• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stanowisko do programowania

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
#1
Tak jak w temacie, moja relacja dotyczy budowy stanowiska do programowania lokomotyw. Nie wiem czy coś podobnego już ktoś, kiedyś pokazywał, być może tak ale to nie przeszkadza bym pokazał moje "dzieło".
Z racji tego, że pracuję jako elektryk i mam dostęp do różnych części jak i trochę wolnego czasu postanowiłem to wszystko razem wykorzystać.
Do budowy posłużyły mi kostki elektryczne, z których wydobyłem elementy mosiężne, listwa mosiężna oraz rurki metalowe długości 30cm no i kilka śrubek.
Wykaz elementów na zdjęciu poniżej.

IMG_20171103_160856.jpg


Elementy z kostek elektrycznych zostały przewiercone i nagwintowane, a metalowe rurki po obu stronach dostały gwinty. Listwa mosiężna została pocięta na mniejsze elementy, które pełnią rolę podpórek razem ze śrubami.
Dojdą jeszcze łożyska 4x11x4 , na których będą mogły poruszać się lokomotywy oraz podstawa.
Wszystko zostało złożone w całości i wygląda moim zdaniem nie najgorzej.
Oceńcie sami.

IMG_20171103_155935.jpg


Wewnętrzne śruby zostaną zastąpione łożyskami.

IMG_20171103_155837.jpg


IMG_20171103_155529.jpg


IMG_20171103_155417.jpg


IMG_20171103_155233.jpg


Pozdrawiam
Adam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 19
Techniki modelarskie 21

Podobne wątki