• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stara Herpa, stare Albedo, czyli...

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Czyli modele o których warto pamiętać...
30, a nawet 40 letnie miniatury, które jeszcze dziś można kupić w oryginalnych opakowaniach, z oryginalnymi akcesoriami, z oryginalnymi karteczkami potwierdzającymi serię i numer edycji limitowanej...

Witajcie,
Przy okazji ostatnich zakupów, pomyślałem, że może warto byłoby poświęcić chwilę modelom, na które tak na prawdę na co dzień nikt nie zwraca uwagi. Sam nigdy bym nie pomyślał, że stare reklamowe Albedo może być tak fajne i wywołać taki uśmiech na twarzy. Dziś aż sobie pomyślałem, że nawet szkoda mi przerabiać te modele, ale nie/stety kupiłem je z myślą o projekcie modelarskim, więc prędzej czy późnij i tak ich oryginalne kolory i malowania przestaną istnieć.
Właśnie dlatego postanowiłem założyć ten temat, by zanim znikną zupełnie, poświęcić tym starym miniaturą 5 minut, których na pewno są warte. Oto kilka moich zdjęć. Na początek najlepszy kąsek:
Fiat Agip 640.JPG Fiat Agip 640 2.JPG Fiat Agip 640 3.JPG Fiat Agip 640 1.JPG
Model w stanie kolekcjonerskim - kosmiczne wykonanie, jak na tamte lata, przyznacie ;)
 
Reakcje
10.672 67 1
#2
Ten ciągnik jest kapitalny . Rzadko można spotkać model z tego typu atrapą . Do tego że całość jest na kołach typu trilex . No jak dla mnie wisienka na torcie . Prosiłbym Cię jeszcze o wrzucanie całych zdjęć , a nie miniaturek . Wygodniej się ogląda .
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#3
Super model to epoka którą najbardziej lubię w motoryzacji bez pieprzonej ekologi i pseudo księgowych i zbędnej elektroniki, czysta mechanika.(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.564 386 20
#4
Gratuluję kupna tego modelu. Ja nie zdążyłem go policytować, bo był ostatnio na allegro. Może jeszcze kiedyś...:podstepny:
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#5
Lec Go- niestety nie mogę już edytować posta, a bez sensu, żebym wrzucał jeszcze raz to samo - następne foty wrzucę w ori rozmiarze.
Broda - podobnie jak i ja :)
Mafo - tak, był na allegro. Dobrze, że nie zdążyłeś go zalicytować, bo miałem na niego spory budżet, więc walka była by zacięta :D
Generalnie cały model i tak kupiłem tylko dla ciągnika i kół, ale tak jak pisałem, zanim wszystkie te modele rozpruje na części, chciałem zachować je w całości chociaż na fotografii :)

Dziś wieczorem ciąg dalszy, modele już mniej widowiskowe, ale również warte pokazania i zapamiętania ;)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#6
No dobra, popołudniem jeszcze jedno Iveco :) Atrapę już zmieniłem, a inny mój Turbol z kolekcji otrzymał atrapę od tego. Fabrycznie miał UNIC na środku i na dole w rogu Iveco.
Iveco Trubo Service 640.JPG

Iveco Trubo Service 640 1.JPG
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#7
Spokojnie spokojnie , te modele nie zginą , mają swoje miejsce w nie jednej kolekcji i nie muszą być przerobione na PKSa czy inny demolud :D.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#8
MB 6x2 Wulf 640.JPG
MB 6x2 Wulf 640 1.JPG
MB 6x2 Wulf 640 2.JPG

Ciekawostką w tym modelu jest grill. Pierwszy raz spotkałem się z herpy fabrycznym grillem NG w kolorze innym niż czarny, a trochę już tych NG miałem w kolekcji :ostrozny::)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#9
W NG Herpa dawała różne grille w sensie różne kolory , białe czarne , szare , żółte zależnie od malowania zestawu, ale jak możesz to pamiętać , po prostu za młody jesteś ;)
Lubię te staruchy i mam ich dość sporo
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#10
ale jak możesz to pamiętać , po prostu za młody jesteś
Bez przesady, jeszcze z czasów starego forum, byłem jednym z pierwszych "gówniarzy", który zbierał praktycznie same takie "starocie". Nawet kiedyś robiłem porównania kilkunastu wariantów modeli, kabin i podwozi. Niektórzy może jeszcze pamiętają. ;)
Prawdą jest, że zagalopowałem się z określeniem, że nie spotkałem się z innym girllem niż czarny - nawet sam miałem/mam kilka modeli z czerwonym, żółtym girllem. :LOL: Faktem natomiast jest, że srebrny grill jest rzadkością, a w połączeniu z białym kolorem kabiny wygląda naprawdę ciekawie.
 
Reakcje
10.672 67 1
#11
Iveco z serwisu bardzo mi się spodobało . Kolor jak dla mnie na nim jest fantastyczny . Co do mercedesa to rzeczywiście dzięki temu grilowi jest on bardzo wyjątkowy . Żal takich modeli przerabiać .
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#13
Tak jak pisałem w pierwszym poście, nigdy nie sądziłem, że nawet te stare, piwne reklamówki z Albedo kiedyś "chwycą mnie za serce". Tak jak większość z nich nigdy mnie nie interesowała, a tego MANa i tak kupiłem dla naczepy, to jednak gdy zobaczyłem go na żywo od razu mi się papa roześmiała - bardzo, ale to bardzo fajny model :) Podobnie zresztą jak drugi, z przyczepą.

MAN Luwenbrau 640.JPG MAN Luwenbrau 640 1.JPG MAN Luwenbrau 640 2.JPG MAN Luwenbrau 640 3.JPG MAN Luwenbrau 640 4.JPG MAN F8 Paulaner 640 1.JPG MAN F8 Paulaner 640.JPG
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#15
Tak jak pisałem w pierwszym poście, nigdy nie sądziłem, że nawet te stare, piwne reklamówki z Albedo kiedyś "chwycą mnie za serce". Tak jak większość z nich nigdy mnie nie interesowała, a tego MANa i tak kupiłem dla naczepy, to jednak gdy zobaczyłem go na żywo od razu mi się papa roześmiała - bardzo, ale to bardzo fajny model :) Podobnie zresztą jak drugi, z przyczepą.

Zobacz załącznik 253806 Zobacz załącznik 253802 Zobacz załącznik 253803 Zobacz załącznik 253804 Zobacz załącznik 253805 Zobacz załącznik 253808 Zobacz załącznik 253809
Jak Ci się zmienił światopogląd , dojrzałeś :eek:
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
#19
Bez przesady, jeszcze z czasów starego forum, byłem jednym z pierwszych "gówniarzy", który zbierał praktycznie same takie "starocie". Nawet kiedyś robiłem porównania kilkunastu wariantów modeli, kabin i podwozi. Niektórzy może jeszcze pamiętają. ;)
Prawdą jest, że zagalopowałem się z określeniem, że nie spotkałem się z innym girllem niż czarny - nawet sam miałem/mam kilka modeli z czerwonym, żółtym girllem. :LOL: Faktem natomiast jest, że srebrny grill jest rzadkością, a w połączeniu z białym kolorem kabiny wygląda naprawdę ciekawie.
Muszę potwierdzić wersję Bobika vel Futrzaka. Tak było, pamiętam dobrze.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#20
Chciałbym aktualizować temat, ale niestety nie mogę, ponieważ gdy dodaje załączniki wyskakują jakieś błędy. Czekam aż mi administracja pomoże rozwiązać ten problem ze skryptem.
 

Podobne wątki