• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacja Sompolno - projekt na 43 wajchy vs Rogów 21 wajch vs Rudy 22 wajchy

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#42
@Zvolack jak pojedziesz na wycieczkę, dogadaj się z naczelnikiem by cię oprowadził i przedstaw mu swój pomysł. Facet jest bardzo otwarty i sam poniekąd zainteresowany modelarstwem, obecnie na terenie stacji w Rudach istnieje makieta w skali "N", a buduje jeszcze większą w H0 i H0e. Naprawdę warto z nim pogadać, może ci kupę ciekawostek opowiedzieć.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#43
No dobra namówiliście mnie :D @Merlin jak będę wiedział kiedy pojadę dam znac i Cię zabiorę jako przewodnika :)
[DOUBLEPOST=1464808736,1464808051][/DOUBLEPOST]Trochę inny układ skrzynek żeby nie było tak okropnie prostokątnie :) Musze tam pojechać i pofocić bo nie wiem jak pookładać rozjazdy do grupy torów 15-18 Trochę rozjasnia Zumi i Google Earth View ale .. nie ma jak wizja lokalna.


Rudy układ.jpg
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#44
Ja też mam zamiar zbudować stacje w Rudach, Ale to bajka na 15 lat do przodu. W najbliższym czasie zbuduje może stacje w Stanicy, lub Paproci. No, zobaczymy.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#45

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#46
Niemal wszystkie stacje pomiędzy Markowicami a Trynkiem są klepane od jednego szablonu, więc jak już coś stamtąd budować, to Nieborowice, bo chociaż jakiś akcent normalnotorowy się znalazł i jakkolwiek się wyróżnia ;) no i przy wizji lokalnej szybko się okazuje, że przed likwidacją coś w układzie zmieniali.
 
OP
OP
S

Sebastian

Gość
#47
(...) więc jak już coś stamtąd budować, to Nieborowice, bo chociaż jakiś akcent normalnotorowy się znalazł (...)
Już się buduje.
A tak poza tym, może niech każdy o swoich planach pisze w swoich wątkach...
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Z

Zv

Gość
#48
Przymiarki. Układ z 1937 jest hmm zbyt rozległy. Ułożyłem to na obecnym istniejącym układzie na fotce z Zumi. Trójkąt ze względów na miejsce i na to że wjazd od strony stacji był mega ostrym łukiem - pomijam.

Rudy plan google m.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#51
Na żadnym, dlatego mówię, że jest w częściach. Całkiem możliwe, że jest to nawet oryginał z Poręby albo Maciejkowic. Chłopaki mieli ponoć montować ją gdzieś-kiedyś (nie znam sugerowanej lokalizacji). W zgodzie ze sztuką mógłbyś po prostu zastąpić trójkąt obrotnicą na makiecie - na wajsze w tym samym miejscu... ;)
Jeśli masz w planie wycieczkę do Rud, rozejrzyj się za nią. Górnośląskie obrotnice są krótkie, na niektóre nawet tewucha nie wchodziła, do zastosowania makietowego musiałbyś poszukać czegoś dłuższego.

Górnośląskie stacje wąsk. to zawsze był gruby rozmach, jak można je tak obcinać :p Co do ostrego łuku na trójkącie... panowie, to jest GKW. Tutaj R=35m min. :D
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#52
Zmieniłem kolory aby było trochę czytelniej, mam nadzieję że w miarę wierne odnalazłem wszystkie rozjazdy. Wizja lokalna w sobotę - jak uda mi się urwać :) Obrotnice odszukam i zobaczę jaki jest na żywo ten łuk do trójkąta. Jeśli miałbym go odtworzyć to jako dodatkowa dopinana skrzynka.

Rudy plan.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#54
...chciałbym zobaczyć twoją minę, jak dojdziesz do tego, ile masz pędni i napędów do zamontowania... ;) Toć cała grupa torów głównych (bądź jej spora część, nie pamiętam która) była obsługiwana sprzed nastawni. :p

@Merlin - Rudy zdobyły skądś swego czasu obrotnicę. Nie pamiętam, gdzie leżała. Była jeszcze parę lat temu... głośno o tym było.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#55
...chciałbym zobaczyć twoją minę, jak dojdziesz do tego, ile masz pędni i napędów do zamontowania... ;)
to będzie mina nastolatka który zobaczył napaloną nagusieńką i gotową na wszystko Natalię Siwiec :D przecież o takie przepełnienie detalem chodzi!
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Z

Zv

Gość
#59
Hmm.. veni vidi vici.. wróciłem zakręcony. Powstanie temat o Rudach. Poprawiłem układ rozjazdów, dodałem numerację. Trójkąt raczej nie powstanie, przynajmniej na razie. Wróciłem tak pozytywnie zaskoczony że decyzja co będę budował zapadła właściwe w momencie przekroczenia bramy. Ład, porządek, czystość, kwiatki na lampach i w oknach lokomotywowni, uśmiechnięci i życzliwi ludzie... Pani w Kasie, pracownicy w lokomotywowni... SZOK. Że można, Że da się i że nie wszystko jest w ruinie, związane sznurkiem i pod znakiem upadku. Podobnie było w Środzie Wlkp jak działały jeszcze parowozy. Zero Mikoli - po za mną, mnóstwo ludzi z dzieciakami, romantyczne pary, dwoje szukało pleneru na po ślubie. Jeszcze jestem w lekkim szoku. Planowe kursy, jak na ostatni przybyło więcej ludzi powiększono skład o 3 wagony! zmieniono 2Wls na Wls180 i wioooo :) Manewrówka AEG zasilana z agregatu ustawionego na platformie - mistrzostwo świata, załączyłem na ostatniej fotce.Tak działają kolejki w Czechach i na Słowacji, że nie wspomnę o Germmańcach. Jestem głęboko podbudowany że da się. Pod planikiem kilka fotek z wycieczki a temat Rud i budowy stacji będę kontynuował w osobnym wątku. Przejażdżka do Paproci zacna a wiózł nas Sam Elliott :) Gdyby komuś przyszło do głowy budować czy to Sompolno czy Rogów chętnie służę pomocą, rysunkami czy fotkami.

Te śmieci pod znakami na jednej z fotek to moje plany stacji :)

Dodatkowo na miejscu w weekendy stoi najlepszy na śląsku FoodTuck z lodami własnej roboty wyśmienitym żurem i pycha własnej roboty kiełbaska z dziczyzny! oraz zarąbista kawą!

@Paweł R materiał z wycieczki do ŁKMK boski :)

Rudy.jpg


DSC09348.JPG

DSC09349.JPG
DSC09358.JPG

DSC09360.JPG
DSC09408.JPG

DSC09446.JPG

DSC09461.JPG
DSC09474.JPG

DSC09477.JPG
DSC09516.jpg

DSC09497.JPG


DSC09523.JPG
Zobacz załącznik 393595
DSC09554.JPG
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 26
Wąskotorówka 8
Wąskotorówka 56
Z
Wąskotorówka 182
Z
Wąskotorówka 12

Podobne wątki