• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Star 244, 266, 944

M

Maverick

Gość
#21
Wiesz co tak teraz patrzę i rzucilo mi się coś w oczy na co zeszlym razem nie zwrócilem uwagi a mianowicie te kolo zapasowe za kabiną... popraw koniecznie ten szczegól bo strasznie brzydko wygladają te "dziurawe bomble" na bieżniku i psują efekt.
 

matekw

Znany użytkownik
Reakcje
10 0 0
#28
Wygląda fajnie(y), ale coś mi błotnik nie leży. Jakby proporcje nie te:niepewny:, ale to może zdjęcia albo i przyzwyczajenie do kabiny 641.
 
OP
OP
SP9XUR

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#29
Niestety masz racje, błotnik jest doklejany i jak widać zrobiłem to pod złym kątem za bardzo rozwartym na bak paliwa :(.
Ale tego na razie nie ruszam ... musiałbym cały spód kabiny robić od nowa, muszę pomyśleć ...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#30
Wygląda bardzo ciekawie. Podoba się. Jeszcze trochę pracy i będzie super.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#31
A może ten błotnik spróbować wygiąć na ciepło? Metoda trochę ryzykowna i trzeba wyczucia, ale myśle że przy tym było by najmniej szkód i pracy. A co do samego modelu.... jak dla mnie super. Lekko poszpachlować jeszcze przód kabiny, zrobić ten błotnik, no i na lakiernie ;)
 
OP
OP
SP9XUR

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#32
:) dziekuje... motywujecie mnie do poprawienia ..cos jaszcze kuje Was w oczy ? czekam na konstruktywne spostrzeżenia :D
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#33
Naprawdę nie chce wyjść na czepialskiego w tym momencie, ale spojrzałem teraz na zdjęcia oryginału. Nie wiem dokładnie na jakim zdjęciu się wzorujesz, ale to co bym jeszcze poprawił to, kierunkowskazy który moim zdaniem za bardzo wystają, w oryginale są równo z krawędzią zderzaka. Zawsze z plastiku 0,25 można dokleić na ten zderzak pasek w wyciętymi prostokątami na kierunki i wtedy się to lekko zniweluje. Kolejne co mi się rzuciło w oczy to brak przetłoczenia na dolnej części kabiny. W tym modelu akurat po całej długości jest jednakowe to można tez dokleić kawałek plastiku. No i jeszcze te deflektory na rantach kabiny. Naprawdę nie chce żebyś traktował to że czepiam się na siłę, bo można to tak odebrać. Podziwiam podjęcia się tego trudnego tematu i sam wiem z czym wiąże się przerabianie kabin. A jak uwzględnisz to co napisałem to model będzie mega :)

A możesz powiedzieć z czego zrobiłeś zderzak i czym wywierciłeś te otwory na lampy? Bo materiał to wydaje mi się żywica... chyba :)
 
OP
OP
SP9XUR

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#34
  1. Kabina to trident. Najpierw myslalem przerabiac jego zdezak. Potem jednak z kawalka nadlewki zywicznej dociolem i wypilowalem zdrzak.Otwory wyciete pod reflektory... jeszcze nie wiem jak je zrobie ;)

aha zdezak planuje po pomalowaniu spilowac i te kierunkowskazy beda mniej odstawac... innego patentu narazie nie mam ;)
 
OP
OP
SP9XUR

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#35
W tym projekcie obecnie trwają prace nad plandeką do pierwszej wersji ...
1 / stelaż z drutów na piance
2 / tłuszcz
3 / 2 warstwy hustek nasączane wikolem ...

944_704.JPG 944_708.JPG
wyschnie, usztywnię, dorobię przód i tył ... poddam Waszej ocenie ;)
944_705.JPG 944_709.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#38
Po pierwsze szacun za budowę modelu , po drugie już to co jest mimo drobnych wad mi się bardzo podoba.
Jest jeszcze jedna ważna sprawa, duży producent typu Herpa może sobie pozwolić na babole i bezkrytycznie ludzie kupują a jak jest jednostkowa produkcja i człowiek robi sam , to zaraz się lamenty sypią i krytyka i nie można sobie pozwolić nawet na małe niedoskonałości.;)

Kibicuję i wspieram Twoje projekty (y)(y)(y)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#39
Chce zwrócić uwagę na to że to nie lamenty i bezpodstawne krytyki, tylko czasem z pozycji konstruktora nie widzi się tego co może zobaczyć obserwator nie powiązany z powstawaniem modelu. I nie ma to na celu zniechęcenia do budowy modelu tylko pomocy, co może być jeszcze nie tak. Tak jak napisałem, wiem jaki to trud przerobić model z części producenta na taki który bedzie zgodny z oryginałem, dlatego kibicuje i w jakiś sposób chciałem pomóc. ;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#40
Chce zwrócić uwagę na to że to nie lamenty i bezpodstawne krytyki, tylko czasem z pozycji konstruktora nie widzi się tego co może zobaczyć obserwator nie powiązany z powstawaniem modelu. I nie ma to na celu zniechęcenia do budowy modelu tylko pomocy, co może być jeszcze nie tak. Tak jak napisałem, wiem jaki to trud przerobić model z części producenta na taki który bedzie zgodny z oryginałem, dlatego kibicuje i w jakiś sposób chciałem pomóc. ;)
Nie pisałem tego w kontekście Twoich postów tylko ogólnie że sami siebie ciśnieniujemy nie mając odpowiedniego zaplecza technicznego a badziewie dużych firm kupujemy bezkrytycznie, taki mniej więcej sens wypowiedzi miał być ( rzecznik prasowy pana Brody)
:ROFL:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 14
W robocie 67

Podobne wątki