• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Star 28, Autosan D50, zabudowy Autosana N113

OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#44
Dzięki wszystkim za miłe słowo, człowiek w takich momentach zdaje sobie sprawę jak wszystko jest przewrotne i potrafi wywrócić cały, życiowy ład.

Kończę już walkę z wszelkiej maści biurokracją w naszym kraju, mimo że ten czas wolałbym przeznaczyć na zupełnie inne rzeczy, było to nieuniknione.

Z tego miejsca wszystkich, którzy czekają na model chciałbym przeprosić, że ostatni czas był "suchy" w jakiekolwiek info, jednak do rzeczy - od dnia dzisiejszego siadam z powrotem do modelu, juz niebawem serwując wam kilka fotek ;-)

Dzięki i do usłyszenia za niedługo ;-)
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#46
Witam.

Już do Was wracam w tym temacie, postaram się by co 3-4 dni pojawiła się tu jakaś nowość pokazująca etapy pracy, aż do gotowego modelu.

Kabina, kiedyś, podczas projektowania
fot1.jpg


Rama Autosanki, z ruchomym dyszlem i obrotnicą.
fot2.jpg
 

horrido

Aktywny użytkownik
Reakcje
225 11 1
#47
Panie cicho-CIEMNY! Proszę się nie obcyndalać tylko pokazywać postępy prac tak jak obiecałeś! Koledzy się niecierpliwią! :)
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#48
kolejne elementy "układanki"

felga na tylną oś,
fot4.jpg



Bak paliwowy, będzie podwieszony do ramy przy pomocy stelażu wykonanego z blaszek trawionych, zabezpieczony przy pomocy przedniej obejmy wraz z klamrami również z blaszek trawionych.
fot3.jpg
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#52
Każdego dnia pcham w temacie choćby mały kroczek do przodu, @popowe Mateusz działa prężnie z drukami, Trawialnia z blaszkami, wiem Panowie, że trwa to już wieczność, ale jeszcze trochę, Wasza cierpliwość będzie soczyście wynagrodzona szczegółowością tego modelu ;-) Jeśli śledzicie temat moich przeróbek wiecie, że nie idę na łatwiznę i tak jest też w tym przypadku. Czas ten wyszedł na plus, nauczyłem się dużo, poznałem kilka nowych technik, co sprawiło że ponad 50% modelu zostało przeprojektowane od nowa, wypuszczę model, w którym nic nie będę chciał poprawić, będzie to dobra baza pod kolejne warianty ;-)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.760 301 15
#53
Panowie, tylko ignorant wie, że tego typu robota to 5 minut. Zbudowanie modelu w 3D to wielki wysiłek, zbudowanie go tak, by dało się go wydrukować, potem odlać, a potem spasować w blaszkami, to jeszcze większy wysiłek, a samo wykonanie modelu z dobrze przygotowanych elementów to już pikuś. Każdy kto robił z zestawu model, a go nie projektował, może myśleć, że to nic wielkiego. Ale powiem wam, że to jednak nie jest prosta sprawa. U mnie syrena powstaje po raz czwarty, zaraz pójdzie do druku, powstanie szósta albo siódma forma... każdy następny model będzie prostszy, ale trzeba pamiętać, że każdy jest inny.
Druga sprawa, że każdy z nas ma swoje życie i modelarstwo na ogół jest tylko dodatkiem.
Adrian, nie śpiesz się. Pośpiech jest potrzebny przy łapaniu pcheł.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#54
Ja swój wózek 1XTa w skali 1:220 drukowałem z 11 razy.... ale tam korekty elementów były na poziomie 0,1 mm.....w lewo w prawo w górę i w dół itp itd....
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#55
@Astro @pado Macie racje Panowie, tyle że u mnie to już rocznica będzie lada moment i nie jeden chętnie by mnie na płocie za jaja za to powiesił, ale wolę wisieć na tym płocie nawet i 20 razy w zamian za model, który zaakceptuję i którym śmiało będę mógł się chwalić ;-) Każdy kolejny, zrobiony na gotowo element tej układanki sprawia że napawam się optymizmem i chcę robić więcej i więcej, a już w fazie projektowej są dwie zabudowy, jakich jeszcze nie było ;-)
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
#56
Durnie wieszają na płocie kurę co ma znosić.....
A poważnie, to dodane do obserwowanych, bo model jak najbardziej mnie interesuje z racji projektu jaki mam w głowie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#57
@Astro @pado Macie racje Panowie, tyle że u mnie to już rocznica będzie lada moment i nie jeden chętnie by mnie na płocie za jaja za to powiesił, ale wolę wisieć na tym płocie nawet i 20 razy w zamian za model, który zaakceptuję i którym śmiało będę mógł się chwalić ;-) Każdy kolejny, zrobiony na gotowo element tej układanki sprawia że napawam się optymizmem i chcę robić więcej i więcej, a już w fazie projektowej są dwie zabudowy, jakich jeszcze nie było ;-)
Nie przejmuj się. Nikt Cię nie będzie wieszał. Przecież nie brałeś od nikogo pieniędzy na poczet zrobienia modelu. Zrób go tak jak potrafisz najlepiej, a wszyscy będą zadowoleni. (y)
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#58
Nie przejmuj się. Nikt Cię nie będzie wieszał. Przecież nie brałeś od nikogo pieniędzy na poczet zrobienia modelu. Zrób go tak jak potrafisz najlepiej, a wszyscy będą zadowoleni. (y)
Maciek brałem zaliczki, są osoby które nawet całość wpłaciły już, ale to dla mnie dodatkowa motywacja, by te wszystkie dni oczekiwania przełożyć na jeszcze lepszą jakość w ramach rewanżu dla tych właśnie osób :) na szczęście to już bardzo blisko dnia, w którym z radością na twarzy wrzuce fotki gotowego modelu :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 14
W robocie 15
W robocie 116
W robocie 95

Podobne wątki