• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stara lokomotywa PIKO BR 80 018

Amoath

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, jestem nowy ana forum. Mam na imię Grzegorz, lat 17. mieszkam w Bydgoszczy. Interesuje się modelarstwem od długiego okresu czasu (Modele Plastykowe, Modele z Drewna, Samoloty no i Kolejki), tyle o mnie.

Otóż przyjaciel przyniósł mi stara kolejkę PIKO wagony zarządu DR lokomotywa BR 80 (chyba) tyle sie doczytałem z lokomotywki. Znam podstawy elektroniki, no ale lokomotywa nie zbiera prądu z szyn, silnik działa ale chyba coś jest skopane w połączeniu (koła-silnik). Mianowice zastanawia mnie taki element przy silniku na grafitowym [?] rdzeniu nawinięty jest drut (0.05mm) o kolorze zielonym. Na dołączonych zdjęciach słabo będzie widzieć (niestety jedyny aparat który posiadam to w telefonie). Dorabiam oświetlenie na diodach SMD i jak mi się uda to generator dymu. W między czasie buduje krótką makietę modułowa 2 torową (na razie dopracowuje plany ale to w odpowiednim dziale).
A teraz moje pytanie: czy jeśli usunę to zielone ustrojstwo lokomotywa będzie dalej normalnie działała? Tory które na razie posiadam to STARE U i 3 kawałki Tiligów Code 100.

Zdjęcia:

http://img402.imageshack.us/img402/1082/zdjcie0086l.jpg
http://img149.imageshack.us/img149/7135/zdjcie0085y.jpg
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Amoath napisał(a):
... Znam podstawy elektroniki ... Mianowice zastanawia mnie taki element przy silniku na grafitowym [?] rdzeniu nawinięty jest drut (0.05mm) o kolorze zielonym...
A teraz moje pytanie: czy jeśli usunę to zielone ustrojstwo lokomotywa będzie dalej normalnie działała?
.... :roll:
Tak - jak usuniesz DŁAWIKI też będzie działać...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3
Tabor 3
Tabor 28
Tabor 7
Tabor 22

Podobne wątki