• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Star28/29

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#1
Udało się ostatnio znaleźć na Shapeways kolejne Poloniki - są to Stary 28/29. Podstawowy problem to to, że ma przednią szybę w jednym kawałku - bez słupka. Tak duża powierzchnia jest praktycznie nie do zrobienia z ClearFixa (tak robię mniejsze okna). Problematyczne jest też "wpuszczenie" jej głębiej w szoferkę bo nie ma zbytnio o co się oprzeć. To co mi się udało - na zdjęciach - trochę odstaje co widać raz bardziej, raz mniej zależnie od kąta patrzenia. Myślę, że gdyby krawędź była pomalowana na czarno to wyglądałoby to trochę lepiej. Na szybę użyłem resztek szyb do podklejania z modeli budynków - przyklejone Pattexem typu wikol. Może macie jakieś sugestie jak to zrobić jeszcze lepiej ? Mam jeszcze kilka tych Starów więc pole do eksperymentowania i poprawek jest spore.

Wpis trochę powtarzam bo jest też w dziale samochodowym ale różne osoby w różne miejsca patrzą:

IMG_3939.jpg


IMG_3940.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#2
Rozszerzymy trochę - Star 20 - Stonka - do przewozu ludzi.

IMG_5277.JPG


IMG_5278.JPG


Czasem dopiero jak człowiek wrzuci na Forum to widzi, że jeszcze coś do zrobienia jest ... Tutaj dopiero teraz zauważyłem, że niedomalowany - reflektory, wash na kratkę chłodnicy oraz szyby na budzie do przewozu ludzi. Wraca do Polmozbytu .... zastanawiam się czy nie dać mu znaczków PKS. Aż trudno uwierzyć ale kiedyś takie wynalazki jeździły tez jako kursowe autobusy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#3
Świetna ta Stonka. Duży plus za przezroczyste szyby w kabinie. (y) Piękne są te Twoje mikroskopijne miniatury.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#4
Świetna ta Stonka. Duży plus za przezroczyste szyby w kabinie. (y) Piękne są te Twoje mikroskopijne miniatury.
Zgadzam się, że przezroczyste szyby to fajna sprawa. Wszystko zależy, jak kto zrobił projekt na Shapeways. Mam nadzieję, że za jakiś czas uda mi się dojść do techniki wykonania przezroczystej szyby czołowej niedzielonej. Jest zbyt duża aby zrobić ją z Clearfixa, którego utrzymuje w ramie napięcie powierzchniowe. W Starach 20 też wiekszośc szyb mimo że dzielone powstawała na 2-3 razy bo pierwotne spływały - potem zuważyłem jezcze że kąt ustawienia do schnięcia może trochę pomagać lub szkodzić. Technika dużej szyby pozwoli dokończyć tytułowe stary 28/29.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#13
Popracowałem nad tymi szybami starając się zrobić mniejsze płytki z przezroczystego plastiku - wkleić na ClearFixa i potem jeszcze lekko potraktować po wierzchu tym specyfikiem. Efekt:

IMG_2906.jpg


IMG_2907.jpg