• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Stacja Sompolno - projekt na 43 wajchy vs Rogów 21 wajch vs Rudy 22 wajchy

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
Z

Zv

Gość
#22
tiaaa wiedziałem że mi pomożecie :) dostałem tyle fajnych materiałów kompletnie nie związanych z Somo0lnem że baaardzo Wam dziękuję :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#23
Rób nie zastanawiaj się, z materiałami gorzej, jest kilku ludzi którzy pewnie coś by mieli, ale czy dadzą.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#25
Alternatywa dla Sompolna. Mniej skrzynek było priorytetem. Poskracałem oryginalną stację tak aby upchnąć ją na 4,8mb, wylot normalnego toru będzie dopinany tylko na spotkaniach z modułami H0. Do wglądu macie stację i skrzynki bez skrótów i pociętą.







Rogów org m.jpg



Rogów modernizowany m.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#26
Ten drugi bardziej mi się podoba mimo że skrzynki na górze takie dziwne.
Drugi projekt Rogowa.
Rogów jeszcze istnieje i to ma się całkiem dobrze, można pojechać zrobić zdjęcia, pomierzyć.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Z

Zv

Gość
#29
hmm jeszcze nie :) zaczynam tylko dostrzegać wady i zalety takiego projektu. Nad Sompolnem będę siedział ze 3 lata.. jedno może dwa spotkania w roku.. bo wytaszczenie tego z pracowni zajmie dzień... Rogów jest również wielką kobyłą ale jednak to 50% Sompolna.. a i tak 21 wajch i 4,8mb SIC! Mam jeszcze trochę czasu na dumanie :) nie sztuką jest coś rozgrzebać i nie skończyć... Tak więc pooglądajcie proszę przebiegi, układ torów. Może coś poprawić?
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#30
Rogów też fajny. Bardziej podoba mi się wersja druga, ale jak już tniemy to usunąłbym tory 102 (postawienie na nim taboru utrudni manewry na stacji) i 104, a rozjazd 17 przesunął w prawo na sąsiedni moduł. Pozwoli to zrezygnować z modułu z profilem LL500, którego styk wzdłuż górnej krawędzi z modułem wąskotorowym będzie problematyczny.
Ale widzę też inny problem, stacja będzie miała w najszerszym miejscu 120 centymetrów, co w praktyce oznacza konieczność jej obsługi z obu stron. Czy jednak nie należałoby dokonać jeszcze większych cięć?

Rogów.jpg
?
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#32
Wywalenie torów 102 i 104 oraz pomysl z wylotem normalnego na LL250 super! Co do szerokosci stacji to: tory na górnych skrzynkach to tory do lokomotywowni i generalnie tam beda poruszac sie raczej lokomotywy uwolnione z wagonow ktore da sie sięgnąć na.dolnych skrzynkach. Tak przynajmniej to planowalem. Oczywiscie nienda sie uniknąć zupelnie konieczności obslugi z drugiej strony w przypadku awarii taboru czy torowiska.
 
OP
OP
Z

Zv

Gość
#35
Poszatkowałem Rogów nieco inaczej tak aby zachować tory normalne w możliwie jak najbardziej zbliżonym układzie.

Rogów LL250.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Z

Zv

Gość
#36
@Tw53-2566 no to może Rudy :) nie wiem jeszcze jak rozwiązać problem torów 16-18 i czy bawić sie w trójkąt. Nigdy w Rudach nie bylem. Chyba w sob będzie wycieczka :)Dzięki @Merlin za skan!

Rudy układ..jpg
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#37
Trójkąt to bardzo ciekawa rzecz, po wielu latach obecnie został odbudowany, jednak nie wiem na ile realnie, gdyż obecnie jest tam bardzo ostry łuk na trójkącie, nie wiem czy tak było.
Zdecydowanie polecam Ci wycieczkę, stacyjka teraz ma niesamowity klimat, a gdybyś tak jeszcze został do zmroku, to dopiero ;) Wszystkie zwrotniki, latarnie i zegary są oświetlone prze całą noc.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.031 494 29
#39
To teraz masz problem, z punktu widzenia budowniczego, oraz biorąc pod uwagę "nasycenie"makiety różnymi elementami, wybrałbym Rudy, no i jest trójkąt.
Byliśmy tam z Piotrkiem Chorążym jakoś tak w początkach istnienia klubu, bardzo nam się podobało.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 26
Wąskotorówka 8
Wąskotorówka 56
Z
Wąskotorówka 182
Z
Wąskotorówka 12

Podobne wątki