• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stara Herpa, stare Albedo, czyli...

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.883 386 20
#21
Chciałbym aktualizować temat, ale niestety nie mogę, ponieważ gdy dodaje załączniki wyskakują jakieś błędy. Czekam aż mi administracja pomoże rozwiązać ten problem ze skryptem.
Może po prostu masz za duże te fotki. Tu został określony maksymalny rozmiar fotek i maksymalna wielkość pliku. Większe Ci nie wejdą. Poczytaj sobie tu post #52, poniżej link
http://forum.modelarstwo.info/threads/wielkość-zdjęć-na-forum.16870/page-3
Może to pomoże.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#22
moje foty mają max 250kB ;) te co chcę dodać to ok. 164kB.
To nie tu leży problem. ;) Najśmieszniejsze że kilka załączników na forum dodałem, teraz nie mogę, czasem się uda, ale ostatnio bez sukcesów ;)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#24
Rozwiązaliśmy z adminem problem po dwóch tygodniach walki, tak więc kolejne aktualizacje :)

Drugim modelem do podkolekcji jest taka sama Scania, ale uwaga, z jednoosiową naczepą podkontenerową, też produkcji Herpa/Albedo.
Akurat tą Scanię ze zdjęć kupiłem dla naczepy, a ciągnik oddałem koledze, ale druga, z małą naczepką, jest zdecydowanie ciekawa i warta uwagi, choć pewnie bardzo trudna do zdobycia.
Scania 142 Otto 640.JPG
Scania 142 Otto 640 1.JPG
Scania 142 Otto 640 2.JPG
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#26
Na temat spedycji, w których barwach jest model poniżej wiadomo tyle, że dała ona początek takiemu gigantowi jakim jest dzisiejsza spedycja Meyer & Meyer. To właśnie Adolf Meyer był założycielem firmy, ale wydaje mi się, że model nie miał swojego odpowiednika w skali 1:1, a powstał tylko w celach reklamowych. Oddać mu trzeba że ze swoim ciekawym i wesołym malowaniem naczepy napewno przyciąga wzrok :)
MB Adolf Mayer 640.JPG

MB Adolf Mayer 640 1.JPG


Drugi z modeli nie ma w sobie teoretycznie nic interesującego. Ale dla kogoś takiego jak ja, który jestem fanem historycznych zdjęć, albumów i filmów dotyczących transportu z Europy na Bliski Wschód i do Azji, to nie lada gratka. Mercedes NG z firmy Schmid Transport AG ze Szwajcarii. Co prawda nie znalazłem zdjęć odpowiednika miniatury w skali 1:1, ale na pewno jeździły we flocie Mercedesy NG, i wszystkie pojazdy miały charakterystyczny znaczek z barwami Szwajcarii - nie zabrakło tego również w modelu, a co jest przyjemnym dla oka detalem :) Niestety model ma masę niedociągnięć, jak choćby znaczące różnice malowania kabiny względem oryginałów, co niestety nie stawia go wysoko w rankingach pojazdów H0, nie jest jakoś szczególnie porywający, i niczym specjalnym prócz szwajcarskich barw i detalu na kabinie się nie wyróżnia...

MB Schmid 640.JPG

MB Schmid 640 1.JPG
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#29
Meyera mam ale sobie kabinę z kurnikiem założyłem ( nie wiem poco ) , a drugi NG to jak mówisz szału nie robi poza krzyżykiem na kabinie ale zestaw z prospektu z przyczepą daje do myślenia .

A i jeszcze ten Meyer, to takie podobne kiedyś albatrosy jeździły z flagami na naczepie .
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#30
Teraz coś ze Szwecji ;) Jak pisałem wcześniej, tak jak nie lubię reklamówek, tak te co ostatnio nabyłem w celach materiałowych, bardzo mi wpadły w oko, polubiłem je - ta Fka z BP to kolejny tego przykład. Super grafika na naczepie, w bardzo fajniej jakości :) Ciągnik na warsztat, z naczepy też coś się zmodzi :]
Volvo F12 BP 640 1.JPG

Volvo F12 BP 640.JPG
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#33
Mnie jakoś szałowo nie porywa to F12 BP, fabryczne malowanie dodaje mu uroku, ale nie jest tak dopracowanym ciągnikiem jak inne Herpy w fabrycznych barwach. Naczepa jest za to bardzo fajnie zrobiona, a w całości zestaw rzeczywiście może się podobać. Jest przyjemny dla oka.

Zostajemy w Szwecji :) Tutaj natomiast oba zestawy idą w całości na warsztat, więc ostatnie "pamiątkowe" zdjęcia :)
Volvo F12 Fritz 640.JPG

Volvo F12 Fritz 640 1.JPG

Pierwszy to po prostu poczciwy staruszek, ale następny to już zacna miniatura, która napewno niejednemu wpadnie w oko.
Model Volvo F12 okluara z kabiną Globetrotter w konfiguracji ciągnika 6x2 z 3 osiową naczepą, wydany na targi IAA w 1983 roku.
Nie wiem jak wy, ale ja uwielbia takie "ciężkie' konfiguracje 3/3, dodatkowo model okluara do tego idealnie pasuje.
Volvo F12 Glob 640 2.JPG
Volvo F12 Glob 640 1.JPG
Volvo F12 Glob 640.JPG
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#36
Przez ten Twój temat mam ochotę zrobić sobie jakiegoś staruszka na półkę, bo na razie najstarszym modelem jest MB SK :p Ale trochę mnie zmotywowałeś. A co do prezentowanych modeli. Są bardzo fajne tylko ja mam ten problem że.... na przeróbki szkoda mi oryginalnych malować. Ale zdaje sobie sprawę że nie ma innych więc, trzeba robić z tego co jest. ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.883 386 20
#37
Chwilkę mnie na forum nie było, a tu tyle ciekawych modeli się pokazało. Piękne malowania tych staruszków.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#38
Aktualizacje pojawiają się, gdy przyjadą do mnie jakieś dostawy.
W tej konkretnej, było ponad 15szt. Na początek 3 modele, które dzięki mojemu projektowi otrzymają drugie życie.
P1130849.JPG

P1130850.JPG

P1130854.JPG


Miłego oglądania.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#40
Wszystkie idą na przemalowanie, Coca-Cola jest zżółknięta i podobnie jak 2 pozostałe, ma popaćkaną kabinę klejem i już "uprzątnięte" ślady po lusterkach.
Nie wszystkie modele, które teraz będę pokazywał pójdą na przeróbkę, bo udało mi się zdobyć kilka ciekawych kąsków, które po zwykłej waloryzacji będą świetnie się prezentowały w kolekcji ;)
 

Podobne wątki