• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stara Herpa, stare Albedo, czyli...

OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Ten nawet nie był kupiony z myślą o żółtym - nie bój ;)
Co do pudełek - na pewno kiedyś takie nie były "standardem", bo mam trochę tych staruchów, więc jest porównanie, generalnie pudełka wtedy były bardzo różne i ciekawe!
Musisz też mieć po jakieś limitowanej edycji.

No wygląda goło bez tych wszystkich fajnych osłon, ale dziewiczy stan wszystkiego raczej mnie przekonuje do zachowania go w nim :D
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Hello,
Kilku z Was pewnie pamięta śmieszną historię z Iveco Eurotech na Hobby.
Typek miał na sprzedaż zestaw w piwnych barwach, Iveco Eurotech w pełnym ospoilerowaniu kabiny. Sam ciągnik kupił od niego DyrdekHz, a 2 minuty później zjawił się jakiś człowiek, że on chciał kupić cały zestaw. Michał grzecznie wytłumaczył mu, że "sorry, 2 min temu sprzedał się ciągnik".
Powiedziałem ów kupcowi, że u mnie w kolekcji, o tam w gablocie stoi takie samo Iveco. Gość się napalił jak oszalały (piwna reklamówka przypomnę), ja mu na to, że raczej nic z gabloty nie jest na sprzedaż, a on, że mam mu podać cenę - no to walnąłem 120PLN :ROFL:Już miałem nadzieję, że udało mi się go zbyć, a gość wraca za 2 godziny, czy bym mu go nie sprzedał :LOL:Ja mu na to, że musiałbym być chamem, by żądać za ten model 120z, ale niżej jak 80PLN nie zejdę. Możecie mi wierzyć lub nie, ale człowiek się uparł i kupił go ode mnie za 80zł...- ja go dorwałem na allegro za 37 chyba. Deal życia, ale trochę mi go żal było, bo model rzadki.

Iveco Eurotech z Herpy w pełnym ospoilerowaniu kabiny wyszło z tego co wiem w 4 barwach: 1. firmowych Iveco, sam ciągnik PC, 2. Lanutti (chyba najładniejszy), 3. Wiechers Sport oraz 4. właśnie to czarne piwne.

Łezka w oku mi się zakręciła.
Wchodzę na allegro tak żeby sprawdzić co tam z Iveco w H0 na sprzedaż - patrzę, a tam Wiechers Sport - 2 szt - jedna co wisi od 100lat za 89zł :ROFL: i taka sama, ale za 40. Jak się domyślacie, nie trwało długo i model znalazł się u mnie, by zapełnić lukę po czarnym koniu...

Pierwsza myśl - ciągnik nie jest tak ładny jak czarny, ale sportowa naczepa - pewnie będzie full fajnych detali...
W jak wielkim błędzie byłem - przekonajcie się sami... Nigdy nie widziałem tak żałośnie "gołej" naczepy sportowej z Herpy... Mało tego, Herpa tak na odpierdol robiła tą naczepę, że nawet czarne nadruki, które mają udawać okienka, są krzywo względem dachu i podłogi naczepy... :eek: Dobrze, że jest ten ciągnik, bo bym chyba ryczał :D:LOL:

Model dodaję w tym temacie, bo na razie jest w stanie "pudełkowym", a takich raczej nie ma w temacie z moją kolekcją :gwizd:

P1160021.JPG

P1160023.JPG

P1160022.JPG

P1160024.JPG


Niemniej jednak, ciągnik (już z właściwymi felgami, z przodu szerokimi) robi fajne wrażenie, więc że tak powiem - żal po czarnym piwnym był krótki :D
 
Reakcje
10.765 67 1
Czerwony jak Ferrari :D Mi się ten model w takim wydaniu podoba i chyba trzeba będzie na taki zapolować . Muszę przyznać że też na początku nie wiedziałem o co taki szum z tym modelem , ale dopiero w Poznaniu po Twoich słowach zobaczyłem że to iveco wyszło w kabinie ze spojerami . Nigdy wcześniej na to nie zwróciłem uwagi , pewnie przez to że tak ich mało wyszło i myślałem że wszystkie mają gołe kabiny .
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Dziś model, który w naszej skali jest umiarkowanym, ale nadal kąskiem. Austriacka wersja MANa F90, wydana przez Herpę w serii PC.

ÖAF- to Austriacko-Węgierska marka utworzona przez FIATa w 1907 roku, w 1938 roku przejęta przez MANa - z wiadomych względów.

W skali H0 niewiele wyszło modeli z takim napisem na masce, więc gdy pojawił się u Marka (Second_Models) chwilę się zastanowiłem i postanowiłem go przygarnąć.
Jak się niestety jednak okazało (na zdjęciach takich rzeczy nie widać) model był już "dotykany" przez jakiegoś niemieckiego "modelarza". Miał "poszpachlowane" uszczelki, czego nie dało się idealnie poprawić, zderzak był zalany pomarańczową farbą w miejscach kierunkowskazów, grill okazał się wklejony, więc wyłamał się kawałek plastiku pod atrapą - generalnie same straty... No ale z drugiej strony - w naszej skali taki pojazd, w gablotce - myślę, że i tak warto mieć.

Zwróćcie uwagę na ciekawie nawiązujące do austriackich barw malowanie.

P1160031.JPG

P1160033.JPG


Biały zderzak mi się nie podoba, więc chyba zmienię mu go na czarny- przymierzałem- ładnie siedział :)
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.765 67 1
ÖAF od herpy to dość duża ciekawostka . Model dzięki atrapie stał się bardzo unikatowy . Ja bym mu tego zderzaka nie zamieniał . ten nadaje mu tego Austriackiego charakteru .
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Dziś trochę pojadę po bandzie.
Potrzebowałem dla moich Pekaesów gablotek, więc przeryłem allegro i ktoś wystawił 3 amerykańce po 9zł sztuka :D Idealnie.
Zalicytowałem więc i odpowiednio: pierwszego kupiłem za 18zł, drugiego za 9,50zł a trzeciego za 9zł...
Bardzo byłem zdziwiony gdy przyszła do mnie paczka.
Otóż - Kenworth w barwach Marktkauf ma naczepę wykonaną na chyba najwyższym Herpowskim wtedy poziomie - warto zobaczyć.
Drugi - Peterbilt - nic nie urywa - ale ma fajny akcent - logo firmy Thomann (największego sklepu muzycznego w Europie, gdzie i ja się zaopatrywałem wiele razy :gwizd:).
Trzeci to absolutny hicior - model firmy SKYLINE Miniaturmodelle - specjalizującej się w limitowanych edycjach show trucków.
Na pierwszy rzut oka coś nie gra - felgi jak w zabawce, forma ciągnika trochę jak Herpa, ale jakaś taka jeszcze bardziej pokraczna- rama - chamski plastik-chrom. Nie pomyliłem się - pod spodem był napis MADE IN CHINA..., ALE - spójrzcie tylko na malowanie naczepy - istny kosmos - wszystko oddane jak w oryginalne, jakość poraża :eek:

Więc wyszło na to, że naczepy sobie zostawię, a ciągniki sprezentuje koledze Jahtomowi, który siedzi w amerykańcach, bo on je sobie odpowiednio przerobi :)

P1160227.JPG
P1160225.JPG
P1160226.JPG
P1160228.JPG


P1160231.JPG


P1160248.JPG
P1160250.JPG
picture-0003.jpg

P1160251.JPG
picture-0006.jpg

P1160252.JPG


Generalnie te modele to przedziwna sprawa - tak spartolone konie, z takimi wypasionymi naczepami... Abstrakcja. o_O
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Rozumiem, ze ta naczepa reklamowa w barwach Kampy ma sugerować podnoszony pokład, lub postawione barierki robiąc tym samy z dachu jakiś taras... ale dołożenie kawałka plastiku i obklejenie go tylko dookoła naklejka graficzna trochę cienko wygląda. Sama naklejka poza drobnymi błędami jest poprawna pod względem grafiki.
Naczepę Marktauf'u sam bym przerobił na pewien projekt, który mam od jakiegoś czasu w głowie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Naczepa Martkaufa zrobiona rzeczywiście fajnie, ale te dwie pozostałe to tylko do przeróbki. Zerwać naklejki i dopiero zobaczyć co się da z nich zrobić.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Nie no, nie poddaję w wątpliwość, że te naczepy to gruz, bo taka prawda, ale przyznam, że zrobiło na mnie wrażenie wykonanie tej grafiki na naklejce :D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Nie no, nie poddaję w wątpliwość, że te naczepy to gruz, bo taka prawda, ale przyznam, że zrobiło na mnie wrażenie wykonanie tej grafiki na naklejce :D
To fakt, na naklejce wygląda fajnie, ale łatwiej jest zrobić wydruk na papierze niż bezpośrednio na naczepie. :)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Trochę odrestaurowałem Magirusa, bo był w niemieckich rękach długi czas= zamiast świateł jakieś kleksy farby oraz brud. Zrobiłem pare detali oraz wprowadziłem pewną inwencję twórczą w nudne malowanie.
Nie jest idealny, ale też nie o to chodziło - jak się go przybrudzi to znikną "syfy". Trafia tutaj bo bidaczysko nie ma luster, więc średnio się do Galerii nadaje.

Teraz jest "Dutch Style" :LOL:
P1160349.JPG

P1160353.JPG
P1160355.JPG
P1160354.JPG
P1160351.JPG
P1160350.JPG
P1160352.JPG
 

Podobne wątki