• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stara Herpa, stare Albedo, czyli...

OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#42
Teraz model, który napewno nie pójdzie na żadne przeróbki. Ewentualnie naczepę wykorzystam sporadycznie do innych zestawów.
Dziś przeszedł małą waloryzację, ale fotki zapewne wrzucę, gdy założę temat ze zdjęciami mojej kolekcji :)

Nieczęsto spotykany zestaw w barwach P&O z Exclusive Serie Herpy.
P1130798.JPG

P1130799.JPG
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#45
Skoro wczoraj pocisnąłem P&O to dziś dołożę jeszcze jeden duży kaliber staroci, a potem jeszcze kilka reklamówek pewnie się znajdzie ;)
Bardzo lubiane przeze mnie barwy, broniłem się zawsze przed ich zakupem, żeby nie wpaść w nałóg dokupowania kolejnych, ale nie udało się, kupiłem już pierwszego, więc pewnie kiedyś dokupię i resztę, podobnie będzie pewnie z P&O :ROFL:
Bardzo przyjemny zestaw w barwach DANZAS.
Iveco Trubostar z 2 osiową naczepą burtową. Kusi mnie, by zrobić z ciągnika 6x2, zresztą znów podobnie jak z P&O :LOL:
P1130804.JPG

P1130803.JPG

P1130805.JPG


Uspokajam, temu też prócz delikatnej waloryzacji nic nie grozi :p:D
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.794 67 1
#46
I całe szczęście , bo jak sobie pomyśle że takie rarytasy zniknęłyby z kolekcji to mi się temperatura podnosi :D Piękne to iveco , a co do podwozia 6x2 to proponuje zdobyć drugi taki :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#47
Danzasa to jeszcze można spotkać na naszym forum w kolekcjach, ale ten Volvo w malowaniu P&O to naprawdę rzadko widywany. Piękny zestaw.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#49
Jedźmy dalej. Przyszło kolejnych kilkanaście modeli, głównie na przeróbki, więc wrzucam do tematu "ocalenia". Gdyby ktoś był chętny na któryś model, a miał dla mnie zamiennik - tzn. taki sam, ale w gorszym stanie, jakimś innym, bezpłciowym malowaniu - możemy się wymienić. (y)

P1130911.JPG P1130936.JPG P1130928.JPG P1130929.JPG
Tego mi trochę szkoda ruszać, ale ktoś już się nim "zaopiekował", bo ma jakieś farby na naczepie popaćkane i ślady po lusterkach.
Mam w planach go "odrestaurować", przeszczepić kominy z czarnego i zostawić, o jest piękny. :cool:
P1130923.JPG P1130924.JPG P1130925.JPG P1130927.JPG
Ciekawostka. Kupiłem Volvo FH12 - reklamówka, idealny na dawcę, więc nim będzie. Później kupiłem Magnum na dawcę, też reklamówka, będzie idealne. Dopiero wczoraj zorientowałem się, że modele mają malowania dotyczące tego samego wydarzenia - 70 rocznicy istnienia gazety motoryzacyjnej - ciekawa sprawa, może zostawię naczepy i znajdę do nich ciągniki, bo w sumie 2 różne malowania dotyczące tego samego :LOL:
P1130918.JPG P1130919.JPG P1130921.JPG

Tutaj Iveco kupione tylko ze względu na jego wersję. Niesamowicie podoba mi się Eurotech w pełnym ospoilerowaniu, do tego z szerokim kołem, wygląda świetnie.
Przemaluje go kiedyś pewnie i zrobię składaka, wzorując się na jakimś 1:1.
P1130916.JPG

Więcej Wam na razie nie pokażę, muszę dozować emocje :ROFL:
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#50
Panowie, zapraszam do dyskusji, bo bez niej nie ma sensu aktualizować dalej tego tematu. A w sumie jeszcze coś tam mam do wrzucenia ;)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#51
Ja powiem tyle że Premiumke i Eurotecha biorę od ręki :D Premiumki w tak dobrym stanie dawno nie widziałem i ma oryginalne tylne nadkola :D Jeszcze jak dodasz że masz do niej oryginalne lusterka to padnę. A co do Eurotecha to też zawsze mi się podobał w pełnym ospojlerowaniu i zadałem sobie teraz pytanie " Czemu ja takiego jeszcze nie mam?". Najlepiej czerwonego z burto-firaną na blachach BY albo UA. A co do reszty... maluj nie wahaj się :D
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#52
"Zmartwię Cię" Piotrek, Premium jest w stanie kolekcjonerskim, mam wszystkie dodatki i ori pudełko :D
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#53
To teraz pojechałeś po bandzie :D Dorwać okaz z lusterkami to nie lada wyczyn. Ale nie ma co się oszukiwać, Polski rynek Premiumek to 3 kolory, złoty, biały i czerwony, bo takimi składakami handlował Ni hawk :D
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#54
Tak, to prawda, sam mam od Ni_Hawk'a z dawnych lat jeszcze srebrną Premiumkę, ale też była "niekompletna", lustra dałem od czegoś innego i "dokończyłem" resztę.

A ta żółta - stan sklepowy, nie była co prawda tania, bo prawie 40zł, no ale jak na swój stan, to warta tych pieniędzy.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#55
Uważam że to świetny zakup. A sam model jest jak dla mnie bardzo fajnie zrobiony. Można z niego sporo wyrzeźbić. Sam dodałem spojlery i zrobiłem lowdecka. Z tym że są zrobione z grubego i dość kruchego plastiku. Ale tej wersji nawet szkoda rozbierać, a co dopiero przerabiać.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#56
Ta jest planowana pod Pekaes, liczyłem, że nie będzie zbyt ciemna, by obyło się bez malowania, ale jednak nie da rady, będę musiał ją przemalować na jaśniejszy odcień żółtego.

Skoro Piotrek "ruszył" temat, mogę wrzucić kolejne foty.
MAN F8, którego kupiłem w zasadzie tylko dla zabudów, które wydały mi się bardzo ciekawe. Nigdy wcześniej nie spotkałem takiej zabudowy w Herpie. Paki mają kompletnie gładkie boki, jedną wielką burtę, ale bez żadnych "dodatków". Jestem bardzo ciekaw czy było więcej modeli z takimi "wynalazkami". Wpadł mi w oko- paki być może wykorzystam, jeśli nie, zostawię cały model w oryginale. Warto to zrobić ze względu na właśnie formy zabudów, ich malowanie oraz dzienną kabinę F8.
P1130889.JPG P1130890.JPG
P1130891.JPG P1130892.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.794 67 1
#57
Panowie, zapraszam do dyskusji, bo bez niej nie ma sensu aktualizować dalej tego tematu. A w sumie jeszcze coś tam mam do wrzucenia ;)
Słuchaj na forum parę osób w tym ja wyznaje pewną zasadę , jak komentujesz Ty tak komentują Tobie . Man bardzo ładny , podejrzewam że ktoś się może po niego do Ciebie zgłosić ;)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#58
Też myślę, że ktoś może się zgłosić po ten model, ale możliwe że już go ma ;) A co do długich burt faktycznie jest to ciekawy wynalazek, ale ciekawe jak to było w rzeczywistości, czy nie były one zbyt ciężkie wtedy.
 

Podobne wątki