• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Stacja ''STRZYŻÓW''

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Świetna robota, ale oprócz krzaków, te turkusowe kępy traw też bardzo się w oczy rzucają.
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Bardzo mi się podoba ta praca. Mam dwie konstruktywne uwagi. Primo to ta dziwna roślinność przypominająca klimaty akwarystyczne. Nic nie wnosi a psuje bardzo efekt bo koncentruje wzrok gdyż wyróżnia się swoją nienaturalnością na tle ładnie zakomponowanej i realistycznej zieleni. I drugie. Dziwne to przejście z zadbanego pięknie zaszutrowanego toru do kępy przy której jak rozumiem będzie kozioł oporowy. Jeśli dobrze zaobserwowałem takie klimaty to to przy koźle jest zwykle bardziej zaniedbany trochę porośnięty trawą etc. I pytanie. Z czego zrobione kanały pędniowe?
DSC00761.JPG
 

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
Roślinność akwarystyczna została usunięta. Na przejściu będą kozły oporowe i dojdzie jeszcze parę zieleni między tory. Kanały pędniowe to produkt Weinerta.
Z aktualności została ukończona stacja wodna.

20160605_180249.jpg

20160605_180300.jpg


20160605_180316.jpg


20160605_180323.jpg


20160605_180344.jpg


20160605_180418.jpg


20160605_180440.jpg


20160605_180451.jpg


20160605_180503.jpg
20160605_180359.jpg
 

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
Witam. Aby odświeżyć wrzucam kilka zdjęć z postępu prac. ;)
 

Załączniki

P

Paweł Piotr

Gość
Pozwolę sobie przedstawić trzy istotne uwagi:
1. Na stacji zostały odwzorowane mechaniczne scentralizowane urządzenia srk, zatem zgodnie z przepisami i stosowaną praktyką wskazane zielonym kółkiem zwrotnice oprócz mechanicznego napędu zwrotnicowego powinny posiadać mechaniczny napęd ryglowy, bowiem są to zwrotnice najeżdżane na ostrze przez pociągi pasażerskie. Skrzynka mechanicznego napędu ryglowego może być umieszczona po tej samej stronie, co skrzynka mechanicznego napędu (patrz schemat) lub po przeciwnej stronie - zależy to od tego, do którego miejsca jest prościej i krócej z doprowadzeniem pędni drutowej.
2. Widoczna na zdjęciu nastawnia wydaje się zbyt krótka ze względu na ilość urządzeń nastawczych, jakie na niej się znajdują. A musi tam być ława dźwigniowa na 15 dźwigni nastawczych oraz skrzynia blokowa na 20 bloków, co w sumie powoduje, że pomieszczenie nastawnicowni musi być długie na co najmniej 7,5 m, zatem uwzględniając grubość ścian budynku, nastawnia powinna być długa na minimum 8 m (w skali H0 to nieco ponad 9 cm).
3. Muszę przyznać, że model wykonany bardzo starannie... (y)
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
Paweł jak zawsze na posterunku. Też na to miałem zwrócić uwagę!!! I drobne sprostowanie nie "mechaniczny napęd ryglowy" tylko po prostu "rygiel" i w uzupełnieniu są rygle pośrednie i końcowe, a do jednej trasy pędniowej można wpiąć max 2 rygle pośrednie i jeden końcowy. I jeszcze w uzupełnieniu rysunku Pawła rygiel może być montowany również po przeciwnej stronie rozjazdu niż napęd.
 

Express

Użytkownik
Reakcje
9 1 0
Plakat w dechę! :)
Często się u nas zapomina na makietach o tych klimatycznych hasłach... A tu mamy dodatkowo jeszcze odrobinę humoru - świetne!
Cały budynek oczywiście perfekcyjny i wzór do naśladowania.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Piękny budynek. Moją uwagę zwróciła szczególnie robota snycerska i piorunochrony. Bardzo to fajnie i realistycznie wygląda. Gratulacje. Na koniec jedno pytanie - albo z tego drobna krytyka albo wielki szacun. Jak się patrzy na fotkę od strony peronu to wygląda, że dach jest nierówny: jakby wygięty do góry pod napisem z nazwą stacji i łagodnie opadający do bocznych przybudówek (toalety) Czy to złudzenie, efekt zamierzony bo w realu też się wygiął czy może coś się odkształciło ?
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Przyznam że jestem pod wrażeniem. Bardzo fajna zieleń niska, cieszy że ktoś podgląda naturę i daje duuużo kwiatów ;) Swoją szosą, kwiatki to gotowiec czy produkcja własna?

Budynek też jest świetny. Raz, że sam w sobie piękny, dwa, że naprawdę fajnie zrobiony. Jedyny element, który mnie nie do końca pasuje to boniowanie. Wycinane laserem czy rzezane każde osobno?
 

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
Na koniec jedno pytanie - albo z tego drobna krytyka albo wielki szacun. Jak się patrzy na fotkę od strony peronu to wygląda, że dach jest nierówny: jakby wygięty do góry pod napisem z nazwą stacji i łagodnie opadający do bocznych przybudówek (toalety) Czy to złudzenie, efekt zamierzony bo w realu też się wygiął czy może coś się odkształciło ?
Otóż ugięcie dachu to złudzenie jakie daje rynna i jej spadki. Linijka która pokazuje linie proste dachu.

Swoją szosą, kwiatki to gotowiec czy produkcja własna?

Jedyny element, który mnie nie do końca pasuje to boniowanie. Wycinane laserem czy rzezane każde osobno?
Kwiatki które znajdują się na makiecie wykonane są z sypanych pyłków firmy mininatur.Tam jest tylko przypadkowy pomidor z doniczki, natomiast boniowanie rzezane nożem. Można się czepiać proporcji boni ale uznałem po próbach że taka jest najlepiej widoczna w realu na makiecie oglądanej z pewnej odległości a nie na fotkach z przybliżenia.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
I jak tu nie popaść w depresję? Aż strach się bać co ty będziesz tworzył jak będziesz miał 20-30 letni staż modelarski.
 

Podobne wątki