgruen.jpg IMG_4201.JPG IMG_4203.JPG IMG_4205.JPG IMG_4207.JPG IMG_4206.JPG

• Super! Super! x 5
    • Doceniam Doceniam x 2
  12. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Piękny jest ten dziadek transportu , po prostu piękny jeśli mówimy o tym pomarańczowym , aczkolwiek do zielonego to stwierdzenie też idealnie pasuje :D

• Doceniam Doceniam x 1
  13. lotus102

lotus102 Znany użytkownik

Dobry pomysł na założenie oddzielnego tematu starszych modeli ..obydwa są bardzo fajne (y)

• Doceniam Doceniam x 1
  14. BoBi

BoBi Znany użytkownik

Tu chyba dobitnie widać przeskalowanie (nadkola przyczepy), raczej zniekształcone proporcje kabiny. Mimo wszystko to jeden z moich ulubionych dziadków z Herpy- kocham te stare zabudowy izotermy/chłodnie. A widziałbym go u siebie bo jest miliard detali do picowania, to duży + tych modeli!

• Doceniam Doceniam x 1
  15. Michał Type_r7

Michał Type_r7 Moderator działu Modelarstwo Samochodowe Staff Member

Fajne te staruchy, plus za fotkę 1:1.

• Doceniam Doceniam x 1
  16. Brodagaz

Dziś Man 750 stare Albedo , niestety bardzo ciężko jest o fotki w 1-1.
    manl1.jpg 745l.jpg
    IMG_3725.JPG IMG_3726.JPG IMG_3729.JPG IMG_3732.JPG

• Super! Super! x 7
    • Doceniam Doceniam x 3
  17. maniac64

maniac64 Znany użytkownik

Oryginalna kolorystyka tego Mana (y) druga fota 1:1 też jest extra ;)

• Doceniam Doceniam x 1
    Ostatnio edytowane: 30 Sierpnia 2015
  18. Michał Type_r7

Michał Type_r7 Moderator działu Modelarstwo Samochodowe Staff Member

Toż to autobus na tej drugiej fotce..hhaha
    Ciekawy pojazd.

• Doceniam Doceniam x 1
  19. Brodagaz

Michał to nie autobus tylko kabina załogowa lub samochód rodzinny.:)

20. M&M

M&M Znany użytkownik

Ja obstawiam za vanem rodzinnym :ROFL:

• Śmieszny Śmieszny x 1

Udostępnij